Refinancování hypotéky

Od: Datum: 10.02.17 08:47 odpovědí: 2 změna: 10.02.17 18:15
Zdravím, Chtěl bych se zeptat jestli tu náhodou není nějaký finanční poradce co se trochu orientuje v hypotekach.
Mám hypotéku u unicreditbank s plovoucím úrokem a můj finanční poradce mě láká k jiné bance a že si tam mám úrok zafixovat na co nejdelší dobu.
Moc se mi to nezdá protože když si moji hypotéku žádám do jakéhokoliv srovnavače tak unicredit je pokaždé někde nahoře a společnost kterou mi doporučuje poradce je někde vespod. Nedělám si iluze že každý poradce se stará především o to co MU nejvíc sypne. Předtím dával největší provize unicredit ale to i já jak jsem se díval vycházelo dobře, proto jsem do toho šel. No a teď dává nejvíc spořka tak mě láká tam.
A tak se ptám - není tu někdo kdo v poslední době řešil hypotéku a mohl mi říct do čeho šel? Nebo jak by jste to řešili vy?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.17 10:40

Mám rovněž hypo u UC a rovněž jsem měl s plovoucí sazbou. Mám - měl jsem - rovněž svého poradce, který mě taky lanařil do jiných produktů s tím, že "poslední šance za dobrých podmínek". Nakonec jsem to s ním neřešil, protože je pro mě poněkud komplikovanější dokládat příjem a změna banky ohledně hypo tak pro mě činí velkou administrativní zátěž.

Co se však nestalo, tak unicredit mě koncem roku sám od sebe zkontaktoval a nabídli mi fix hypo na 5 let za stejných podmínek tj úrok 2% s tím, že mi navíc ještě zrušili poplatek za správu hypo (2kila). Takže ve výsledku jsem na tom ještě lépe a nechtěli dokládat vůbec nic. Vše se vyřešilo jen přes elektronické bankovnictví. Jak jsem se díval, tak UC má všeobecně docela dobré úroky.

Takže pokud máte pochyby, obavy z toho, že by opravdu sazba mohla vzrůst či máte jiný důvod, tak doporučuji nejdříve zkontaktovat UC, ať Vám udělají svoji nabídku. Můj hlavní důvod byl ten, že už se mí blížil 5letej konec smlouvy, po kterých mi garantovali určité podmínky (úroky), Většinou je to totiž absolutně bez práce a zřejmě budou schopni dorovnat jakoukoliv konkurenční nabáídku


doplněno 10.02.17 10:46:

A ještě teda doplním jednu věc. Poradci jako takový jsou většinou schopni domluvit lepší podmínky, pokud je teda kam jít. POkud byste se však rozhodl pro změnu, tak si dávejte pozor na produkty stavebního spoření. Alespoň mě to nabízela jako alternativu k hypotéce, úroková sazba byla dobrá, nicméně co jsem si kolem toho nějak zjišťoval, jsou tam trochu jiné způsoby výpočtu a nejde to teda tak jednoduše srovnávat s náklady na hypo.


doplněno 10.02.17 19:26:

Zo zas pozor. Banka prakticky nikdy nedá lepší nabídku, než poradce. To, že byste chodil od banky k bance, tak takto to může dělat opravdu jen masochista nebo někdo, kdo si žádnou hypo nepořizoval.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.02.17 18:15
avatar
Poradce potřebuje generovat smlouvy. Proto lanaří. Zkuste si jeho informace ověřit osobně v bankách a poptat se i u více bank na nabídku.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.