Obsah knihy Nikdo nikde od Donny Williams

Od: Datum: 05.02.17 17:28 odpovědí: 1 změna: 05.02.17 19:56

Ahoj lidičky,

prosím, kdo četl knihu Nikdo nikde od Williams,můžete mi sdělit obsah-potřebuji přečíst,bude se mě ptát profesorka na zkoušce,takže i jak to dopadlo:)A mám další zkoušky, nemám už čas to číst, děkuji moc.Je to životopis autistické dívky...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.17 19:56

Je to její autobiografický román. Je to vlastně zpoveď autistické dívky, která překonala bariéru mezi svou nemocí a světem "normálních" lidí.Tak dokázala podat pravdivé svědectví o životě takto postižených lidí.

Ukázka:

...Začala jsem si uvědomovat, že něco není v pořádku, ale nevěděla jsem, co to je.

Měla jsem panenku a strašně moc se mi chtělo ji rozříznout a podívat se , jestli v sobě skrývá city. Vzala jsem nůž a pokoušela jsem se do ní dostat, ale pak jsem začala mít strach, co by se stalo, kdybych pannenku rozbila a prostě jsem nad tím dál uvažovala příštích pár let. Byla jsem si jistá, že city mám, ale při komunikaci s jinými lidmi jaksi nenaskakovaly. Začala jsem být stále více frustrovaná, hrubá a sama sobě nebezpečná. A protože se ode mně očekávalo, že se budu chovat jako mladá dáma, bylo to tím horší. Okolní svět začínal být stejně zatvrzelý a netolerantní jako moje matka. Povídala jsem si a povídala, bez ohledu na to, zda mi spolužačky naslouchají nebo ne. Učitelka zesílila hlas, já taky. Poslala mě za dveře, já si šla na procházku. Poslala mě do kouta, já si odplivla a křikla "Ne!" Pokusila se jít ke mně. Já se vyzbrojila židlí jkao nějaké zvíře. Rozkřikla se. A já židlí praštila o zem...

Bohužel jsem knihu nečetla, ale možná by vám pomohlo toto : http://cojuliecetla.pise.cz/6…kdo-nikde-donna-williams.html a toto: http://p-e-t-u-l-e.blog.cz/1107/nikdo-nikde-donna-william

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.