Co vám pomohlo na afty

Od: Datum: 03.02.17 19:20 odpovědí: 29 změna: 04.02.17 17:02

už týden se potýkám s afty na dásních bohužel ne na vrchu ale mezi zubem a vnitřní stranou dásní byl jsem i u zubaře kde doktorka vyčistila prostor namazala nějakým gelem , čistím i odvarem ze šalvěje, ale zatím to moc nepomáhá,jaká je to bolest nemusím popisovat,rád bych znal váš názor co vám pomohlo abych se toho zbavil i já , může jít o léky či babské rady děkuji všem za pomoc

doplněno 04.02.17 11:25:

po všech radách od vás milý rádcové za které samozřejmě moc děkuji jsem narazil na Kamistad senzitiv tak jsem ho koupil a jdu to zkusit tak uvidíme vybral jsem ho hlavně kvůli lidocainu snad to znecitlivý protože se fakt už musím najíst,čaje rozmočený rohlíky a jogurt to se pořád jíst nedá a bolest hlavy to už nedá ani spát takže ještě jednou DÍK VŠEM

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.17 19:27

z lékárny URGO na afty - maličká sklenička -potřu několikrát denně roztokem a afty se znecitliví a po pár dnech zmizí

Ohodnoceno: 0x

Datum: 04.02.17 02:17

Na "problémy v ústech" už dlouhá léta (snad 30, 40 let )používám tinkturu HERBADENT.Na afty působí spolehlivě - při potření 2x denně mizí během 2 - 3 dnů, a aplikace způsobí jakési "povrchové umrtvení" , téměř okamžitě zcela odstraní bolest na dlouhou chvíli ihned po aplikaci. V návodu k použití se uvádí použití jako "masážní roztok při paradontóze" nebo něco v tom smyslu - přesně si to nepamatuji, ale účinkuje to bezvadně. Jedná se o koncentrovaný heřmánkový extrakt v čemsi - snad v alkoholu. Je to hořké, ostré, v ústech to pálí (okamžik po nanesení) a dlouho zůstává hořká chuť (což mi vůbec nevadí). Základem úspěchu je , podle mé zkušenosti, nemilosrdná masáž postiženého místa vatovou tyčinkou smáčenou opakovaně do tinktury. S úspěchem používám na jakékoliv problémy dásní a ústní sliznice, pomohl mi i na opar ( poprvé jsem jej kdysi dávno použil právě na afty).

doplněno 04.02.17 02:32:

... podle mne - šalvěj slabá (kapky) , mně nepomohla.

Od: duha®
Datum: 04.02.17 08:58

další možnost zkusím hořkost mi nevadí dík

Datum: 03.02.17 19:54

Vyšší dávky riboflavinu-zkušenost kolegyně z práce.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 04.02.17 08:59

to je spíš prevence a je to na dlouho potřebuji ted něco honem ale i tak dík jako prevence dobrý dík

Datum: 04.02.17 15:24

Ne,není to jen jako prevence,rychleji se to hojí.

Od: hoststary
Datum: 03.02.17 20:16

Zubní lékaři na podobné případy mají voňavý olejíček, zřejmě něco na způsob hřebíčkového oleje. Hřebíčkový olej se dá koupit nebo podomácku připravit, například viz http://www.rehabilitace.info/zdrave-oleje/hrebickovy-olej-na-hojeni-ran-i-proti-bolesti/ . Turisté si v nouzi vypomáhají tím, že si v puse mezi dásní a tváří drží hřebíček a nechávají třeba hodinu působit jen slinami, bez skousnutí.

Afty se někomu dělají po snědení vlašských ořechů nebo ořechů po kterých zůstávají v puse ostré drobečky ořechů, někomu se dalají po mléku, někomu zcela bez vědomé příčiny. V běžné turistické lékárničce jeden dva hřebíčky nezaberou žádné místo a hřebíček je v každé kuchyni. Ale přesto by bylo lepší se svěřit lékaři.

Odkazů na hřebíčkový olej najdete víc, než začnete něco zkoušet, je lepší si jich projít víc a usuzovat, jestli jsou to dobré rady nebo jenom rady kopírované z jiných rad a bez záruky. Stejně jako tento příspěvek, nemusíte mu věřit.

Datum: 04.02.17 08:56

o hřebíčku jsem hodně slyšel a četl prý stačí jen cucat hřebíček a desinfekce funguje , děkuji za potvrzení a radu

Od: maky®
Datum: 03.02.17 20:20

Okamžitě mi pomohl Muldisal gel, znecitliví a urychlí zahojení, hlavně se člověk nají bez bolesti.

doplněno 04.02.17 07:46:

opravuji...Mundisal gel

Datum: 04.02.17 08:57

zkusím i to dík

Datum: 03.02.17 20:42
Ustni voda Listerine. Vecer vykloktam a rano vetsinou cajk.
doplněno 03.02.17 23:10: Pouzivam jen v nouzi prave na afty .
doplněno 03.02.17 23:11: A napsala jsem smajlik, ale nekam se ztratil ;).

Datum: 03.02.17 21:37

Martinaa, nepoužívej Listerine každý den a dlouho, ničí se zubní sklovina a též odstín. Je agresivní.

Datum: 04.02.17 08:55

musím říci že jsem slyšel docela špatný názory na Listerin a podobné přípravky dokonce i to že může způsobit rakovinu krku jinak dík za názor

Datum: 03.02.17 21:35

Zkuste ,,Citrovital,, funguje na bakterie, viry, plísně. Je i olej se silnými účinky, je ale dražší, vhodnější na rty je ale sprej Grepofit, nebo dentální gel, kapky - ty se musí naředit, jsou hořké. Jinak vynikající na bolest v krku a zvětšené uzliny, na letošní tříměsíční nachlazení a bolest v krku, kašel nic nezabralo, ani antibiotika. Beru ho pár dní a účinek byl skoro okamžitý.

Datum: 04.02.17 08:53

O citrovalu jsem četl docela samou chválu zkusím to dík

doplněno 04.02.17 11:20:

nechám si to na příští afty

Datum: 03.02.17 22:16

Aftu vydenzifikovať vatovou tyčinkou namočenou v pravom Propolisu.

Datum: 03.02.17 23:44

Ze sebezapřením a velkou odvahou (opravdu to moc nechutná) zato s jistým účinkem. Na vatové tyčince Tea Tree oil dostat přímo na aft a jeho okolí. Pro jistotu večer i ráno - do 24 hodin je pokoj.

Datum: 04.02.17 08:52

Týčko tak to mi nepomáhá to už mám vyzkoušený jinak dík za snahu

Od: zoubek
Datum: 04.02.17 00:52

Zdravím, já jsem na afty hodně trpěl, ale nic na akutní léčbu jsem něměl, holt jsem to musel přetrpět.

Někde jsem se dozvěděl, že možná chybí něco z mléčných výrobků, které jsem téměř nekonzumoval. Tak jsem začal kupovat jogurty a od té doby jsem ty boláky už neměl roky.

Zabil jsem tím dvě mouchy jednou ranou. Já nebyl naučený snídat, nemohl jsem dobře polyat pevnou stravu, a tak snídám každé ráno 1 ovocný jogurt a je to

Snad to pomůže

Datum: 04.02.17 08:51

jogurtů mám dost ale jestli chybí bílkoviny tak mám co dohánět jinak dík

Datum: 04.02.17 07:32

Manžel občas na afty trpí. To mi potom sní z lednice kvasnice. Obsahují hodně vitamínu B a opravdu mu pomáhají.

Jinak, drožďovou polévku či drožďovou pomazánku, která je velice chutná /s nakrájeným uzeným masem/ by nesnědl ani za nic. Ale když je nejhůř, kvasnice mi sní. Já jdu pak zadělávat na buchty a hledám marně. Protože se nepochlubil, že mi je snědl.*smich* Jaga.

Datum: 04.02.17 08:50

kvasnice jí manželka do mě by je nikdo nedostal ale i tak dik za radu

Od: boba®
Datum: 04.02.17 08:56

Já mám dobrou zkušenost s tímto gelem, který mi po operaci v dutině ústní doporučila zubařka, která operaci prováděla. Při jakémkoliv problému s dásněmi nebo patrem okamžitě zabere.

Datum: 04.02.17 08:59

dobrá nabídka dík

Datum: 04.02.17 09:38

Já bych zkusila homeopatii, vždycky mi pomohla, musíte si vybrat lék podle příznaků https://svethomeopatie.cz/cs/805-homeopatie-a-afty během léčby nic mentolového, ani mátu , ruší to účinek a podávat nejméně 20 min před jídlem nebo po, aby byla čistá ústní dutina a nechat rozpustit pod jazykem 5 kuliček tak, jak tam radí doktorka.

Datum: 04.02.17 11:19

no nevím homeopatika mě to připadá jen jako psychologický efekt ale účinek žádný ale i tak děkuji za váš názor bude určitě k zamyšlení

Datum: 04.02.17 11:56

Úplně nejlepší je koupit si šalvějovou tinkturu, namočit do ní vatičku na čištění uší a několikrát za den přiložit, vypálí se to, dělám to i s opary.

Datum: 04.02.17 12:21

vyborný nápad dávám do pořadi

Od: janka*
Datum: 04.02.17 17:02

Obyčejná súl! Podržet na artu co vydrží e a vypláchnout. Neuvěřitelné ale pomohlo !

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.