Kousnutí myší

Od: Datum: 08.02.17 14:09 odpovědí: 12 změna: 10.02.17 08:02

Dobrý den,
pouštěla jsem z pastičky myš. Nevím jak, ale dokázala mě kousnout. Co hrozí od kousnutí myší?

Ránu jsem desinfikovala alkoholem... nic jiného doma nemáme.

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.17 14:25
avatar
Vzteklinu.
Tetanus.
Leptospirozu
Toxonoplazmozu.
A dalsich asi tisice mene znamych nemoci.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 08.02.17 18:35

Jen opravím - toxonoplazmoza neni, je to toxoplazmoza. A ano dostat ji může.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.02.17 14:35

To máte z toho Vašeho genderového přecitlivění, že chytáte myši do drátěné pastičky místo do sklapovací. V té by Vám už nebyla schopna nic udělat a navíc byste se jí při vyjímání nemusela ani dotknout *palec*

A nemyslete si, že chycením myši do drátěné pastičky jí nějak šetříte. Utrpí větší šok, než když dostane tou drátěnou sklopkou za uši.

avatar
Upozornění od sys clayman 08. 02. 2017 15:01:01
to asi není odpovědí na otázku...
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.02.17 13:07
avatar

To sice není odpověď na otázku, ale je to dobrá rada do života. *smich* A ty se také hodí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 19:32
avatar

Já také neodpovím na dotaz, to už zvládli jiní, ale zároveň musím říct, že i v klasické sklapovací pastičce může myš přežít. Už se mi to párkrát také stalo, živou jsem pouštěla kočkám... Takže kritizovat použití drátěné pastičky (či to maskovat jako radu do života) není úplně namístě. Nehledě na to, že ani zde není třeba se jí dotýkat při pouštění.

Kousnutí myší považuji spíš za raritu, většinou mají za cíl co nejrychleji zmizet, nikoliv bojovat. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 15:19
avatar

Dobrý den. Snad by bylo na místě informovat se u svého obvodního lékaře, jak byste měla postupovat. Například vzteklina je dost nepříjemná choroba, na kterou se bohužel umírá. Když vás pokouše neznámý pes, u kterého není jisté, že je proti vzteklině očkovaný, jde se na přeočkování na infekční oddělení do nemocnice... na týdennní pobyt přibližně, protože vzteklina je opravdu závažná choroba. A ta vaše myš asi očkovaná na nic nebyla. Proto radím se domluvit se svým lékařem a nenechávat nic náhodě.


doplněno 08.02.17 15:41:

Totak, raději být 14 dní na infekčním oddělení, než dostat vzteklinu. Nemyslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.02.17 15:31
avatar
No... já takhle neprozřetelně obvoďákovi řekl že mě kousl potkan při krmení prasat ( šel jsem si pro jistotu pro tetanovku) a skončil jsem na 14 dní na infekčním oddělení kvůli vzteklině. Klika byla že potkan byl na dně sudu obilí a já ho za to kousnutí v sudu priklopil utopil. Jenže tím jsem si tak zrovna nepomomohl, neboť zatímco testy na vzteklinu u živých zvířat se dělají na každé okresní hygieně, ten můj že byl mrtvý musel přes půl republiky někam kde mu vzali vzorek mozku a šoupli do elektronového mikroskopu Byl to zkrátka super zážitek.
doplněno 09.02.17 07:22: Poslední případy vztekliny na našem území se myslím vyskytly někdy v šedesátých letech takže šance že člověk potká nakaženou myš je čistě hypotetická. Na druhou stranu je zas pravda že v zemích kde se vzteklina vyskytuje jsou v moderní historii známy jen asi dva případy lidí u kterých se vzteklina projevila a přežili to. Jinak je bez včasného zahájení léčby prakticky 100% případů smrtelných. takže se ty dva týdny na infekčním vyplatí. Kor když už se to dneska nepíchá do břicha jako dřív ale normálně do zadku.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: sima2
Datum: 08.02.17 19:00

děkuji za odpovědi, jsou to pěkné vyhlídky :( Zatím je to trošku červené, ale nebolí. Uvidím ráno a když to bude blbý mažu k doktorovi.

Od: janm®
Datum: 08.02.17 19:09

V každém případě k doktorovi běžte, určitě se na to zeptejte pro svůj klid, že jste nic nezanedbala, osobně si myslím že z výše jmenovaného není velká pravděpodobnost že z toho něco bude ale určitě běžte, jinak by jste se tím stále trápila...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 11:56

Jen dodám, že většinu těch nemocí není možné u vás jako nakažené diagnostikovat hned, ale až se zpožděním několik týdnů. Dalo by se diagnostikovat z krve té myši, pokud ji ještě máte (případně z jiných tkání, pokud už je po smrti).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: honzajs122
Datum: 09.02.17 12:57

Vzteklina na našem území není víc jak 20 let...

To ostatní hrozí i od kočky, která ty myši žere...čili bych to po té desinfekci neřešil...nejhorší je smrt z vyděšení

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.17 08:02

Mně se to stalo v dětství, když jsem zachrańovala myš ze špinavého potoka . Celá zmáčená se sotva držela větve, tak jsem ji chytla do ruky, abych ji dostala na břeh. Prokousla mi prst. Naštěstí to dost krvácelo, čímž se rána dost vypláchla. Ale jinak nic, žádná infekce se tenkrát nekonala. Dneska bych investovala i tu tisícovku a nasadila rychle Vironal, pak Drags Imun ve vyšším dávkování. Mně tyhle přírodní antibiotika/ kapky/ rychle nasazená pomohla i s boreliozou, tak je mám doma na vše.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.