Slavíte sv. Valentýn?

Od: Datum: 11.02.17 11:13 odpovědí: 60 změna: 17.02.17 15:53
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.17 11:20

Ne. Raději mám 1. květen

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.02.17 08:43

Zdravím.!

1. Květen slavím taky... Mám narozky. *smich* *smich*

Ohodnoceno: 0x

Od: boba®
Datum: 11.02.17 11:23

Vadí mi všechny svátky a zvyky převzaté odjinud. Lásky čas byl u nás vždycky máj:)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 11.02.17 11:42

Přesně tak.

Ohodnoceno: 1x

Od: mot
Datum: 11.02.17 15:56
takze na Vanoce doma stromek nemate?

Datum: 12.02.17 12:33

Neslavím Valentýna a na Vánoce doma stromek nemám. Jenom velikou "kytici" z větví, kterou někdy ozdobím a někdy ne.

Datum: 11.02.17 11:23
Neslavim. Svou lasku muzu davat na jevo po cely rok, ale kdyz uz si to chci užít, tak pak výše zmiňovaný 1.květen. To období kdy všechno krásně kvete a barví se.

Datum: 11.02.17 11:33

Néééééééééééééééééé...

Datum: 11.02.17 11:42

Nechápu proč bych měl nějakého Valentýna slavit? Pokud bych měl známého, příbuzného jménem Valentýn, budu mu gratulovat.

Od: princessleia
Datum: 11.02.17 11:51

Neslavím, protože nikoho nemám.. jsem na vztahy hrozný smolař :-D Ale podle mého názoru jde jen o komerční svátek, protože všude, kam se podívám, na mě křičí reklamy. Rozhodně bych ho neslavila nebo bych svému protějšku vyjádřila lásku nějakým drobným dárkem od srdce. Láska se má ale vyjadřovat celý rok a ne jen na Valentýna.:)

Datum: 11.02.17 12:07
to mi povezte,ktery svatek neni komercni?

Od: maky®
Datum: 11.02.17 12:15

Neslaví nikdo z naší rodiny,my, děti, vnoučata, prostě nikdo, tento svátek nám k srdci nepřirostl.

Od: laso69
Datum: 11.02.17 12:23

NE , zrovna tak neslavím Helovín*smich* tyhle přitažené svátky a zvyky NEBERU*zed*

Datum: 11.02.17 13:13

Neslavim.

Datum: 11.02.17 13:26

Valentýn u nás na moravě. Nechápu*zed*

Datum: 11.02.17 15:59

Tento svátek je dle mého názoru pouze pro náctileté! Miluju ji/ho a dnes je ten Valentýn a tak to můžu dát najevo!

Datum: 11.02.17 16:20

Ani já neslavím...

Datum: 11.02.17 18:17

Můj ex- ,když ještě nebyl ex-, ten vzal milenku na Valentýna na večeři a já doma marně čekala, že si otevřem vínko...

A teď po letech, abych nepřišla zkrátka, tak jsem si z lásky k sobě koupila lístek na koncert.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 11.02.17 18:18

Ne. Ta šaškárna v obchodech samá srdíčka, to je hrůza,

Datum: 11.02.17 18:22

- ale zase na druhou stranu - pro zamilované je každý svátek hezký - proč ne i Valentýn?

Od: valentin
Datum: 11.02.17 18:26

Nedá se říci, že přímo slavíme. Ale nikdy není na škodu se pěkně obléknout, zajít si někam, udělat si čas na sebe, prostě udělat si pěkný večer.

I když takových večerů v roce je více, tak proč by nemohl být i na Sv. Valentína?

Od: coco
Datum: 11.02.17 18:55

Tento svatek je pro zamilovane, takze jak vidno moc jich tady neni *smich* , ale zamilovanost je jisty druh onemocneni - psychicke lability, nasledne prichazi vystrizliveni, casto deprese z rozcarovani, takze budme radeji zdravi a po pripadnem postizeni dostatecne imunni, protoze opravdova laska zadneho Valentina nepotrebuje :)

Datum: 11.02.17 20:25

coco

- a nepotřebují právě ženy časté anebo alespoň občasné připomenutí, že jsou milovány? - byť mají tu "opravdovou" lásku, malá pozornost nikdy nezaškodí - navíc na Valentina si tuto pozornost užívají vzájemně oba partneři a to je hezké. Vánoce jsou taky zprofanovány a přesto je lidi stále slaví.

Od: coco
Datum: 11.02.17 20:53

Culdabuldo - projevy lasky jsou samozrejme vitany kdykoliv, prece nebudeme cekat na nejaky pochybny svatek :)

Datum: 12.02.17 12:45

Ano... ale zřejmě ne jak myslíte.

Na sv. Valentýna neslavím svátek zamilovaných, ale jmeniny mé dcery... *pivo*

Datum: 12.02.17 14:56

Nemám ráda slavení na povel. Žádné.

Kdysi jsem se snažila vyvlíknout i z účasti na 1. máji. Protože to bylo povinné a všichni museli jásat. Tu se blížil průjem, tam zase chřipka...:-D Až když ředitel školy a kovaný komunista nařídil kvůli neúčasti dvojky z chování a pár jich kolem mě opravdu padlo, jsem se podrobila.

Tohle je stejné. Kalendář nám říká, ať se líbáme, veselíme, dáváme si najevo lásku. A zítra zase klidně mohou lítat talíře. Proto za sebe - mám raději májové políbení pod třešní.

Nikdy jsme Valentýna neslavili a jsme manželé už 42 let. Jak je vidět, Valentýna ke štěstí vůbec nepotřebujeme. Jaga.

Jinak se mi to jméno líbí v ženské podobě. V mužské moc ne, připomíná mi to tehdy neohrabaného "Válečka" ze seriálu Kamarádi. Hrál ho Marek Eben. Jaga.

Datum: 13.02.17 22:04
Ano slavim. Dam neco pekneho manzelce za par kacek , dobry obed , vinko a vecer si uzijeme. Spis teda nez slavim , tak si ho uzivame spolu ten den, udelame si cas na sebe.

Od: vinca
Datum: 13.02.17 22:20
Ne,neslavim,mam rad nase svatky a když tak první maj,lásky cas...jo a na prvního maje se nezadavejte

Datum: 14.02.17 07:54

Ne. Taky mě štve takový mediální tlak. Chápu, že jde o skvělou příležitost pro obchodníky - už jsem viděla i chleba se srdíckem! - jenže všeho moc škodí. Třeba ve zveráku nabízí valentýnské balíčky pro naše mazlíčky, a když jsem se ptala, jestli se to prodává, tak prý hodně. To už je fakt moc. *zed* M.

Od: lego®
Datum: 14.02.17 08:34

Neznam zadneho a tak ho neslavim..

Od: honzajs122
Datum: 14.02.17 10:12

Jo, slavím, stejně jako MDŽ, den Matek, 1.máj, atd.

Vždy je nějaký důvod dát té mé milované kytičku, maličkost...

Od: lll
Datum: 14.02.17 10:25

Samozřejmě. Je to společenská povinnost. Chlap darem taky dává najevo finanční sílu - ochotu dělit se o ryze své zdroje a vyjadřuje míru jeho zájmu o obdarovanou tím, že věnuje pozornost jejím potřebám, zvykům, návykům, zálibám, touhám atp, a následně na základě toho vymyslí něco originálního co ji pozitivně překvapí a potěší.

Datum: 14.02.17 18:19

Od: svatuska
Datum: 14.02.17 21:03

@III

Vas bych chtela mit doma kavalire, s takovym pristupem k potrebam zeny musite byt dokonaly gentleman *smich* *ua*

Od: ajeto
Datum: 14.02.17 14:18

Datum: 14.02.17 14:22

Neslavím, je to komerční americký svátek.

Mimochodem, pracuji v obchodě a dnes jsem prodávala spoustu těch srdíček, bonbonier, čokolád a jiných hloupostí na Valentýna :-D a nekupovali jen pubertáci ale i mnohem starší lidé.

Od: nikc®
Datum: 14.02.17 14:57

Třeba to kupují i pro sebe nebo pro blízké. Vypadají krásně ty bonboniéry a jsou ve tvaru srdce nebo kytky, s růžemi. Včera jsem je viděla v Lidlu a měla jsem taky chuť si koupit takovou hezkou bonboniéru se srdíčkama, kterou jindy v roce nevidím. Odolala jsem. Je to přece jen dražší. Rozum zvítězil;).

Od: nox®
Datum: 14.02.17 23:05

Mám dojem, že to není úplně tak pravda. Spousta náznaků a legend o 14. únoru pochází spíše z Evropy. Díky západu tento "svátek" podle mého názoru více zkomerčněl a některým tak způsobuje averzi.

Od: xy
Datum: 14.02.17 16:28

Neslavím,

ale slyšela jsem dnes v rádiu, že je dnes taky Mezinárodní den darování knih to bych slavila, bohužel to asi nikdo z mých známých neví :(

Datum: 14.02.17 18:20

Já slavím Vánoce, MDŽ a první Máj, nic víc mě nezajímá a třeba Santa Klaus u nás nesmí překročit práh domu a to samé s přiblblým Valentýnem nebo Halloweenem apod.

Datum: 14.02.17 19:18

- ale zase na druhou stranu to chce trochu kreativity ! - 21. století je věkem změn, staré hodnoty zanikají a nové vznikají - proč ne tedy Valentýn - furt je to méně ujetý svátek, nežli Haloween, ne?

Datum: 14.02.17 19:55

Vždy mne fascinuje, jak si někteří dovedou zdůvodnit všechno, ikdyž je to ta největší blbost.

Datum: 14.02.17 20:20

Století nestoletí u mě je Valentýn, Halloween a podobné události cizáckými událostmi, tudíš pro mě naprosto cizími, kterých se ze zásady nehodlám účastnit a nikdy nebudu. Ujeté svátky to nejsou, každý ať si ve své zemi slaví, co tradice ráčejí, ale nesnáším, když v našich končinách přejímáme, jako tupé stádo svátky, se kterými nemáme absolutně nic společného. To je úchylné a ujeté.

Datum: 14.02.17 21:11

Dnes jeden bývalý velký komunista kupoval v Penny velkou kytku. Povídám ještě nedávno na prvního máje jsi provolával "Ať žije KSČ" a teď slavíš Valentýna. No mělo to úspěch.

Prostě jde s dobou. Není sám. Takových je, že ANO

Datum: 14.02.17 22:47
samuraji, uz sem se ptal vys, na vanoce doma stromek mas?

Datum: 15.02.17 06:43

Samozřejmě na Vánoce stromek máme. I když zdobení stromku je tradice původně z Německa, ale tu jsme přijali už tak strašně dávno (někdy okolo roku 1810), že ji lze považovat již za tradici naší. Před nějakými sotva dvaceti lety jsme tady o nějakém Valentýnu, Halloweenu neměli ani ponětí. Navíc tradice z hodně velké dálky...

Datum: 15.02.17 09:43
to sem cekal, 200 let je strasne davno, 20 let je strasne malo. kdyby pred temi 200 lety byli vsichni tak myslenkove omezeni jak ty, tak dneska nemas na vanoce ani ten stromek.
Upozornění od sys ladinpraha 15. 02. 2017 09:56:31
!Pravidlo Z2: je zakázáno psát vulgárně, napadat, urážet uživatele, používat urážlivý nick.

Od: nox®
Datum: 15.02.17 09:53

Myslím, že není potřeba hned někoho nazývat myšlenkově omezeným jen proto, že se mu nelíbí některé převzaté zvyky a některé ano.

Datum: 15.02.17 18:34
nebyla to zadna urazka, proste konstatovani.
myslenkove omezen je proto, ze nemysli v sirsich souvislostech, ale jenom ze je to novy hnusny americky svatek. coz byl ten stromek pred 200 taky hnusny novy germansky zvyk.
kazda vec je jednou nova a primarni odmitani je proste omezenost.

Datum: 15.02.17 20:25

Omezenej jsi možná tak ty. To víš, každý není taková trubka, aby pokorně přejímal, co mu v televizi řeknou *haha*

Ale jinak dosytosti si užívej ten tvůj Ušáckej *srdce* Valentýn *srdce*. Mě je to úplně putna, oslavuj si třeba kuří oko na noze. Já jen říkám, že u mě tyto "svátky" maj stopku navždy. A klidně budu tisíckrát omezený, zase tak moc mi to nevadí. Domluvil jsem!

Datum: 15.02.17 21:34
no vidis a ja nikde nepsal,ze valentyna slavim, protoze neslavim

Datum: 15.02.17 09:58

Tady přece nejde o převzetí tradic. Tady jde o to, že ti co před dvaceti lety volali Ať žije KSČ, vítali Dědu Mráze, tak ti samí dnes s velkou vervou se chytají zavlečených tradic od usáků. Říká se tomu vlezprdelkovstvi. Prostě myšlenkově omezený je úplně někdo jiný.

Datum: 15.02.17 09:56
S pritelem jsme si rekli ze valentyn pro nas moc neni... a vcera me prekvapil v praci ruzi a peknym balenim caje, coz ocenuji vic, nez treba cokoladu. A neznam zenskou, ktere by neudelala radost kvetina s vyznanim...
Americky svatek? Ano, stejne jako treba Vanoce pochazi odjinud. A? Nepotrebuju vykrikovat, ze americke svatky neslavim, nemam vuci jinym kulturam zadnou zast, neb uz ve skolce ucim deti o jinych narodech a zemich, vcetne jejich svatku. A od deti jsem dostala nekolik obrazku se srdicky, i kdyz jsme si o Valentynu vubec nepovidali *smich*.

Od: jmlc®
Datum: 15.02.17 10:02

Víte, jak se pozná, že přichází den tohoto světce? (mimochodem- křesťanský / katolický svátek)

Kytky jsou 3x dražší, všude samé srdíčko a "láska" ...

Takže ti, co si včera odbyli tu svou kytičku a bombošku, můžou zase rok na své partnerky kašlat...

Já jsem tak nějak antivalentýnský... kytky nosím během roku jen tak, když si vzpomenu nebo mne zaujme při nákupech. Lásku prokazuju denně.

Stejně jako Vánoce, je i den sv. Valentýna nechutně komerční.

Snad 99% lidí tady na poradně jsou proti církvím, proti víře, proti učení lásky a dobroty. Ale když jde o katolický či křesťanský svátek v této komerční podobě, jdou jako opice a nakupují a chlubí se navzájem, jak udělali ten den (ty dva dny v roce) radost.

doplněno 15.02.17 14:34:

@martinaa - ano, máte pravdu - trochu jsem to přehnal - spíš jsem měl nasadit smutnou notu.

Normální člověk nepotřebuje takové upozornění 50x za hodinu v rádiu, TV, FB, ... prostě od jiných - převážně obchodů a firem na takové věci vydělávající. Normální člověk se stará celý rok a snaží se lásku projevovat bez důrazu na jeden termín.

Pro tuto komerčnost daný "svátek" nemám rád. A lidi žijící tímto svátkem nechápu. V práci se mi často diví, proč jsem něco koupil, vyrobil, sehnal - pro svou ženu, děti či známé... Přece nejsou Vánoce, není svátek zamilovaných, není to a to, tak proč to vlastně dělám, když je prostě jen čtvrtek a v kalendáři ani TV atd. nikdo neříká "kupte, udělejte, ..."

Chápete můj postoj?

Datum: 15.02.17 10:55

Ano, přesně tak

Datum: 15.02.17 13:22
Proc myslite, ze ti, co na Valentyna udelali neco pro sveho partnera, aby mel radost, koupili 3x drazsi kytky a ted na nej budou cely rok kaslat?
Z Vaseho prispevku vyzaruje pohrdani a nesnaseni, a pritom o zminenych lidech vite houby. Jde jen o Vase predsudky, ktere vydavate za fakt...
doplněno 15.02.17 16:26: Jmlc - nebojte, chapu. Jen je skoda, ze hazite vsechny do jednoho pytle ovci, co ziji timto zahranicnim svatkem. Verte, ze jsou i takovi, co potěší malickosti nejen v tento den a presto popreji i na Valentyna. Ne proto, ze jsou zblbli z medialni masaze. Ale proto, ze chteji.
A to je myslím to nejdulezitejsi. ;)

Datum: 15.02.17 17:39

Věřím. Možná ti co to dělali před rokem 89. Jinak ne

Datum: 15.02.17 16:00

@jmlc - Definujete slovo normální. M.

Datum: 15.02.17 16:15

Neslavíme, my se máme rádi celý rok, kytky dostávám průběžně a víno si dáme když máme chuť. Nemám ráda ty vyzdobené obchody srdíčky.

JMLC, nepřehnal, souhlasím s vámi.

Od: fram
Datum: 17.02.17 15:53

V nákupním centru mi 13.2. udělali na počkání fotku se srdcem v pozadí, takovým červeným z malých rozsypaných srdíček, takže asi slavím. Je to svátek nákupních center .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.