Nikdy jsem nebyla u zubaře

Od: Datum: 01.02.17 15:53 odpovědí: 12 změna: 02.02.17 11:29

Dobrý den,

je to trochu trapné, dětinské.. Je mi 22 let a nikdy jsem nebyla u zubaře. V dětství to moji rodiče neřešili a teď v dospělosti se za to stydím. Bojím se někam jít a říct, že jsem nikdy nikde nebyla. Bojím se reakce, ani ne tak toho že to bude bolet, ale citím se trapně.. Nevím jak to řešit, co říct. Poradíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.17 15:58

Vy máte problémy...

Koho to zajímá,z Vašeho okolí?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.17 16:05
avatar

Dobrý den. Proč to berete tak osobně? Pro zubního lékaře jste naprosto anonymní pacient, za kterého dostane od pojišťovny zaplaceno za provedený úkon. Myslíte si, že bude řešit, že jste nikdy u zubaře nebyla? Jemu je to jedno.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.17 16:13
avatar

Dobrý den. On je spíš zázrak, že Vás za těch 22 let nebolel zub. Alespoň to předpokládám. Možná bude oříšek najít zubaře, který bere pacienty. Ale pokud by se nezdařilo, tak poradí pojišťovna. Jinak zubaři to bude opravdu jedno.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: haf
Datum: 01.02.17 16:18

A v jakem stavu mate sve zuby? Neboli? Jsou lide, kteri nejen nebyli u zubare, ale ani ho cely zivot nepotrebuji, u nas jich je malo, ale treba v Africe jich je spousta :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: africkyzubar
Datum: 01.02.17 18:43
Ne ani tak, že nepotřebují, ale spíš nemají :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.17 16:15
avatar

Dobrý den. Začněte to řešit tak, že se zaregistrujete u zubaře a k němu budete docházet. Na to není nikdy pozdě. Pozeptejte se svých známých, třeba Vám doporučí zubaře ke kterému chodí a s kterým jsou spokojeni oni. A který hlavně nové pacienty přijímá. Ten s Vámi bude řešit Váš chrup a ne to, proč jste nechodila k jinému zubaři doposud. Vaši rodiče to u Vás neřešili, ale Vy to rozhodně řešit začněte hned. Je to Váš chrup a je jen ve Vašem zájmu mít ho udržovaný a v pořádku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.17 16:41
avatar

zubař je normální lékař, titul MUDr. Není důvod se cítit trapně. Nějakého si najděte a přihlaste se k němu.

No a mimoto, že jste u zubaře ještě nebyla mu nemusíte povídat. On to pozná sám.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pb®
Datum: 01.02.17 23:30
A nebo taky nepozná. Mám dva kolegy, jeden přes 40 druhý přes 60 a světe div se, oni nemají jediný plombovaný zub, všechny zuby vlastní. Je to snad péčí zubaře, který 2x do roka koukne do huby a případně opraví, co je potřeba, nebo je to každodenní péčí o svoje zuby. Zubař ten už jenom spravuje to, co člověk zanedbal, ale k zdravým vlastním zubům nepomůže, to musí každý sám za sebe.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kuky®
Datum: 01.02.17 18:16
Pokud Vás doteď zoubky nezlobily a máte krásný zářivý úsměv, pak máte dobré geny a s klidem si najděte zubaře. Vy tam budete chodit na otočku jak do sámošky.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.17 21:11
avatar
Já taky nebyl 20 let u zubaře a o nic nejde. Teď chodím pravidelně 2xročně. Ono je lepší zuby spravit hned, než to později hrotit. Vše stojí strašné peníze...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 01.02.17 22:55

K zubaři se nikomu dobrovolně nechce. Protože on mučí. Pokud Vás do této doby nic ohledně Vašeho chrupu netrápilo, jen dobře. Nicméně je dobré si kvalitu svého chrupu sledovat. A to obyčejně nejlépe dokáže erudovaný lékař. Na kvalitě chrupu je taky obyčejně i vidět kvalita vašeho života. Zuby jsou velmi viditelné. Takže se nic nebojte a rychle k zubaři, alespoň na kontrolu. Pravda je, že zubařů ubývá a možná s tím bude za čas i problém. Ale určitě někoho seženete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.17 11:29

Jsem stejný případ jako vy, naši to neřešili a já se od mala bála, nakonec jsem byla poprvé až ve 21 letech, kdy už jsem měla bolesti a bylo mi jasné, že je třeba jednat. Nikoho to nezajímalo, že jsem nikam nechodila, můj zubař je skvělý a profesionální. Teď docházím pravidelně a vše v pořádku. Takže se nebojte, objednejte se k někomu a máte to

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.