Sikana v praci,vypoved

Od: Datum: 08.02.17 16:10 odpovědí: 16 změna: 09.02.17 17:59
Ahoj,v praci koncim kvuli pomlouvani a ponizovani od jednoho kolegy,kvuli nemu odeslo uz 5 lidi je to ale vlez doprdelka a tak to nikdo neresi.Kazdopadne kdyz do vypovedi udam ...vypoved podavam kvuli tomuto cloveku - ponizovani a pomluvy.Co z toho muze vzejit,chci mu zatopit ...fakt by to potreboval ... Ma s tim nekdo zkusenost?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: willy
Datum: 08.02.17 16:20

Je to opravdu duvod k podani vypovedi? Tak to tam napiste.. Vam nikdo nic nemuze a jestli to nasledne bude nekdo resit? Zalezi na vedoucim. Pokud Vam to vedouci vezme a takto formulovanou vypoved take podepise, opravdu neni o co stat a firma (potazmo vedouci) nestoji za zlamanou gresli... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slovan
Datum: 08.02.17 16:49

Mám zkušenost... Tím, že uvedeš do textu výpovědi jako důvod odchodu šikanu, tomu "kolegovi" nijak nezavaříš. A zaměstnavateli taky ne. To nikdo nebude řešit. Ani inspektorát práce, ten to má naprosto v paži.

A kdyby přece jen neměl a někdo by ho "upozornil" na špínu, která se ve firmě děje, tak provede předem ohlášené místní šetření na základě kterého konstatuje, že je vše v pořádku, jelikož se s panem ředitelem vždycky nějak domluví, jsou přece lidi, dáte si ještě kávičku, a tohle máte od nás jako dárek, no nebudem dělat z komára velblouda, že ano, on to byl stejně takový kverulant, lidi ho tu neměli rádi, dobře že odešel... Tak nashledanou, pane inženýre...

Pravda a láska zde totiž zvítězila nad lží a nenávistí, jak ti potvrdí každý uvědomělý mládežník. Říkali to v televizi a brali to ve škole. A trh vyřeší vše...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.17 16:53
avatar

To už jsme na tom hodně špatně, když si 5 lidí neumí srovnat jednoho kolegu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 17:03
avatar

A jak vás kolega šikanoval?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomrektom
Datum: 08.02.17 18:08
Pomluvy,nepravdive lzi,2x mi vyhodil jidlo z lednice,nastrahy v praci v elektrice,vypustene pneu
Datum: 08.02.17 18:12
avatar

Podle toho jak to popisujete, je kolega nanejvýš vhodný na nějaký lékařský posudek a následnou ústavní léčbu.

To si toho nikdo nevšiml? Tomu se snad ani věřit nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomrektom
Datum: 08.02.17 18:14
Bohuzel to kazdy resi tak nebudu se zaobejvat s volem odchazim ...
Datum: 08.02.17 18:17
avatar

"...nástrahy v praci v elektrice, vypuštěné pneu" Máte nějaký rozumný důvod, proč jste to neřešil? Tohle jsou přece věci, které ohrožují zdraví nebo život kolegů...

"Pomluvy, nepravdivé lži" → Lži nikdy nejsou pravdivé. Pomluvy a lži se těžko prokazují, ale i tady bych se pokusila o řešení s nadřízeným.

[Vyhozené jídlo z lednice vynechávám, to mohlo mít rozumný důvod (např. odmrazení lednice po předchozím upozornění, aby si zaměstnanci jídlo odnesli, zkažené jídlo, ...).]

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomrektom
Datum: 08.02.17 18:32
Rekl ze mi jidlo smrdelo ..vyhozeno v pondeli a pak ve ctvrtek ..muj cerstvy obed ...nadrizenemu jsem to rikal .. Jsou kamaradi ..nijak mi nedal vedet zda ho upozornil
Datum: 08.02.17 18:48
avatar

Říkat nestačí. Podobné věci je potřeba řešit písemně a trvat na písemném vyjádření, jak byla situace vyřešena. (Tím nechci omlouvat "problémového" kolegu.)

Nemá-li od Vás nadřízený nemá nic písemně (a hlavně pokud Vy nemáte písemně potvrzeno, že jste nadřízeného informoval a žádal nápravu), těžko se dočkáte zlepšení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 08:06
avatar
A proč už ste si ho po práci někde stranou nechytili a nedali mu po hubě?
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.17 18:10
avatar

"...pomlouvani a ponizovani od jednoho kolegy, kvuli nemu odeslo uz 5 lidi je to ale vlez doprdelka a tak to nikdo neresi."

Jak je možné, že to nikdo neřeší? Stěžoval jste si písemně nadřízenému nebo vedení firmy a trval na řešení situace?

Nejen, že je zaměstnavatel povinen šikanu řešit, je to i v jeho zájmu. Dobré vztahy na pracovišti mají vliv i na pracovní výsledky.

_____

Zaměstnanec může dát výpověď kdykoliv a z jakéhokoliv důvodu.

Ovšem doporučila bych dobře zvážit, jak důvod (zvažte důkladně jeho formulaci) do výpovědi uvedete. Kolegovi nejspíš nezatopíte. Zatopit byste mohl sobě. Neuvedete-li do písemné výpovědi vážný důvod podle § 5 písm. c) zákona o zaměstnanosti a zaevidujete-li se následně na ÚP, budete mít po celou podpůrčí dobu nárok jenom na krácenou (45 % průměrného čistého výdělku) podporu.

_____

K odpovědi Williho:

Výpověď, kterou dává zaměstnanec, podepisuje zaměstnanec (každý dokument podepisuje ten, kdo jej píše, vystavuje apod.), nikoliv jeho nadřízený. Vedoucí (nadřízený) by svým podpisem nevyjadřoval vůli, pouze by potvrdil převzetí výpovědi.

Výpověď lze navíc předat do podatelny, zaslat poštou, ...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 08.02.17 18:52
avatar
To pet lidi nedokaze dat po cuni jednomu hajzlikovi cestou z práce nekde beze svedku? Nedivte se, ze si dovoluje, kdyz pet lidi drzi hubu a radeji odejde.
Sepiste pisemnou stiznost vedeni formy (ma vedouci jeste nadrizeneho?), s uvedenymi priklady ohrozeni na zdravi atd., podepsanou temi, kterych se to tyka. Pokud teda nejste srabi.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.17 11:02
avatar

Nic ve zlém, ale jste jen bázlivý pejsek, který štěká na počůraný patník. Chcete mizerovi zatopit, ale opouštíte kvůli němu pracoviště. Jak ho tedy potrestáte? Sice si zaštěkáte, ale hned vyklidíte pole.

V práci bych zůstala. Jak se říká: na hrubý pytel hrubá záplata. Pokud Vám něco vyhodí z lednice, vyhoďte mu to jeho taky. Klidně pokaždé, když to udělá on. Myslím, že jste si rovni a on není žádný zdravotní dozor, aby kontroloval lednici. Když Vám vypustí kola, vypusťte mu je taky. Pokud nechodí pěšky. Prostě, jak se chová on, chovejte se taky a nebojte se ho. Myslím, pokud jste napsal pravdu, že ho nikdo nemá rád a ostatní budou při Vás. Až půjdete z odpolední, co ho všichni obestoupit a dát mu pár přes hubu? Jen mírně, jako varování, aby nebyly žádné modřiny, ale aby věděl, co si už nemůže dovolit. Jaga.

A občas bych jen tak "ze sportu" strčila do jeho kapsy pěkně navinulý olomoucký syreček, nebo chcíplou myš. A možná se dočkáte, že s výpovědí poběží on. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.17 16:29
avatar
Staci mu dat deku.
Nebo 5 lidi neumi dat na budku jednomu blbcovi?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 17:59
avatar

Určitě to stojí za to bojovat s neprávem. Nejdříve stížnostmi k vašemu nadřízenému nebo výše (raději písemně doporučeně). Zajistit si svědky z řad spřízněných kolegů. Případně nahrát video nebo audio nahrávky toho hajzla, jak něco dělá nebo s vámi jedná.

Myslím si, že zaměstnavatel má povinnost zaměstnancům umožnit podmínky k plnění jejich práce a toto bych viděl jako psychologickou překážku, kterou asi přehlíží.

V poslední řadě bych třeba i odešel, ale nechal bych ho fakt seřezat, aby si to pamatoval.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.