Postava Medový perníček-odkud pochází?

Od: Datum: 03.02.17 13:57 odpovědí: 5 změna: 05.02.17 22:49

V některých zahraničních pohádkách (např. Šrek") se vyskytuje postava "Perníčka". Podle všeho jde o postavičku velmi známou a oblíbenou. Jak tahle postavička vznikla? Odkud pochází? Má nějakou tradici (třeba jako náš Ferda Mravenec, či Krtek)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 03.02.17 16:22

Dobrý den, ten perníček se jmenuje Gingy (Gingerbread Man) a vznikl ve studiu DreamWorks jako postavička do filmů Shrek. Zdravím!

doplněno 05.02.17 06:29:

pepr - tento dotaz, ve kterém "jde o život", byl původně v rubrice Volná diskuze, tak nehrozilo, že bych mohl být za odpověď případně hodnocen. Odpovídal jsem podle toho, co jsem dohledal, resp. nedohledal.

Nyní byl dotaz sys přesunut (zřejmě byl vyhodnocen jako závažný) a body opět neočekávám. Vaše trapná poznámka je zbytečná, na dotaz neodpovídáte a já nemohu za to, že Vás asi něco stále kouše, drbete se, ale najít to nemůžete. Doufám, že máte nyní lepší den a také budete stejně kritický i k ostatním rádcům.

A nezapomeňte si zamést pod vlastní rohožkou.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.17 16:57

No vida! Já právě myslel, že je do Šreka přenesený z nějaké starší pohádky, že tam není původní, stejně jako většina ostatních pohádkových postav.

doplněno 03.02.17 17:26:

elisa - Tak to se mi zdá pravděpodobnější. Podle jeho chování ve Šrekovi (a hlavně ostatních k němu) to právě vypadá, že už má nějakou bohatou historii.

doplněno 03.02.17 17:35:

Jo, tak je to skutečně tak *palec*. Našel jsem tu pohádku v jakési lekci angličtiny pro děti, s českým popisem děje. Takže dík Eliso. Jsem zas o něco chytřejší *smich*.

Datum: 03.02.17 17:15

Řekla bych že je to z pohádky O Perníčkovi - obdoba naší O Koblížkovi. Ostatní postavy mají také původ ve vlastní pohádce, tak si myslím, že i Perníček.

Ohodnoceno: 4x

Od: pepr®
Datum: 05.02.17 01:13

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem @kapkanadeje z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Ohodnoceno: 0x

Od: pepr®
Datum: 05.02.17 22:49

Mě jsou vaše body úplně ukradené. Moje ostatně taky. Jen mě připadá, že musíte mít za každou cenu první odpověď, ať už je správná (nebo k věci) nebo ne. Což v tomhle případě nebyla a myslel bych si to i kdyby tam nebyly další odpovědi. ( A jindy je to ještě evidentnější)

A ano, po těch letech, kdy se takto prezentujete a kdy jsem to už nesčetněkrát spolknul (se*u na to, je to jeho vizitka, co se budu snažit), jsem to tentokrát už nevydržel a rýpnul si. I bez odpovědi na otázku, která byla podle mě dobře odpovězena Elisou.

...

A nebojte, Kapka už vaši čest ochránila

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.