Doprava balíků

Od: Datum: 11.02.17 12:04 odpovědí: 12 změna: 12.02.17 12:49

Vyrábíme produkty a potřebujeme je doručovat zákazníkům.

Začínáme, jsme na trhu nová a málá, neznámá značka, takže právě drobnost a každá kladná zkušenost je pro nás obrovský přínos, naopak každá negativní zkušenost je pro nás hodně špatná. Produkty máme dobré, jenže zatím nás hodně potopil právě přepravce. Dost balíků došlo omlácených, což samozřejmě znamená negativní recenzi zákazníka, což hodně lidí odradí od nákupu u nás. Některé balíky prostě zákazník nepřebral, protože byl poškozený, takže se nám vrátil.

Takže dost uvažujeme o zřízení nějaké své vlastní malé logistiky, dost přemýšlím, jak toto vůbec realizovat, je to dost složité.

Případně bych uvítal i rady, jakého přepravce zvolit, nějaké kladné zkušenosti. Zatím jsme vyzkoušeli tři.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 11.02.17 12:05
jake jste vyzkouseli? pokud zbozi neprezije prepravu, je to jednoznacne vase spatne zabaleni a musite ho vylepsit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: eduka
Datum: 11.02.17 12:33

Zboží přepravu přežije, jde o zboží, které se nějak mechanicky rozbít nemůže. Jenže když lidem příjde balík, který je omlácený, nálepky strhané - tak se nedivím, že jej zákazník nechce převzít. Zvláště pokud nejde o některak levný produkt.

Vyzkoušli jsme Českou P... dopravce na tři písmena, začínající PP.. a dopravce jehož název připominá sexuální orientaci Gei...

Jde o to, že to člověka celkem zamrzí, když se snaží mít vše opravdu promyšlené, prostě celý ten vzhled, doladěné balení a vše a potom to prostě přepravce pokazí prostě tím, jak se k balíku chová ..

Datum: 11.02.17 16:35
avatar

Doladěné balení? Tak to určitě nemáš a hřešíš na to, že je výrobek značně odolný. Papírová krabice a polystyrenový výlisek, ve kterém bude výrobbek usazen bez možnosti pohybu - chceš říct, že ani tohle by nepomohlo? Posílal jsem už hodně těžkých a neforemných věcí a nikdy nedošel obal poškozený. Nejdůležitější je zabránit zboží v pohybu a vyplnit prázdná místa v dostatečně tuhém obalu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: damandys
Datum: 11.02.17 12:38

Zkoušejte další přepravce. Na balík u ČP lze doplnit nálepku křehké, myslím, že je to za příplatek 25,- Kč. Ale bohužel to má svá omezení, balík nad 10 kg nelze takto zaslat. Ale možná se mýlím - informaci mám z minulého roku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 12:51
avatar

Víc než na dopravce byste se asi měl ze začátku soustředit na kvalitnější zabalení. Věřte nebo ne, ale dopravce nevozí jen váš balík a nemá ho do chíle doručení na klíně, aby se mu nic nestalo. Řešil jste poškozené balíky s dopravcem?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.17 19:56
avatar

kvalitnější zabalení? to znamená ocelová bedna. plech min 10mm a pictogram nebezpečí výbuchu :-D poznatek z několika desítek let v logistice a zásilkové službě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 19:59
avatar

Hm tak takový balík nepřevezme z výše jmenovaných společností nikdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 12:49
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 19:53
avatar

tak to bude oříšek. balíkovky mají svoje podmínky pro přepravu a pokud jde o něco spešl, tak se musíte domluvit na podmínkách, kde bude dražší dodejné, ale se zárukou. sám mám zkušenosti snad se všemi a některé nedokáží doručit zásilku a když dojde k reklamaci, tak pak najednou doručí a systémově neinformují. pokud máte zájem o bližší info, tak interní poštou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 10:39
avatar
Krabice musí být dostatečně tuhá. Tzn. kvalitně vycpat. Pošta se s balíkem nepáře. Na druhou stranu, je možno službu reklamovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 11:47
avatar

Pokud se vám vrací větší množství poškozených balíků, tak asi sami na vlastní oči vidíte, kde je to slabé místo.

Už asi třetím rokem dostávám pravidelně každý měsíc balík s potravinami. Vozí ho Česká pošta. Téměř vždy balík obahuje něco ve skle. Zboží je uloženo v krabici, která trochu připomíná krabici od bot, ale je mnohem pevnější. Firma si tyto krabice nechává dělat přímo na zakázku. Krabice je pak přebalena tuhým balicím papírem. Ještě nikdy se mi za celou tu dobu nestalo, že by přišel balík jakkoli poškozený.

Mimo to mi občas přijde balík z nějakého e-shopu. Tam bývá někdy vidět, že popadnou první vhodnou krabici, zřejmě si berou krabice ze supermarketů. Ale ani tyto balíky mi ještě nikdy nepřišly poškozené. Zkušenosti mám s Českou poštou a trochu s PPL.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 11:51

Rasdu nejspíš nedám-ale nestalo se mi ,aby mi přišel poškozený balík ať už od jakéhokoliv dopravce- myslím, že vina bude u Vás.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.