Nemoci v teplých krajinách

Od: Datum: 07.02.17 19:39 odpovědí: 2 změna: 10.02.17 23:41

Zdravim, napadla mne taková otázka, zda lidé kteří žijí v oblastech kde je celý rok teplo postihují takové ty bežné nemoci jako chřipka apod? Přece jenom chřipkové epidemie jsou u nás hlavně v zimě. Ja napřiklad mám zaručeně alespoň 2x za zimu zánět průdušek.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 07.02.17 22:22
avatar

Dobrý den, chřipka není onemocnění, které je závislé na podnebí, resp. na teplotě vzduchu. Jistě znáte pojem "španělská chřipka" nebo "mexická chřipka" - a tam je docela teplo. Navíc, zánět dutin nebo v krku získáte třeba i při potápění v moři (nebo pitím studeného nápoje v horku, když je člověk "spařený"). To, ovšem, není chřipka, která je virového původu. Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.17 23:41

Asi budou mít více druhů parazitů. Nemoci jsou charakteristické pro podnebné pásy. Jsou tam vzhledem k teplotě jiní přenašeči. S oteplováním se i k nám postupně dostávají choroby, které tu dosud nebyly. Přináší je např.hmyz, který tu dřív nežil a nyní se vyskytuje. Chřipky budou asi všude. Dnes je svět propojen. Statisíce letů, vlaků, lidí denně na cestách.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.