Nájemné zpětně za starou stodolu

Od: Datum: 03.02.17 11:04 odpovědí: 1 změna: 03.02.17 14:33

Nazdar Přátelé . Mám problém z nemovitostí.Nejedná se o Byt ale o st.nemovitost,kterou nevyužívám. Hlavní problem je v tom že vlastním NEMOVITOST,ale ne pozemek pod NÍ. Je to dědictví po otci. Nedavno cca 2 roky zpět si pozemky s jinou nemovitostí koupil jiný vlastník,který nyní zjistil,že má i pozemek pod mojí stodolou. A ted po mne žádá Nájemné zpětně . Nemovitost mu nejspíš prodám má oni zájem .Jen s cenou se cuká . Otce stala před 25 lety 100tis. On za ni nabízí Max.50tis. To je věc jiná.. Ale co to Nájemné Má na něj zpětně NÁROK? Díky za příspěvky.

Ps: Původní majitel před cca 5 lety nechtěl jen ten pozemek pod touto nemovitostí prodat. Je to na venkově samozřejmě.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ppp
Datum: 03.02.17 14:33

nájemné lze platit jen na základě platné nájemní smlouvy. Není-li nájemní smlouva, nelze platit nájemné. Ovšem Vy neoprávněně (bez tzv. titulu) užíváte cizí pozemek. Za to majiteli pozemku přísluší náhrada. Platbu za užívání cizí věci lze žádat 3 roky zpět (obecná promlčecí doba). Obvykle ve výši v místě u obdobné nemovitosti obvyklého nájemného. Cena je věcí dohody, brát v potaz minulost je možné, nemusí to však mít na současnost vliv.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.