Pay Pal divný email

Od: Datum: 05.02.17 11:08 odpovědí: 8 změna: 05.02.17 20:14

Zdravím. Dnes jsem dostala od společnosti Pay Pal upozornění, že prý se někdo z Kanady pokoušel použít můj účet a že prý mám udělat nějaká opatření a zkontrolovat a potvrdit svůj účet. Problém je v tom, že já tento účet nemám a nepoužívám. Možná jsem takto jedinkrát zaplatila v Čechách, ale to už je strašně dávno, určitě několik let. Nevíte někdo co to znamená a jestli to mám raději rovnou vymazat? Děkuji za rady. S.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.02.17 11:10

Takových mailů chodí čím dál víc a některé vypadají kromě adresy i poměrně věrohodně ;)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.17 12:00

Smazat! Pokud Vám přijde podobný e-mail od kteréjkoliv finanční instituce, je to pokus o phishing. Nikdy neklikejte na žádný odkaz v takových e-mailech!

Ohodnoceno: 2x

Datum: 05.02.17 12:04
Neverit, neklikat, mazat! Tento mail mne prisel nekolikrat. Dale chodi podobne maily napr.na Fio banku, i kdyz jsem u nich nikdy ucet nemel (ani na tom Pay pal). Podobny podvod jsou maily, kde hrozi exekuci, mate kliknout na pdf prilohu, akorat ze v ni je trojsky kun a vleze Vam do internetoveho bankovnictvi...

Datum: 05.02.17 12:10

Uf. Nerozklikla jsem to. Bylo mi to podezřelé. Ale mají to udělané hodně dobře, dokonce je dole napsáno že je tento email ochráněn proti virům. Mockrát děkuji. Suzy.

Od: jarina
Datum: 05.02.17 12:13

A oslovují tě v mailu tvým jménem (pokud si ho Tenkrát [na západě,měla stejná, třeba nevdala/neoženila)? Emaily od bank, atd by měly mít vždy oslovení. Pokud je tam i tak tvé jméno, není vyloučené, že je to phishing ještě.

doplněno 05.02.17 12:13:

Myš jsi zlostí málem rozklikla? Mail měl přílohu?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 05.02.17 18:48

Jarina, Vašemu textu teda moc nerozumím. Jinak ostatním jsem porozuměla. *smich* Myš jsem zlostí nerozklikla a to ani málem. Moje jméno tam nebylo. Text přílohy neměl a i kdyby měl, tak bych se do nich nedívala. Jasně jsem napsala, že nemám účet u Pay Pal. Sice nakupuji v cizině, ale nepoužívám tuto službu. Bylo tam upozornění, že kdyby mi to náhodou spadlo do spamu, tak prý je to tím, že to posílá automat a abych jim to prominula, že se omlouvají za nedopatření.

Od: boba®
Datum: 05.02.17 19:01

Během prosince a ledna to na mě hackeři zkoušeli minimálně 5x. Účet na PayPal mám a běžně ho využívám. Vždy, když mi něco oznamují, jsem oslovena plným jménem a příjmením, což tihle šmejdi nedělají. Okamžitě mažu.

Datum: 05.02.17 20:14

Děkuji. Já jsem to dostala poprvé. A máte pravdu, když dostávám emaily od AliExpress, tak mne vždy osloví jménem.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.