Zjištění nemoci po odběru

Od: Datum: 30.01.17 17:32 odpovědí: 7 změna: 01.02.17 07:20
Dobrý den, chci se zeptat zdejších inteligentních lidí. Byl jsem dnes darovat krev a vše proběhlo v pořádku. Při odchodu jsem se ptal sestry, pokud by mi našli v krvi jakékoliv problémy či nemoce, zda mi dají vědět. Odpověď byla, že mi dají vědět cca do 5 dnů telefonicky. Avšak když jsem si předem volal (cca 2 dny nazpět) na stanici a ptal se, za jak dlouho by se mi ozvali při případném nálezu nějakého problému, odpověd byla 2 až 3 týdny. Tak kde je pravda? Docela mi na tom záleží a chci si být co nejdřív jist, že jsem zdravý. Děkuji a přeji hezký den
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: klus
Datum: 30.01.17 19:35

Kde je pravda? K do ví? Třeba se vám neozve nikdo, tak si užívejte života a nepřemýšlejte co kdyby atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 02:03
avatar

tak tady jsem, inteligent

Z vyznění tvého dotazu mi to připadá, že asi máš nějaké černější svědomí a že ten odběr byl jen jako zkouška tvého, asi večerního, kaskadérství / neopatrnosti, co?

Pokud si chceš zkontrolovat výsledek tvého počínání, tak bych to viděl jako sprosté, protože jestli tam něco je (to nejhorší), tak tím ohrožuješ nevinné. Chybou při zkoumání se může stát, že ta krev pěkně pojede na sály třeba nějakému dítěti nebo komukoliv a ten se pak po čase bude divit, odkud se to kur...va vzalo !

Co nemyslet jen na sebe a zaplatit si testy? (příště)

Pokud jde jen o běžnou zvědavost, tak by nezáleželo, kdy to přijde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 07:46
avatar
Nevyzniva z toho vubec nic. Maximalne obava o sve zdravi.
Mam to stejne, uz roky chci darovat krev, ale nechci, aby se v ni neco naslo.
Budte opatrnejsi ve svych soudech tazatelu. Od inteligentniho prispevku je krok ke zbytecnemu.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 31.01.17 23:38
avatar

martinaa že nic nevyznívá z toho dotazu? když jsem já začal darovat krev, tak to bylo z důvodu, že chci někomu pomoci a vůbec by mě nenapadlo, že tam je riziko, že se dozvím něco blbého o svém stavu. Možná jsem měl obavy, aby v té krvi třeba nebylo něco, proč by ji nemohli využít.

já vidím zbytečný váš příspěvek

co třeba tomu tazateli pomoct názore, než být jen rozklepaný ze strachu o své zdraví

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.01.17 09:00
avatar

Ne že bych vás chtěl strašit, ale buďte si jistý, že vám něco najdou. Zvýšený cholesterol, steatózu na játrech, chudokrevnost, avitaminózu, cirhózu, trombózu, dávivý kašel, mě dokonce podle krevního rozboru rozeznali začínající pakostnici, revmatoidní artritidu a sklerotické změny v nártních kůstkách. To by jeden nevěřil *ee*. Já přitom žádný problém nemám a nic zvláštního necítím.

Jak jsem říkal, až se něco dozvíte zachovejte klid a nepanikařte, protože tento stav je úplně normální. Už z principu vám něco najít musí.

Kdyby vám ale skutečně něco našli něco nebezpečnějšího, třeba žloutenku nebo HIV, už by vás naháněli.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: iv®
Datum: 01.02.17 07:12
avatar
Zdravím. Taky jsem dárce a jelikož jsem tvor inteligentní jenž umí číst, tak vím co je napsáno v poučení v dotazníku, který musím před každým odběrem podepsat. Pokud jste se rozhodl darovat krev jen proto,aby jste zjistil svůj zdravotní stav je to špatně a můžou Vás jako dárce vyloučit. Myslím si že je dost lékařů a stanic kde Vám provedou jakékoli testy a to mnohdy i anonymně. Pokaždé když daruji tuto vzácnou tekutinu tak přemýšlím komu asi půjde, komu pomuže. Nemohla bych tam být, a přemýšlet jestli není náhodou něco špatně a ja nepomuzu ale ublizim.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.02.17 07:20
avatar

Já jsem hluboce přesvědčená, že na transfuzce hledají pouze neléčitelné infekční nemoce. Nic jiného je nezajímá, protože se příjemce dovede s jinými nemocemi srovnat. ;) Ale stejně, je to zajímavá otázka a správná odpověď bude ještě zajímavější.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.