K jakému lékaři jít?

Od: Datum: 02.02.17 16:45 odpovědí: 4 změna: 03.02.17 11:49

Dobrý den, musím jít ke svému praktickému lékaři potvrdit pojištění. Je mi ale 19 let a ještě jsem nepřešel k obvodnímu. Chtěl bych se tedy zeptat, jestli mi to ještě potvrdí pediatr nebo se mám nechat objednat k obvodnímu, říct, že se chci zaregistrovat a nechat potvrdit to pojištění a potom jít k pediatrovi pro kartu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.17 17:21

Dobrý den. Podle mě byste měl zajít nejprve k dětskému lékaři. On vám vede zdravotní kartu a zatím vás nejlépe zná on. Tam se u něho domluvíte na dalším postupu v případě, že by vám nechtěl pojištění potvrdit on.

Ohodnoceno: 5x

Od: elane
Datum: 03.02.17 10:12

Vaši kartu má asi stále ještě Váš pediatr. Neví přece, jakého obvodního se vyberete. Buď Vám pediatr dá kartu do ruky a Vy jí obvodnímu donesete, nebo mu jí pediatr pošle. Podle toho, jak se s pediatrem dohodnete.

Kdo Vám dá pottvrzení závisí také na dohodě. Vzhledem k tomu, že se za to asi platí, tak vám ho asi dá i pediatr.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 03.02.17 11:45

Podle mne byste měl začít u pojišťovny → uznala by potvrzení od pediatra? Podle mne neuznala. Odhaduji, že bude nutné se zaregistrovat k praktickému lékaři, nechat převést dokumentaci a potvrzení následně vyžádat u nového lékaře.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 03.02.17 11:49

Potvrzení Vám vystaví ošetřující lékař, kterým byl dosud pediatr. Teprve potom se zaregistrujete u lékaře pro dospělé (praktický lékař). Pediatr Vám žádnou kartu nevydá, patří jemu a je součástí dokumentace v ordinaci. Může Vám udělat výpis z dokumentace, ale za tento úkon zaplatíte určitý poplatek. Pro Vás je vhodnější postup: pediatra požádat o potvrzení pro pojišťovnu, najít si praktika pro dospělé, u něho se zaregistrovat a on sám může odeslat formulář o stručný výpis z dokumentace původnímu pediatrovi. V tom případě neplatíte nic.

Výpis z dokumentace od pediatra bude sloužit praktikovi jako základ informací o zdravotním stavu nového pacienta.

Ohodnoceno: 0x

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.