Předčasné ukončení nájmu+ukončení odběr energ

Od: Datum: 30.01.17 20:02 odpovědí: 3 změna: 31.01.17 13:48

Pokud předčasně ukončím nájem (mám smlouvu s majitelem třeba na rok a končím za 3 měsíce+3měsíce výpovědní lhůta (tedy 6 měsíců nájmu jen), jak je to s ukončením odběru energií obecně (především plyn, voda, elektřina)... Pokud jsou tyto energie psány na mě, mohu tyto smlouvy taky "ze dne" na den ukončit nebo jsou tam STANDARDNE taky nějaké výpovědní lhůty (jak dlouhé případně).
Díky moc za zkušenosti


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.17 20:13
avatar

Pokud máte energie psané na sebe, jdete na dodavatele, ukončíte odběr. Chtějí písemnou žádost a předávací protokol.

Výpovědní lhůta není, pokud končíte s nájmem, to by bylo nelogické, když končíta a byla by výpovědní lhůta. Ukončení ale trvá (jak kde) třeba i 40 dní.


doplněno 31.01.17 16:44:

Ivez, jako správce několika bytů velice často odhlašuji a přihlašuji nájemníky k Čezu a RWE. Vždy se domlouvám ke kterému dni uděláme převod. Nejčastěji k prvnímu v měsíci, nebo třeba k 15 v měsíci. Pokud není fronta lidí, počkám si i předpis záloh, nebo se pro něj dostavím, až mi zavolají. Jak jsem psal, poslední převod od Čezu byl k datumu 1.10.2016 Jelikož ale přecházeli na nové programy tak potvrzení převodu přišlo až 28.12.2016

Pokud je ale převod dělán od některého překupníka k RWE, Čezu, tak to trvá 40 dní. Ale k datu přepisu.

Toť má zkušenost z přepisování plynu a elektriky asi 6 x za rok.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ben®
Datum: 30.01.17 20:57
avatar

Dobrý den, pokud nechcete pronajímatele potrestat, tak se s ním (nebo dalším nájemcem) dohodněte (po skončení Vašeho náj. vztahu) na převedení měřících zařízení (uděláte odečet stavu a ten bude pro Vás konečný a pro nového nájemce či pronajímatele počáteční). Pokud ukončíte své smlouvy u dodavatele, tak mohou být odebrány měřící zařízení a obnovení dodávek energií je pro pronajímatele složitější (časově i finančně). Zdravím!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.01.17 13:48
avatar

Souhlasím s Benem → energie jsem vždycky řešila převodem z předchozího nájemce na sebe a ze sebe na nového nájemníka.

Odsouhlasený podepsaný stav je závazný i pro dodavatele energií, výpovědní doba může klidně doběhnout po Vašem odstěhování.

@MilanCukrar:

Obávám se, že tak jednoduché to s výpovědní dobou nebude. Výpovědní doba je v případě smluv na dobu neurčitou tříměsíční. Chce-li se někdo stěhovat, měl by výpověď dát v takovém předstihu, aby výpovědní doba pro dodávku energií uplynula k datu ukončení nájmu.

Navíc řada lidí uzavírá za slib levnější energie s dodavateli energií smlouvy na dobu určitou, v nichž bývají sjednány "pokuty" za nedodržení sjednané doby...

I to je podle mne důvod k převodu smluv na další osobu → odpadne smluvní pokuta" za předčasnou výpověď.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.