Kdo by měl odejít?

Od: Datum: 09.02.17 12:03 odpovědí: 9 změna: 09.02.17 15:57
avatar

Ahoj,

rozešel jsem se s přítelkyní. Bydlíme v bytě, který nám pronajal její známý. Nedal nám žádnou smlouvu, tudíž jsme tam načerno. Ona řekla, že se JÁ mám odstěhovat. Ale já si říkám, proč bych měl zrovna já? Ona opustila mě a já se mám stěhovat? Problém je i to, že ona má vyšší plat, čímž pádem jí by se bydlení hledalo a platilo snadněji. Má právo mě vyhodit nebo mě nějak jinak vytlačit z bytu?

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.02.17 12:12
avatar

Je to byt jejího známého, takže odejít bys měl ty. Komu myslíš, že dá majitel bytu přednost? Ukřivděná dušička a hledání argumentů proti bývalé přítelkyni, radši si začni hledat bydlení.

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 09.02.17 12:12
avatar

Do problematiky bydlení načerno se vůbec nebudu pouštět. Řekněme, jinými slovy, že jste u známého své bývalé přítelkyně na návštěvě. Pozval na tu douhodobější návštěvu především svou známou. Vy jste tam až v druhé řadě. Pravděpodobně by při sjednávání oné dlouhodobější návštěvy dovolil své zmámé, aby si tam přivedla jiného Frantu nebo Vaška.

Takže teď byste to měl být vy, kdo byt opustí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.02.17 12:15
avatar

Zdravím,

Kdyby jste se odstěhoval Vy, tak by to bylo fér, jelikož je to přes její známost a pokud to neuděláte dobrovolně, tak ona stejně docílí svého a to tak, že jí tam její známý třeba přihlásí a udělá jí smlouvu, kterou potom opět zruší. Páky na to jsou aby Vás dostala pryč, tomu se neubráníte...Jste v nevýhodě pokud není byt Váš a nemáte ani smlouvu a byt patří jejímu známému, tak jak proti tomuhle chcete bojovat? Ona Vás vyhodit nemůže, ale známý už ano, pokud mu byt patří a Vy nemáte smlouvu.

Tyhle černoty se nedají řešit oficiálně a v tom je problém. Nemá smysl vyvolávat rozbroje na ostří nože. Zkrátka se odstěhujte. Moje rada.

Daně z příjmu určitě neodvádí. Takže tam by jste mohl zatlačit a pohrozit, ale musel by jste doložit, že jste mu nějaké peníze za nájem vůbec zaplatil. Tohle je vše dosti složité a otravné a já bych se tomu vyhnul a odstěhoval se.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ppp
Datum: 09.02.17 12:43

byt není ani jednoho z vás, pronajal vám ho oběma jeho vlastník - tak ať ten (vlastník bytu) rozhodne komu z vás dvou jej bude nadále pronajímat

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vilik
Datum: 09.02.17 12:59

Vlastník bytu ho víceméně pronajal své kamarádce a ta si vás tam vzala. Odejít by jste měl vy. Nečekejte,že vlastník vyhodí svou známou a vás tam nechá. Já bych odešel sám od sebe a nedoprošoval se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 09.02.17 13:54
Skoro, jako bych to psal já.
Koukám, že sem Vilíkové chodíme už dva.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 13:06
avatar

ona asi žádné takové právo nemá, ale ten její známý ano. Ten vás klidně může vyšoupnout, vyhodit nebo nějak jinak vytlačit z bytu.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 13:06

Vy,bohuzel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 15:57
avatar
Je to jeji znamy. Mel bys jit ty.
Ktomu radeji jdi , at mas klid.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.