Agenturní brigáda bez odvodů -> ÚP a podpora

Od: Datum: 29.01.17 21:54 odpovědí: 2 změna: 16.02.17 17:30

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jak posuzuje úřad práce brigádu sjednanou na dohodu o dočasném přidělení při žádosti o podporu v nezaměstnanosti. Z tohoto typu agenturní smlouvy je z výdělku stržena 15% zálohová daň, která se vždy po skončení daného roku, v březnu, vrací. Z výdělku nejsou odváděny odvody na sociálním a zdravotním pojištění. Ve smlouvě od agentury je přímo uvedeno, že práce u nich se nepočítá do odpracované doby, která se počítá pro podporu v nezaměstnanosti.

Předtím jsem pracoval ve fabrice, kde mi samozřejmě z platu byly odváděny odvody na soc. i zdrav. Podmínku 12ti měsíců odvedeného sociálního v posledních 2 letech splňuji.

Ptám se tedy - když půjdu na ÚP a zažádám o podporu, musím dokládat nějakým způsobem, že jsem pracoval u této agentury? Případně výši výdělku? Výše podpory se přece stanovuje z posledního zaměstnání. A to je ta fabrika, ne?

Ona agentura je formálně rozdělena na více agentur, aby se Váš výdělek formálně "naporcoval" na několik dílů. Tady tímto se agentura vyhnula placení odvodů. Jak jistě víte do 2 499 Kč se u DPČ neodvádí žádné odvody.

Předem díky za Vaše odpovědi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pavucik
Datum: 14.02.17 08:48

A co když se Vás budou ptát, kde jste celou tu dobu, co jste pracoval pod agenturou byl?Nevím, jestli jste byl nahlášen i při této práci na úřadě práce, aby vám stát vyplácel zdravotní pojištění. Máte to komplikované, ale nejspíš to budete muset přiznat. Nárok na podporu posoudí až přímo oni.

Ohodnoceno: 0x

Od: varhan
Datum: 16.02.17 17:30

Opakuji VŠ - "docházka" na nějaké zkoušky ve zkouškovém, takže na ÚP zaevidovaný nejsem. Takže ÚP je prakticky jedno co jsem po té fabrice dělal. Jen se ptám na zkušenosti z praxe, jestli tohle někdo řešil viz. můj dotaz.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.