Nedostavení se k přetupkové komisi

Od: Datum: 30.01.17 20:07 odpovědí: 6 změna: 31.01.17 18:42

Dobrý den, prosím o radu. Je to asi tři měsíce kdy mou tříletou dcerku napadl sousedův dobrman. Vše jsme hned řešili s policií která věc předala k prošetření pro místní přestupkovou komisi. Byl mi odeslán dopis s předvolaním na určté datum, JENŽE jsem byla v práci v doručovací době. Dopis zůstal na poště a já si jej chtěla vyzvedout o několik dní později ale měli tam pro nemoc zavřeno. I další den bylo zavřeno. Jindy už jsem neměla možnost si dopis vyzvednout protože jsem byla opět v práci mimo město. Dnes mi dopis hodili do schránky a já s hrůzou zjistila že přestupková komise proběhla již před týdnem. Prosim poradte jak se ted mám zachovat. Zítra bych chtěla dojít na úřad a vše uvést na pravou míru ale asi i tak mi hrozí pokuta. Děkuji za odpovědi


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vanad1*
Datum: 30.01.17 20:20

Počítá se doručení, nikoli nedoručení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.01.17 22:56
avatar

Pokuty bych se ani nebál, ale může to (hlavně ten soused) uvádět ve svůj prospěch, že se nedostavujete před komisi a tak. Stejně mi napadení psem nepřipadá jako přestupek, na souseda bych dal trestní oznámení pro pokus o ublížení na zdraví.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 07:22
avatar
Zdravim. Pritel na komisi vcera jako svedek, dopis byva odeslany cca mesic predem. Neverim tomu, ze za tento dlouhy cas jste si nenasla par hodin na jeho vyzvednuti...
V dopise byva zpravidla uvedeno, zda pri vykaslani se na predvolani hrozi financni sankce, u pritele bylo uvedeno 1500,- kc.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.17 13:14
avatar

Na mne to působí dojmem pochybení na straně úřadu. Pozvání k přestupkovému řízení měl odeslat v takovém předstihu, aby je předvolaný obdržel před termínem konání (měl počítat s úložní dobou).

Podle mne nelze uložit pokutu za to, že jste se k řízení nemohla dostavit (úřad Vás o jeho konání nevyrozuměl včas; datum doručení zásilky potvrdí pošta).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 13:36
avatar

A co když byl dopis odeslán v normální lhůtě a tazatelka si jej prostě nebyla schopná vyzvednout? Stěžejní bude datum odeslání předvolání. Přítel má po stěhování stále ještě přihlášenou trvalou adresu na původním bydlišti, kde už bydlí nový nájemník - jeho kamarád, se kterým bylo domluveno, že jakmile přijde nějaký dopis či papír, hned dá vědět. A ejhle, v pátek volali příteli z městské policie a tam mu předali dopis, že se má v pondělí (tedy včera) dostavit na přestupkovou komisi. Proč to řešila mp nevím (přítel tam má známého, tak možná?), ale datum odeslání předvolání bylo 9. 1., tudíž kamarád o dopise nedal vědět a úřady jej považovali za doručený.

Pokud by se nedostavil, i tak by to byla chyba přítele, bohužel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 18:42
avatar

Uloženou zásilku pošta vhodí do schránky první pracovní den po skončení úložní lhůty. Jestli byl termín řízení stanoven – jak to na mne z dotazu působí – na dřívější termín, jde podle mne o pochybení na straně úřadu.

Nevím, o co šlo u Vašeho přítele, je možné, že mu kamarád nedal včas vědět, že doručovatelka zapomněla do schránky vhodit upozornění na uloženou zásilku, ... Zde je myslím možností více.

Také už jsem několikrát obdržela zásilku s termínem stanoveným na dřívější dobu než konec úložní doby. V takových případech nejde o nepřebírání zásilek ani o chybu na straně příjemce.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.