OSVČ daňové přiznání

Od: Datum: 07.02.17 19:31 odpovědí: 5 změna: 07.02.17 20:46

Ahoj, jsem začínající OSVČ a letos budu poprvé podávat daňové přiznání. Nikde jsem nedohledala, zda k daňovému přiznání musím přiložit kopie faktur, nebo zda je archivuji pouze pro případ namátkové kontroly z FÚ. Za rok 2016 jsem vystavila 30 faktur a z toho faktury 28 a 29 byly zaplaceny až v lednu 2017, ale platba za fakturu č. 30 dorazila už v prosinci. Příjmy za faktury 28 a 29 tedy do daňového přiznání za 2016 úvádět nebudu, ale za fakturu 30 ano. Pokud budu faktury někam posílat, nebude vadit mezera v číslování? A jako poslední věc by mě zajímalo, zda si na kopie faktur můžu psát poznámky, např. kdy byla faktura zaplacená.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xy
Datum: 07.02.17 19:34

Kopie faktur k daň. přiznání nepřikládáte.

Jestli vede daňovou evidenci, tak jen skutečně uhrazené příjmy dáte do příjmů.

Ohodnoceno: 2x

Od: danja
Datum: 07.02.17 19:39

Děkuju. Daně budu uplatňovat paušálem. V tomto případě tedy budu do příjmů počítat všechny faktury vystavené v roce 2016, nebo také jen ty, které byly v roce 2016 zaplacené?

Od: xy
Datum: 07.02.17 19:51

jen ty tedy 2016 uhrazené

Od: danja
Datum: 07.02.17 20:27

Děkuji! Jen tedy pořád nerozumím tomu, jak může mít finanční úřad kontrolu nad mými skutečnými příjmy, když žádné faktury dokládat nebudu. Co mi brání, abych přiznala polovinu příjmů? Nebo je k daňovému přiznání potřeba doložit výpis z účtu?

Od: klus
Datum: 07.02.17 20:46

Buďte v klidu, oni váz vyzvou ke kontrole, ale obyčejně až za několik let. Třeba jednorázová kontrola za 5 let zpětně. Pak budete vše dokládat - faktury, výpisy, knihu pohledávek, atd.

Polovinu příjmu nemůžete přiznat. Ten kdo vám platí, ten může mít kontrolu dříve než vy a určitě budou jeho výdaj hledat ve vašich příjmech.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.