STARJOBS berou peníze bez upozornění?

Od: Datum: 03.12.12 15:00 odpovědí: 1 změna: 05.12.12 05:53
Dobrý den, Týden před koncem měsíce jsem ukončila pracovní poměr s agenturou Star Jobs. Měli jsme hmotnou odpovědnost a DPP. Dnes se dozvídám od přátel, že v měsíční inventuře za listopad chybělo ve skladu zboží (kam jsme velice omezený přístup) a pracovníci z oné pozice mají uhradit skoro tisíc korun za chybějící zboží. Údajně to všem strhnou z výplaty včetně mě. Já to oficiálně vůbec ale vůbec nevím. Mají na to právo, ikdyž se inventury dělají každý večer poté i týdenní, ikdyž jsem s nimi ukončila poměr dříve než vůbec došli k těmto závěrům a já jsem ani nebyla upozorněna, že něco budou strhávat? Děkuji moc za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.12 05:53
avatar

Nemají a mají.

Vzhledem k uzavřené dohodě o odpovědnosti odpovídáte za zjištěný schodek v plné výši, ledaže byste prokázala, že jste schodek vůbec nebo zčásti nezavinila.

Jestli jste si před skončením pracovního poměru nevyžádala předávací inventuru, odpovídáte za schodek zjištěný nejbližší další inventurou.

Ovšem zaměstnavatel nesmí (s výjimkou zákonných srážek) z Vaší mzdy nic strhávat bez písemné dohody o srážkách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.