Šedý zákal-operace

Od: Datum: 31.01.17 23:07 odpovědí: 26 změna: 16.05.17 13:54

dobrý den, chtěla bych poradit kdo má tuto zkušenost.A to se šedým zákalem.Do šedesáti let jsem velice dobře viděla, čtení, počítač i řízení auta vše bez brýlí. Posléze jsem zašla na oční , neboť jsem přestávala mít ostrost zraku. Dostala jsem dvě dioptrie na čtení , do dálky dobrý.No a zrak se horšil. Včera jsem byla vyšetřená a bylo mi řečeno pokročilý šedý zákal. Pan Primář mi doporučil operaci. Vím že to je běžná operace ale přesto je to zásah do oka, mám se toho obávat? děkuji za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.17 02:45
avatar
Před cca 15 lety jsem byl na odstranění šedého zákalu cestou fakoemulsifikace.
Operace jednoho oka do 20 minut, bezbolestná, i s přípravou a pooperační kontrolou do hodiny. Po roce druhé oko.
Při vyšetřování mi dokonce nabídli novou umělou oční čočku s potřebnými dioptriemi, odpadlo by tak nošení brýlí.
Dodnes blahořečím zlaté ruce operatéra. Svět byl opět krásný.
Neváhejte...
Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.02.17 06:47
avatar
Nevyhneš se tomu. Alternativy neexistují a na operaci se čeká tak půl roku tak to neodkládej. Postupně ti na to začne vadit sluníčko nebo při řízení protijedoucí auta, každé světlo z jiného úhlu než kam koukáš ti udělá před okem bílou mlhu. Já už to touhle dobou měl mít za sebou kdybych nebyl lajdák a neodkládal to. Teď už se nemůžu dočkat až půjdu na řadu. Už je to opravdu nepříjemné.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.02.17 07:08
avatar

Korino, chápu Vaše obavy.

Moje tchýně měla jít na operaci šedého zákalu, ale nechtěla. Bála se. Až jsme za ní poslali známého, který zná, vyprávěl o své mamince, a..

babička mne honila, aby byla operace co nejdříve.

Zákrok na 20 minut, druhý den kontrola, za týden druhé oko.

Teď mne babička zlobí, že vidí támhle koně napoli, já povídám, že tam nejsou, to si plete se srnkou, a koukám znova, fakt tam jsou koně. Tak dobře vidí. Jako osoba 82letá říká, že tak krásně neviděla nikdy.

Přeji Vám, aby byla operace příští týden.


doplněno 01.02.17 13:42:

Korino, blahopřeji k Vašemu správnému rozhodnutí. Jen se domnívám, že obě oči nedělají naráz. To pak máte obě oči zalepené náplastí.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.02.17 08:35

Přátelé ani nevíte jak jste mne potěšili vaši odpovědi.I děti do mně vandrují ať to neodkládám a jdu na to ted na jaře. Ještě dnes odpoledne zajdu ke svému očnímu a nechám se objednat na co nejkratší dobu.Prý se dělají obě oči najednou a místo injekcí na znecitlivění používají kapky.Hlavně že budu moct číst, již mám tady resty.Stejně je počasí tak zimní , na zahrádku času dost a potom ať se slimáci a jiná havěť, přede mnou třesou.tak hezký den Korina Napíši na kdy mě objednali...

Datum: 01.02.17 08:49
avatar

Dobrý den. Já jsem na operaci nebyl, ale mamina ano. Jak bylo zmíněno, nemusíte se ničeho obávat. Mámě dělali jedno oko a za 1/2 roku druhé. Oči se opravdu znecitliví kapkami a trvá to 20-30 minut. Oko se zakryje obvazem a druhý den je kontrola. Tam obvaz sundají a už Vám ho nedají, pouze nějaké kapky, které si budete kapat několik dní. Něco jako antibiotika. Změnou budete nadšená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bruny
Datum: 01.02.17 09:39

Zdravím, tak já byl s prvním okem v padesáti, taky jsem se bál, ale fakt to nestojí za řeč.Jedinou blbost jsem udělal, když se mě ptali kolik chci dioptrií, když mám už ve skle tři, tak povídám tři, to byla chyba, měl jsem říct jednu.Tento rok, tedy po 13 letech se někdy v létě objednám na druhé protože mě čeká kontrola na řidičák a tam by to poznali.Kdybych tehdy řekl, že chci jedu dioptrii, tak by mi jí dali, nyní až půjdu, tak by mi zase dali jednu, takle to budu mít se třemi do smrti.Já to nevěděl a páni doktoři neporadili...Ono nula dioptrií nejde, vždycky tam něců zůstane .

Takže vím do čeho jdu, ale stejně se mi nechce*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xy
Datum: 01.02.17 09:51

Babička byla na jednom oku v 89, na druhém v 92 letech. Tehdy měla nějakou komplikaci a zůstala dva dny. Velmi si chválila, že pak o tolik líp vidí, a že jí to i v tom věku za to pořád stálo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.17 09:57

Byla jsem před 2 lety pochopitelně každý má strach oči jsou oči,,,,,nechala jsem si také udělat dobré vidění do dálky ,jelikož jsem nosila brýle i do dálky..Po operaci se mi zlepšilo vidění i na blízko o 2dioptrie.Nebojte se a uvidíte,jak uvidíte,,nebudete litovat ,,

nenechávejte si obě oči najednou...nedoporučeje se to.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.17 12:54

Já sám nemám šedý, ale zelený zákal. Tady je hezky popsán průběh operace:

http://www.neovize.cz/caste-d…robiha-operace-sedeho-zakalu/

pokud nejsou komplikace, tak druhý den chodili lidi normálně domů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.17 15:26
avatar
Byl na tom muj tchan, ktery rikal, ze je to uplna pohoda a absolutne se neni.ceho bat.Take na tom byla i moje mama, kdy ji delali nejprve.jefno oko a pohoda lesni a po case u druheho ji to bylo krapet neprijemne, ale rikala, ze to neni nic co se neda prezit.Tchan i mama od te doby rikaji, ze vidi jako nikdy..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.17 15:44

dobrý den, tak jsem dnes byla za lékařem a jsem na 2 března objednaná na sepsání té operace šedého zákalu.Snad to bude během března. Chci být fit až bude sluníčko a budeme dělat na zahrádce.Prý asi za 10 dnů po výkonu jednoho oka mi budou dělat to druhé očičko. Tak hezký den , u nás prší, všude to čvachtá, to je chůze!

Datum: 02.02.17 17:11
avatar

jen pozor, po operaci lékaři upozorňují na šetření operovaného oka, teda žádná velká námaha a pod. Také předklony oko namáhají... Určitý čas se budete jen kochat jarní zahradou...

Držíme palce!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.02.17 23:58
avatar
Taky drzim palce!-:)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jp
Datum: 08.02.17 08:19

Jestli se nemýlím operace šedého zákalu se provádí chirurgicky nebo ultazvukem nebo laserem, jestli se mýlím tak mne opravte.

Na jaký druh operace jste objednaná, korino? Řeším kam objednat babičku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jp
Datum: 08.02.17 12:15

Tak jsem zjistila, že ultrazvuk je zdarma na pojištění, laser za příplatek. Zajímalo by mne, vy co píšete, že jste byli spokojeni na jakém druhu operace jste byli. Děkuji za informace.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 09:44
avatar
To jsem zvědav co mi řeknou. Slibují mi laser ale o žádném doplatku nemluvili. Asi proto se u nás čeká půl roku a první tazatelka to bude mít za dva měsíce odbyté. Teda myslím jako z krku ne odbyté :)
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 09:57
avatar
Jak píši výše, u mne byl 2x ultrazvuk.
Popis např.: http://www.lekari-online.cz/o…i/zakroky/lecba-sedeho-zakalu
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 12:40

Někdo se mne ptá jak mi to budou operovat? Upřimně nevím , mám dva papíry jeden mám pro obvodní lékařku, budou mi brát krev a napíši jaké beru léky a co mne jinak trápí za choroby. Druhý papír odevzdám přímo na tom očním odd.až 2 března , kde mě opět prohlédnou oči a potom teprve mne objednají na tu operaci jednoho oka , ale na kdy to vůbec nevím. Chci brzo at mám na jaře vše za sebou. Myslím že se to dělá leizrem , uvidíme. Budu vás informovat , Korina


doplněno 09.02.17 12:42:

chyba -laserem

Od: xy
Datum: 09.02.17 12:45

Moje mamka jde na šedý zákal dnes , ultrazvukem. Ona má bohužel zároveň další vady plus zelený zákal na tom oku. Zatím vím jen, že na rozdíl od dřívějška se oko znecitlivuje rozkapáním, nikoliv injekcí tak to je pozitivní

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jp
Datum: 30.03.17 20:17

Dobrý večer, už jste byla na operaci šedého zákalu, prosím? Jak to dopadlo? Psala jste, že budete informovat, zajímalo by mne to. Moc děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.17 20:57

Co Vás zajímá? Byla jsem minulý měsíc na této operaci v Lexumu. Je to bezbolestné, bez komplikací, vidění perfektní, jsem nadšená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jp
Datum: 31.03.17 05:29

andy- Děkuji za odezvu. Jaké máte čočky, na pojištovnu nebo jste si připlácela?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 31.03.17 05:48

Já mám na pojišťovnu. Jediné, co jsem si připlatila, byl gel do očí při operaci-1500 Kč na jedno oko. Měla jsem na čtení 5,5 a na dálku 3,5. Teď na dálku brýle nepotřebuji, vidím perfektně, na čtení mám 2 dioptrie. Samozřejmě v ceníku máte možnosti, co vše si můžete připlatit?


doplněno 31.03.17 07:12:

jp- dostanete po operaci každého oka kartičku, kterou nosíte u sebe. Na těch mých je: Model AAB00,Diopter+23,5D, potom nějaké průměry? T13mm a B6mm.

To oko Vám přelepí s tím, že až budete doma, můžete odlepit. Já jsem cca hodinu po odlepení viděla trošku zamlženě, ale večer už perfektně-na operaci jsem byla odpoledne.

Jen ten týden mezi operacemi je celkem obtížný, na každé oko vidíte jinak, vlastně jsem byla zděšená, jak špatně jsem viděla, jak se vše rozjasnilo, ten rozdíl je velký.


doplněno 31.03.17 11:31:

Není zač, ráda jsem předala zkušenost dál :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jp
Datum: 31.03.17 06:22

Viděla jste dobře hned druhý den nebo to chvilku trvá? Věděla byste název těch vašich čoček?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jp
Datum: 31.03.17 07:56

Moc děkuji za info.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.05.17 13:54
avatar
Tak já trefil asi nějaký špatný den. Že čtyř pánů co jsme šli po sobě a druhý den se sešli na pooperačním vyšetření viděl okamžitě ostře jen jeden. Jeden šel na reoperaci protože se mu čočka málo rozbalila, jeden měl při vidění v oku pohyblivý stín ( údajně vzduch pod čočkou který se dodatečně vstřebá ) a já vidím ostře jen když zahmouřim oko nebo mi dají do testovacích brýlí tenkou dírku misto čočky. Zatím mi dávají naději že by se to mohlo samo usadit do 6 neděl od operace ale spíš mě připravují na laserový zákrok. Údajně mám asi zakalené už i pouzdro čočky. Zatím nic neříkali o placení, doufám že to dodatečné leštění pouzdra čočky bude na pojišťovnu bez velkých doplatků. Jo a ještě něco - stává se vám někomu že v temné místnosti kde je pouze nějaký světlý bod, vidíte v oku stříbřitý kroužek?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.