Farář- po jaké době se odvolává?

Od: Datum: 28.01.17 17:48 odpovědí: 2 změna: 28.01.17 18:02

Dobrý den,

jak to funguje s přidělením faráře určitému kostelu? Protože, jelikož se nemílím, tak by se měli po pár letech odvolávat a přesouvat jinam. Po jaké době odvolávají "nadrízení" faráře a určí mu jiný kostel ve městě/vesnici?

A jaký je rozdíl mezi katolíky a evangelíky? Když se přistěhuje na faru evangelík se ženou a dětmi, které chodí do škol, apod?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.17 17:55
avatar

O jakého faráře Vám jde (katolíka či jiného)?

Obecně je každý farář podřízen biskupovi, takže jestliže máte nějaké závažné námitky, směřujte je tam. Katoličtí faráři jsou přesouváni dle potřeby: v posledních době častěji (třeba po 5-10 letech). S protestantskými nemám zkušenosti, ale vzhledem k tomu, že se mohou ženit, je snad přirozené, že mají děti. Nakolik se u nás při přesouvání přihlíží ke školní docházce dětí, nemám tušení. Ovšem jeden můj zahraniční kamarád je syn pastora a vím, že během povinné školní docházky vystřídal velké množství základních škol (právě kvůli povinnému a častému přemísťování).


doplněno 28.01.17 18:24:

V katolické církvi je kněz povolán do farářského úřadu na dobu neurčitou (tedy dokud tam bude potřeba). Po dosažení 75 let musí požádat biskupa o uvolnění z této služby (mnozí ale zůstávají ve službě i po podání žádosti). Osobně znám faráře, kteří ve stejné farnosti působí celá desetiletí, a potom i takové, kteří se tam sotva "ohřáli", a už jsou vysláni jinam. Takže je to velice individuální.

Evangelický farář (máte na mysli člena CČE?) je volen farním sborem na dobu max. 10 let. Je-li starší 65let, nebo působí-li ve sboru nepřetržitě 15 let, může být volen max. na 3 roky. To jsem našla zde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 18:02

Na katolíky se ptám a pak rozdíl mezi nimi a evangelíky v té době do odvolání...

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.