Stačí plná moc?

Od: Datum: 03.02.17 09:56 odpovědí: 2 změna: 03.02.17 12:45

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda má někdo zkušenosti nebo zda někdo ví jak to chodí ohledně vypsání člověka z bytu. Pokud spolu 2 bydleli v bytě, kde byli nahlášení a poté se po nějaké době rozešli, a dotyčný který se odstěhoval se nemůže či dokonce nechce dostavit na příslušný OÚ úřad aby podepsal vypsání z bytu a přepsání trvalého bydliště, tak by mě zajímalo, zda by stačila jeho plná moc s jeho podpisem a zda by ten druhý bývalý partner s touto plnou mocí to mohl udělat za něj? Stačilo by to, aby se to konečně vše uzavřelo? A nebo je i nějaký způsob jak by to šlo uzavřít i bez něj, když nechce spolupracovat? Máte někdo zkušenost jak to chodí? Předem moc děkuji za odpovědi a reakce


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.02.17 11:53
avatar

Obrat "vypsání člověka z bytu" neznám. Jestli máte k bytu uzavřenu nájemní smlouvu na své jméno, mělo by stačit zajít osobně na úřad a na příslušném formuláři ohlásit změnu počtu osob v bytě.

Trvalý pobyt musí řešit Váš bývalý přítel. Zrušení jeho trvalého pobytu byste Vy sama mohla docílit v případě bytu ve vlastnictví. Musela byste úřadu doložit vlastnictví bytu a skutečnost, že tam přítel již nebydlí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.02.17 12:45
avatar

Dobrý den, nejdříve mám "technický" dotaz. Jak donutíte osobu, která s něčím nesouhlasí, aby podepsala plnou moc? Jinak postupujte normálně, t.j. na radnici (evidence osob) vyvoláte správní řízení na zrušení trvalého pobytu, vše doložíte a budete čekat, jestli Vám bude vyhověno, resp. jestli se bývalý přítel neodvolá. Vypsat se z bytu, resp. odhlásit se z trvalého pobytu nelze - děje se tak automaticky při přihlášení k trvalému pobytu na jiné adrese. A tato změna vyžaduje potom i žádost o nový OP. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.