Manželka miluje jineho

Od: Datum: 08.02.17 08:25 odpovědí: 20 změna: 16.02.17 20:56
Dobrý den
Prosím o radu.
Jsem s manželkou 5let z toho 1,5 roku svoji, máme 2 leteho synka. Pořídili jsme si asi pred rokem rd a začali rekonstrukce. Takže z práce rovnou na lešení atd. Vše vypadalo v pohodě. Ale poslední asi 4 měsíce byla ode mne taková odtazita. Před asi 3 týdny jsem zjistil že si píše s jiným a známý mi řekl že ji viděl jak se na parkovišti mazlí s jiným. Začal jsem přemýšlet a dospěl k tomu ze skladacka do sebe zapada a kdo to je. V klidu jsem se jí na to zeptal, až jsem se udivil jak se ke všemu hned přiznala a tak nějak "vše" řekla. Že to trvá asi 1 měsíc, že se do něho pry zamilovala a že mě nepodvedla. Jenže jsem zaslechl část rozhovoru s její kamaradkou jak říká "to se nesmí nikdy dozvědět, budu tlouct klín klínem" nevím zda to bylo k tomu nebo ne, ale vždy jsme si vše říkali. Řekla mi ze chce zachránit rodinu a že to ukončí. Miluji jí natolik že bych to i odpustil. Ale je ke mě furt tak chladná. Snažím se být tady pro ni tady a teď. Ale zjistil jsem že si pořád píšou. Tak jsem ji to opět v klidu řekl, že to vím. Odpověděla že to už opravdu ukončí, že mi nechce ubližovat a chce naší rodinu udržet. Tak jsem si řekl že ji dam Teda šanci, zkusím obnovit důvěru, ale srazí mě dal na kolena, protože si s ním nepřestala psát. Pořádně nevím co mám dělat, nemůžu se pořádně soustředit, skoro mi nejde myslet na nic jiného. Proč to furt dělá, proč chce něco zachraňovat a pořád mi lhát. Kdyz si s ni chci o tom promluvit tak rika at uz to necham být, ze ji to akorat pripominam. jsem skoro na dně, možná bych ji měl kopnout, ale jsou s prckem pro mě vším. Píšu to v krátkosti. Poradíte mi prosím co mám dělat? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.02.17 08:36

Těžko radit v takové situaci, ale popravdě se mi zdá, že z Vás dělá troubu. navíc teď troubu, co ji všechno odpustí. Měl byste se te trochu pochlapit a dát ji nůž na krk - obrazně řečeno samozřejmě *smich* Buď to ukončí a nebo konec. Pokud by to stále nepochopila, tak bych prostě na čas odešel někam pryč, klidně na měsíc. Pak by si snad uvědomila vážnost situace. A pokud ne, tak by byl výsledek asi jasný. Ale furt lepší, než celý život vychovávat dítě v rodině, které by vůbec nefungovala. Hodně zdaru.

Ohodnoceno: 2x

Od: maky®
Datum: 08.02.17 08:52

To je hodně těžká situace a jestli chcete udržet rodinu, je potřeba postupovat citlivě a trpělivě. Není žádné umění dát jí ultimátum, např. když to okamžitě neutneš, odcházím. I když by se podřídila a přestala se dle vašeho přání s milencem stýkat, nebude s vámi štastná, tím bude rodina strádat, hlavně dítě vycítí chybějící soulad mezi vámi. Totiž musí to být hlavně její rozhodnutí, ona by musela opravdu chtít pro své dítě láskyplné prostředí, ale jak ji k tomu dotlačíte, nebude to nikdy jak dřív. Chápu, že vám docházejí síly, je to složité a vy jste neštastný. Uvědomte si, že mnoho lidí je na tom v životě ještě hůře, mají rakovinu a umírají, přijdou o bydlení a jsou z nich bezdomovci, jejich dítě přijde o život a další a další...vy jste na živu a zjdráv, tak seberte své síly, uklidněte se. Vím, že to všechno, co vám píši, vám nepomůže. Ono je to tak, že si musíte pomoci sám. Dostal jste se do této situace, abyste se něco naučiĺ, naučil se řešit složité situace v životě a abyste od toho nemohl utéci, tak přímo v rodině. Netroufám si trdit, že radikální řešení je to správné, jste teprve na začátku, tak tomu dejte ještě šanci.

Ohodnoceno: 0x

Od: coco
Datum: 08.02.17 10:12

Jste si jisty otcovstvim ditete? Pokud byste zjistil, ze nejste biologicky otec, jak se zachovate? Mozna je to prave to, co se nemate dozvedet. Ten druhy muz mozna neni nova znamost, zapatrejte timto smerem a nebudte za vola. Drzim palce!

Datum: 08.02.17 10:43

Zdravím. Zamyslete se nad tím, co je ve vašem vztahu špatně. Manželka hledá jinde to, co zřejmě doma nemá..Pokud spolu chcete být a udržet fungující rodinu, pak na tom musíte chtít pracovat oba dva. Vy jste ochoten jí odpustit, ale ztracená důvěra se těžko získává zpět. Pokud si manželka dál píše s jiným a k Vám je chladná, zeptejte se jí jak si dál tedy představuje vaše manželské soužití a co chce udělat tedy proto, aby dítěti nerozbila rodinu.. Možná by vám oběma pomohla návštěva v manželské poradně, pokud si s tím nevíte rady sám. Navrhněte jí to a podle její reakce se zařiďte..Určitě netolerujte schůzky a psaní s jiným mužem! To nesvědčí o tom, že by skutečně chtěla zachovat funkční manželství tak jako Vy. Bude se muset sama rozhodnout co opravdu chce a o co stojí víc. Přeji vám, ať to vyřešíte především v zájmu vašeho dítěte.

Datum: 08.02.17 11:06
Mate doma k...,nejste první ani poslední. Hlavně citlive a opatrně ji vypakujte at vas to stojí co nejméně! Hlavně ze sebe nedelejte většího blbce než už díky "manželce" jste
Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.02.17 11:27

Možná jste našel v manželčině mobilu nevymazané sms... Přestože se cítíte zoufale, nesnažte se číst v cizím mobilu, je to nedůstojné a není to cesta správným směrem. Jí patrně vůbec nezáleží na tom, aby zprávy mazala, i když ví, že je můžete zachytit. Nechce Vám ubližovat a vaši rodinu chce udržet? Když někdo něco jiného říká a něco jiného dělá, všímejte si hlavně toho, co dělá. Oba jste se svými emocemi úplně někde jinde. Odborná pomoc (rodinná/manželská poradna) by pro vás byla užitečná.

Datum: 08.02.17 11:51

Cist z mobilu je spravna cesta , aspon presne vite na cem jste a ne ty jeji kecy a blitky z mozku.

Odborna pomoc je v tomto pripade uplne marna , bude to stat jen penize a cas. A stejne nakonec zdrhne za jinym.

Datum: 08.02.17 11:50

Jo to je klasicka krasna idilka , svatba , dite , rekonstrukce RD , jenze zena je pak doma naky ten mesic skoro furt sama , skoro ji nevysexujete , pak prijde jiny muz ktery ji da zezacatku prvni posledni a na to zena slysi ...

Mate moznost bud sni byt jen kvuli prckovi a delat ze sebe troubu.

Nebo jit od ni. Zezacatku to bude tezky , ale muze si za to sama. Verte , ze ten vztah uz nikdy nebude jak predtim.

Datum: 08.02.17 12:55
Pořídit si milenku ,odkopnout manželku a poklidně dodělat barák aby bylo s milenkou kde složit hlavu

Od: kuky®
Datum: 08.02.17 14:21
Bude to bolet ale musíte ji vyhodit. Existuje sice malá možnost vaši někdejší lásku obnovit, ale to musí chtít hlavně ona. Jinak to nemá cenu. Jakmile je jednou nevěrná a lže, nedá se jí věřit.

Datum: 08.02.17 15:10

Dobrý den. Po 4měsíční známosti se vaše manželka zblázní a zamiluje do jiného? No to tedy ale musí být "láska jako trám" a "jediná ta pravá". Jestli chcete získat manželku zpět, tak tu pro ni nebuďte v žádném případě a nevnucujte se, aby poznala, o co všechno by přišla, kdyby vás neměla. Ono je krásné vzdychat po nocích po jiném muži, přes den zasněně o něm snít a přes SMS si s ním dopisovat. Ale až by přišlo na lámání chleba, dělení majetku, dítěte a pod., tak se možná ukáže, že ta její "nová, zaručeně pravá láska" má veliké trhliny. Proč si myslíte, že si ten její esemeskový dopisovatel píše s vdanou ženou? Že je tak neodolatelná a krásná? Ale prdlajs, protože je zadaná a nehrozí, že se k němu hned tak bude stěhovat. Anebo i vidina pěkného opraveného domku je lákavá. Jistě, je v tom i kouzlo zakázaného ovoce, to je přeci velmi vzrušující. A pamatujte si, že jsou opravdu na světě daleko horší věci než možná nevěrná manželka.

Datum: 08.02.17 15:40

Také zastávám názor, že by rodina měla být na prvním místě a že stojí za to, pokusit se ji zachránit (děti mají právo na úplnou rodinu s oběma rodiči).

Ovšem nemělo by to být "za každou cenu". Vaše ochota odpustit se podle toho, co píšete, nesetkává na druhé straně s přáním zachovat rodinu.

Jestli se Vaše manželka opravdu zamilovala do jiného, těžko to dokážete změnit. Sám přece vidíte, že se manželka ani přes opakovaný slib ohledně ukončení nesnaží "nový vztah" ukončit.

Abych pravdu řekla, působí to na mne dojmem, že Vám manželka jenom říká to, co si myslí, že chcete slyšet, ale vážně to podle mne nemíní. Kdyby jí opravdu na rodině a na Vás záleželo, chovala by se jinak.

Od: lisak
Datum: 08.02.17 15:56

To se často stává, že se jeden z manželů zamiluje jinde. Zakázané, neznámé přitahuje, kór, když je doma stereotyp. Jen, když se na to příjde, tak ten dotyčný musí sdělit, jak si to představuje dál. Je fakt, že jste na sebe pro samou rekonstrukci domu neměli čas. Vy zatím reagujete tak, že si to necháváte líbit, protože nevíte, jak dál. Vy máte ale jasně a nahlas říct, že s tím nesouhlasíte, že se cítíte podveden a že si paní musí rychle srovnat hodnoty, než bude pozdě. Jednou a důrazně. Hlavně nedělejte hysterické scény ani se nemanipulujte do role, že si za to můžete sám. Nefňukat, nazapíjet to alkoholem! Prostě obecně známá krize, tak řešit. Než ona se "odmiluje", tak si udělejte čas jen na sebe. Jděte mezi lidi, vyfešákovanej a na kulturu,ples, sport, do fitka. Rekonstrukce počká, teď musíte Vy budovat svoje sebevědomí, abyste vypadal jako žádoucí chlap a ne jak ublížené děcko. Když budete Vy mimo za svými zájmy a ona sama jen s ním , tak to tam tak časem bude skřípat. Ona si musí uvědomit, co by ztratila. Zatím si je jistá, že Vy budete jak ocas čekat a přizpůsobovat se. Tím jste nepřitažlivej. Sbalte se a dejte si pár týdnů pobyt mimo domov, ale choďte do společnosti a bavte se, aby se dozvěděla a aby jí docvaklo. Je to strašně težké, ale jestli řekla, že nechce rozbít rodinu, je tu šance. Tahle lekce Vás oba poučí a může být startem do nového období. Rozbít umí každej, ale opravit vztah, aby byl pak lepší... Držím palce!

Ohodnoceno: 3x

Od: udo5®
Datum: 08.02.17 19:22

Je to smutný ale ta už jiná nebude.

Datum: 08.02.17 20:06

Nevím, co na tom nechápete. Manželka se ZAMILOVALA! To znamená, že Vás měla jenom ráda, ale hormony vzplály až k tomuto muži, se kterým Vás podvádí. Když se zamiluje žena, tak jde rodina stranou. Žena rozbíjí rodinu, kdežto zamilovaný muž má milenku tajně.

Na tohoto chlapa nikdy nezapomene, vždyť on ji ukázal, jak může být život sladký a krásný, je to něco neopakovatelného, nabíjejícího energií, s Vámi to nezažila. Tato bezbřehá láska, zamilovanost trvá průměrně 2 roky, u silnějšího vzplanutí 2 a půl. Do smrti ale bude tato jedná láska v jejím srdci a kdykoliv uvidí podobného muže /podobný typ/ i třeba ze zadu, rozbuší se jí srdce.

Paní musí spadnout hódně moc z vysoka, hodně si nabít hubičku, aby prozřela.

Nepodlézejta, nebuďte hodňoučký, neuplácejte ji. Jediné, co ji může k Vám navrátit je to Vaše malé dítě. Ale ne hned, ale až po nějakém čase.

Datum: 08.02.17 20:43

Pohanko často s vašim názorem souhlsím ale tentokrát nkoliv.Já mám jiné zkušenosti s nevěrou v rodině. Právě málokterá žena i když ji zaujme jiný muž , tak nebourá rodinu , má děti a těm chce zachovat rodinu . Zato mužský když mu spadne rozum do kalhot " tak se nekouká na pravo na levo a jde tam kam ho srdce táhne. Já myslím aby pán ani neodcházel ani pani neposílal pryč. Určitě je v domečku více místností , at sei jednu zařídí a dá šanci pani o všem přemýšlet. Neukvapujte se , později by ste litoval.Ale musí dodržet co slibuje. Okamžitý rozchod a péče o domácnost a dítě. Pozor na případné těhotenství. Pohovořte s někým komu důvěřujete. Taky můžete navštívit manžel. poradnu.Držím palce už pro to dítě by pani měla vše přehodnotit. ...

Datum: 08.02.17 21:33

To je v pořádku Korino, máte takové zkušenosti. Před dvaceti lety se to takhle prezentovalo. Chlap si potřebuje jenom někde užít, mít bokovku, ale žena do toho dá srdce. Ale nikdy nic není stoprocentní. Jak se říká, vyjímka potvrzuje pravidlo, takže nikdy nemáte případy stejné, zdá se, že kopírují´, ale je to jenom zdání.

Zadavatel dopadl jenom tak, jako mnozí. Zaměstnání, péče o rodinu, domácnost, práce na novém bydlení. Kolik manželství a vztahů se rozpadlo jenom kvůli tomu, že muž po práci zmizel na stavbě a neměl čas na ženušku?

Společnost a informace je dnes úplně jinde než dříve.

Datum: 08.02.17 20:25

Nikdo neví, jak to mezi Vámi je a bude, samozřejmě ani já, ale můžu nastínit několik možností. 1/ Je čerstvě zamilovaná a trpí jako zvíře. Ráda by to ukončila, ale potřebuje se z toho nějak dostat, chce to trochu času, ale neznamená to, že byste na ni měl přestat tlačit. 2/ Stavba domu rozvedla spoustu manželství, je to náročné, samá práce, starosti, zodpovědnost, nervy, málo času na sebe. Může se to časem urovnat. Záleží na tom, jestli žena není lehkovážná a příště si dá pozor, aby se jí to nepřihodilo. 3/ Bacha na vypočítavost, barák bude z půlky její, tak aby nepočítala s tím, že jí ho dostavíte a ona si tam toho milence pak nastěhuje. Většinou připadne ženě s dětmi a půlku Vám zaplatí, kdyby si měla vzít hypotéku. 4/ Nebo k rozumu nepřijde. Je to pro Vás složité období, ale neřešte to rázným řezem. Dejte tomu nějaký čas, všechno se vyvíjí, trvejte na ukončení, nevnucujte se, neponižujte, spíš se snažte mlčet a fungovat, měla by tím cítit větší pocit viny. 5/ Také může po čase přijít na to, nže milenec není ten pravý a ocenit Vaše kvality. Nepalte rychle mosty.

Datum: 08.02.17 22:52

Tady je každá rada drahá a v podstatě žádná ani neexistuje. Vy svoji ženu milujete, kvůli společnému životu vaší rodiny jste koupil dům a pustil jste se do rekonstrukce. Věděl jste dobře, proč to všechno podstupujete, a k tomu se upíraly i vaše sny. Člověk si v takových situacích odříká, nešetří se, dře právě pro tu vidinu krásného snu. A teď je všechno pryč. Musí vám být strašně, vzdaluje se vám sn. Ale ať vám poradíme cokoliv, udělejte jediné - nevzdávejte se ho, vyčerpejte všechny možnosti a nedejte nic na to, co si o vás bude myslet okolí. Už jste se vnitřně smířil s nevěrou a jste schopen odpustit, to je snad to nejtěžší. Nepokažte si to teď netrpělivostí. Ještě chvíli vydržte, budete sice neskutečně trpět, ale výsledek, pokud by se vše vrátilo od starých kolejí a žena nakonec se vztahem k milenci skoncovala, bude stát určitě za to. Nenechte si to vzít, buďte silný a doufejte, že se časem všechno urovná a na toto černé období vašeho společného života budete moct zapomenout. Třeba vaše žena potřebuje ještě trochu víc času. Skoncovat to můžete vždycky. Hodně sil.

Datum: 16.02.17 20:56

Těžko radit. Situace je blbá. Naštěstí jste mírný člověk, který neřve a nemlátí kolem sebe. Je to ale na ní. Uvidíte časem. Buď se rozhodne toho nechat, nebo ji pustí po nějaké době k vodě ten druhý a ona si uvědomí kde je její místo. Podle toho co píšete, Vy to zvládnete a přenesete se přes to. Vy jste totiž silnější než si myslíte, jenom si to neuvědomujete. Máte dítě, tak kvůli němu vydržte. Zatím bych nic radikálního nepodnikala. On to stejně vyřeší čas. Buď přijde k rozumu, nebo ne. To stejně neovlivníte Vy.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.