Nesplacený kontokorent

Od: Datum: 03.02.17 10:35 odpovědí: 3 změna: 03.02.17 16:31

Ahoj, jednou za půl roku mám mít vyrovnaný kontokorent, ale jak šel čas, nějak jsem na to zapoměl a už teď jsou to 3 měsíce po splatnosti. Banka prý posílá upozornění na mobil, když se blíží splatnost. Nepřišla mi žádná zpráva. Znamená to tedy, že můžu dále čerpat kontokorent, akorát mám větší úroky za čerpání? Může mi ho banka zablokovat? Kvůli velkým výdajům ho budu moci vyrovnat nejdříve za 2 měsíce, jen nevím co se do té doby může stát. Má s tím někdo zkušenosti?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.17 10:38

Dobrý den. Každá banka má jiné podmínky pro vedení účtů. Takže asi bude nejlepší, když nahlédnete do podmínek vedení kontokorentu vaší banky, určitě tam bude vše dobře popsané včetně poplatků. Anebo zavolat na zákaznickou linku vaší banky a zeptat se tam.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.17 10:44
Jak píše kolegyně nade mnou, nejlepší je přímo jít zeptat do vaší banky. Tady vám nikdo přesně odpovědět nedokáže.
Jinak vám radím, komunikujte se svou bankou ohledně toto, není nic horšího než ignorovat upozornění a čekat, co se stane.
I banka má pochopeni a dokáže i počkat, pokud vidí snahu z vaší strany a komunikaci. Tak ještě dneska do banky a řešit to.

Datum: 03.02.17 16:31

Záleží o jakou jde banku, každá má totiž své podmínky, to je těžko takto odhadnout. Třeba mysleli zpávu do internetového bankovnictví, že posílají, mě to tak banka taky dělala. Nejlepší je zajít do banky a řešit to přímo s nima.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.