Neschopenka-mohu s dítětem k doktorovi?

Od: Datum: 09.02.17 07:42 odpovědí: 7 změna: 10.02.17 20:10

Jsem na delší neschopence s vycházkami k večeru a moje dítě nutně potřebuje občas k doktorům. Muž pracuje v jiném městě, takže to musím nějak vymyslet já. Mohu s dítětem chodit po doktorech nebo povolení platí jen pro mně? Nevím, co mamky v mé situaci mají dělat, když jim dítě dost churaví, jako to moje...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: satak
Datum: 09.02.17 07:52

Otec si na dítě může vzít paragraf na ošetřování člena rodiny...když jste vy na neschopence...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: makl
Datum: 09.02.17 08:00

Děkuji, o možnosti paragrafu vím. Jenže manžel si nemůže dovolit se pořád utrhávat z práce (vyhodili by ho). Například teď potřebuji nutně s dcerou k oční, což znamená zajet k obvodní pro doporučenku a zase v jiný den k oční. Takže akce ve dvou dnech, protože vynikající dětská doktorka ordinuje jen od 8-10hod. Takže tedy nemohu "svobodně" lítat po doktorech s dcerou, když jsem na neschopence? Jak to řeší matky samoživitelky?

Od: wamp®
Datum: 09.02.17 08:52
avatar
Což takhle požádat Vašeho lékaře,ať Vám ty vycházky přepíše na dopoledne?
Jiné řešení momentálně nevidím.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.17 20:10
avatar

Nevím, jak to je u dětí, ale na oční není potřeba doporučenka. Pouze se na oční kontrolu právě v té ordinaci po telefonu člověk objedná na určitý termín. Berte to jako dotaz, ne jako kritiku, možná, že se ve Vašem případě jedná o něco velmi specielního?

Jak Vám již odpověděli, já napíši, že záleží, co Vám je. Stačí ráno zavolat /nebo den předem/ svému obvodnímu lékaři, že druhý den nutně musíte s dítětem na lékařské vyšetření /horečky apod./ a on si udělá poznámku a bude o Vás vědět. Když přijde kontrola za ním, tak kontrole předá jiného pacienta, a Vás ke kontrole nedoporučí. Takhle to fungovalo dříve, co jsem měla informace.

Je to velmi jednoduché, nic za tím jiného nehledejte.

Ještě mě napadla jedna možnost. Nemohl by nejen oční kontrolu, či jak píšete i potřebnou doporučenku? absolvovat někdo z prarodičů? Děda, babička, pokud jsou doma, v důchodu?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 09:17
avatar

Já mít dítě nemocné, tak vůbec nepřemýšlím a jdu. Vy píšete "občas" to asi není akutní, že? Požádala bych o upravení vycházek, domluvila se se svým lékařem na tom jak postupovat.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: rora®
Datum: 09.02.17 13:04

S dítětem k doktorovi během pracovní neschopnosti můžete, ověřovala jsem si to na OSSZ.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.17 18:54

S dítětem jsem šla v době pracovní neschopnosti do nemocnice. Jiná možnost nebyla. Vzala jsem si potvrzení. Přišla kontrola všude mi nepřítomnost doma uznali. Jen kontrolní orgán ne. Ne že by mi vzali nemocenskou, ale od té doby mě pečlivě kontrolovali při každé pracovní neschopnosti. Byla jsem už napořád černá ovce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.