Zadržení peněz mzdovou uctarnou

Od: Datum: 11.02.17 08:17 odpovědí: 10 změna: 11.02.17 18:38
Dobry den,jsem po insolvenci,a přišla mi do zaměstnání neoprávněná exekuce.Tu už jsem z Exekutorem vyřešil,ale nevím jak je to z penězi co mi zsdržela mzdová uctarna. Kdy mi je musí poslat zpět na účet.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 11.02.17 09:06
avatar

Dobrý den, účtárna Vám uvolní peníze, až dostane jasný pokyn od exekutora, že tak může učinit. Přesný termín zřejmě pro toto není, ale Vaše pravidelné dotazy v účtárně, zda již mají pokyn od exekutora a kdy peníze uvolní, by to potom mohly urychlit. Zdravím!


doplněno 11.02.17 11:30:

petr78 - když budete svou účetní neustále "obtěžovat" s dotazy, tak to bude dříve (pokud se nesplete např. v čísle účtu, což jsem zažil sám). Buďte aktivní a jen nečekejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr78
Datum: 11.02.17 11:28
Dekuju za odpověď a za radu Exekutor tvrdil že to vyřídí hned po víkendu tak snad peníze budo do konce týdne.
Datum: 11.02.17 10:04

Petře, požádal jste soud o ZASTAVENÍ všech exekucí? Ne o prominutí od splacení zbytku závazků. Výslovně o ZASTAVENÍ exekucí ! Jelikož jsou exekutoři velice vynalézaví, tak našli skulinu v zákoně a vymáhají svoji odměnu i po ukončení insolvence.

Vaši účetní by mělo stačit usnesení od soudu o ukončení insolvence.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petr78
Datum: 11.02.17 10:45

No to je právě to co mě zaráží to usnesení od soudu o ukončení insolvence na účtarně určitě.I z dodatkem toho že jsem byl osvobozen od placení všech pozdějších pohledávek.Takže jasně věděla že exekuce je neplatná.Teď na ty peníze budu čekat bůhví jak dlouho.*cert*

Datum: 11.02.17 13:43
avatar

Požádal jste soud o zastavení všech exekucí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr78
Datum: 11.02.17 13:53
Exekuce jsou všechny zastaveny to bylo i v tom usnesení o ukončení oddlužení. Když jsem splnil všechny podmínky k oddlužení.
Datum: 11.02.17 15:03
avatar

Potom by účetní měla postupovat podle usnesení soudu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 17:23

nevím, kolikrát Vám to mám ještě napsat. Musíte požádat soud o zastavení všech exekucí ! Jednotlivé exekuce se provádějí na základě usnesení soudu o zahájení exekuce. Toto je stále platné i když jste prošel oddlužením! Pouze soud může ukončit JEDNOTLIVÉ exekuce !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 11.02.17 16:28

A jak dlouho budou čekat na peníze vaši věřitelé

Oháníte se čertem s vidlemi, super. Vy dlužíte, vy jste dlužník . Já jako účetní malé firmy to vidím z druhé strany. Na mně je veškerá odpovědnost (studium zákonů, předpisů, problematická komunikace s exekutory a práce navíc ) s tím, že někdo druhý ( zaměstnanec ) někomu třetímu ( ne zaměstnavateli ) něco dluží. Ve skutečnosti je mi po tom úplný nic. Přitom dotčení zaměstnanci zatají , co mohou, informace z nich člověk nedostane. Ani ty rodné listy uplatňovaných dětí nejsou schopni dodat. Veškerá odpovědnost za nesprávně sražené částky dlužníka věřiteli ( s hospodařením ani jednoho z nich nemáme jako firma nic společného , mimochodem, to jen stát deleguje svou práci s vymáháním dluhů na zaměstnavatele )

je na firmě, tedy přeneseně na mě. Místo běžné práce, které je v stavební firmě až nad hlavu,plus BOZP, odpady, DHP, výkazy pro statistiku, tak abych se věnovala dolování informací od exekuovaných zaměstnanců ( nic neví, nic nedodají, papír žádný nemají, raději se mi vyhýbají ) a studiu zákonů s tím souvisejících. Taky studujete doma po večerech, protože se někdo z vašich kolegů zadlužil? Představte si to. Prozatím vy jste ten, kdo přidělává práci již tak hodně vytíženým lidem ( já třeba dovolenou nemám během roku vůbec šanci, jen mezi vánoci, když stavební činnnost na chvíli utichne. ) Ale vidlema házet, to jo, to by vám šlo.

Jen tak pro zajímavost, znáte výpočty exekučních srážek ze mzdy, nezabavitelná minima, pořadí ve srážení, přednostní ,nepřednostní...? je to vaše exekuce ne? To by mě zajímalo, jak se v tom vyznáte a kolik času jste konkrétně tomu věnoval. Jste schopen spočítat si srážku z vaší mzdy? Nebo je to tak, že však on to někdo jiný udělá, a když ne hned, nasmolím smajlíky s vidlema...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: petr78
Datum: 11.02.17 18:38
Nezlobte se na mě ale to ze jsem měl insolvenci naše účetní věděla a nemyslím si ze když věděla o té exekuci na moji osobu tak mohla zvednout telefon a zavolat memu nadrizenemu abych se stavil na mzdove učtárne a mohl se to vyřešit než byl výplatní termín mela nato ještě 14 dní. ALE TO JE PŘESNĚ ONO POHODLNOST NASICH MZDOVYCH ÚČETNÍCH NRHLEDE NATO ZE PAPIRY O SKONČENÉ EXEKUCI MA U SEBE MOHLA SE PPDIVAT ŽE UKONČENÍM ODDLUŽENÍ VSECHNY DALŠÍ UPLATŇOVANÉ DLUHY ZANIKAJÍ.

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.