Taťka pije a ničí tím mamku

Od: Datum: 29.01.17 18:46 odpovědí: 7 změna: 30.01.17 20:32

Můj otec pije, o víkendu jde třeba hned ráno, příjde na oběd po obědě zase a je tam do večera a pozdě večer dojde, nadává nám. Přes týden jde rovnou z práce.

Takové věci co jsem si už vyslechla, bych asi nikomu nepřála. Mamce také nadává potom jde spát a ráno se probudí a samozřejmě si nic nepamatuje. Už jsme s ním byli i několikrát na pohotovosti.

Domů se vyloženě netěším, vždy vím, co mě čeká.

Příjde mi, že žijeme tak nějak na oko.

Mamka vždy brečí, říkala mi, že už to nezvládá a že neví co dělat, má 4 práce, otec sice do práce chodí, ale většinu peněz prostě propije. Něco přispěju mamce vždy i já.

Co si tak historicky pamatuji, tak otec pil vždy, jako od doby co jsem byla malá. Nikdy se mi nějak moc nevěnoval, nějak si jej ve svém životě nepamatuji. Nepřizná si, že pije, promluvit se s ním o tom nedá, protože převážně je opilý a když ne, tak řekne, že jsme proti němu a že nemáme pravdu.

Mamka je optimistická, říká že vše bude určitě lepší a bude zase hezky. Já se musím přiznat, že to tak nevidím, už dlouho je to jen horší a horší a myslím si že už bude jen hůř.

Chtěla bych se odstěhovat, protože to je hrozné, jediný důvod proč to neudělám je mamka, nevím co by dělala kdyby tu zůstala sama. Nevím jak jí pomoct, co jí říct aby prozřela.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: klus
Datum: 29.01.17 19:28

Bude hůř. Jak mamce pomoct? Odstěhujte se s mamkou společně s tím, že po absolvování protialkoholické léčbě a abstinování se možná k otci vrátíte obě dvě. Jiná cesta není.

Ohodnoceno: 4x

Datum: 29.01.17 19:36

Zdravím.!

Strašné.! Jediná cesta zní "zbavit se ho".

Odstěhovat, co nejdál. Nevěř tomu, že se změní. Mamka je bláhová a snad ještě zamilovaná... či co.?

Nenechte si ničit život člověkem, který Vás sice snad má rád, ovšem velí mu démon, kterého v sobě nosí.

Časem se snad vzpamatuje (po léčení). Vždy to však nefunguje. Někdy je to pouze dočasné řešení.

Přeji hodně sil. Budete je potřebovat. Já to s otcem prohrál.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 29.01.17 21:12

Maminčin optimismus není na místě. Alkoholik nikdy sám nepřestane. Co víc, on si ani sám nedokáže přiznat, že má nějaký problém. Jediná možnost je donutit jej jít se léčit.

Ani léčba nemusí vždy pomoci. Znám pár lidi, kterým pomohla hned první léčba, dalším až opakované léčby a některým nepomohlo ani opakování a pijí dále...

Ohodnoceno: 2x

Od: ria®
Datum: 29.01.17 21:20

Dobrý den, teď pro něj vlastně děláte to nejhorší co můžete - dáváte mu prostředí, v kterém může pohodlně pokračovat v pití. Musí se něco stát, nějaký poslední impuls, musí dopadnout na dno, aby si uvědomil, že má opravdu problém, to že se odstěhujete je podle mě nejlepší způsob, chvíli si bude myslet, že jste proti němu, pak si snad sám uvědomí, že to tak dál nejde. Vy sami ho můžete donucovat k léčbě jak chcete,ale pokud nebude chtít sám, je to úplně zbytečné.. Znám opravdu hodně závislých a snad Vás trochu povzbudím, že drtivá většina z nich jsou ve střízlivém stavu moc hodní, přemýšliví lidé. Jen jsou vzajetí závislosti a opilost není jejich normální povaha. Držím Vám palce.

doplněno 30.01.17 07:37:

mp, ono je to tak, obvykle to bývají životem zlomení lidé, někdy, někde v nich zahnil nějaký problém, málokdo do toho spadne jen tak protože se mu chce...Proto pomoc musí být komplexní a většinou bývá součástí i léčba deprese a doprovodných problémů. Takže léčba samotné závislosti je jen malý pidi krůček, pak musí následovat doléčování, terapie, skupiny, psycholog, psychiatr,.. Je to běh na dlouhou trať, ale znám dost těch kteří to úspěšně zvládají..

Ohodnoceno: 2x

Od: mp
Datum: 30.01.17 00:07

To jste Rio hezky napsala. V tom může být taky problém, že ve střízlivém stavu jsou někteří alkoholici hodní a přemýšliví. Při přemýšlení jim pak třeba dojde, že je v životě třeba převeze kdejaký psychopat, či lhář, či manipulátor. Oni to sami nedokážou (být taky těmi kurvami). A pak se třeba napijí. A hrany se otupí (alespoň na chvíli). To je jedna z teorii. Jinak rada pro lidi, kteří žijí s alkoholikem je jediná - pokud Vám to nevyhovuje - zlikvidovat ho, nebo utéct, jako v přírodě! To máte podobné, jako žití v určitém státě. Buď se podvolíte vládnoucí třídě, nebo musíte zdrhnout. Volba je vždycky, někdy to jde snáze (jako dneska u nás - bezvízový styk se 170 zeměmi světa), někdy hůře (třeba elektrické dráty), ale jde to vždycky. Tím chci také naznačit, jak je alkoholismus beznadějný - je to nedostatek lásky a rakovina vůle. Ostatní mohou jen přihlížet, nebo se zapojit v pití, což je je ještě horší. Optimistický závěr je, že pár jedinců na světě se z toho dostalo.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 30.01.17 06:33

Dobrej mamčin přístup. Vždyť ona je vlastně taky nemocná svým nebetyčným falešným optimismem. Pokud od otce neodejdete, tak se nic jiného dělat nedá prostě.

Ohodnoceno: 0x

Od: luciiik
Datum: 30.01.17 20:32

Tak děkuji, tak nějak jsem odpovědi tušila.

Už to s ním řešil i strejda ... vždy to potom nějakou dobu utichne, nejdéle to bylo asi měsíc a pak je to zase tam kde to bylo.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.