Smlouva na neurcito

Od: Datum: 28.01.17 06:37 odpovědí: 2 změna: 29.01.17 16:45

Dobry den...chtel bych se informovat jestli mam narok na smlouvu na neurcito..prvni smlouvu jsem dostal na 8 mesicu a potom 2 krat na cely rok za sebou...tedka se blizi podepsani nove tak bych chtel vedet jestli muzu dostat na neurcito


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.01.17 09:38
avatar

Nyní bys měl dostat smlouvu na dobu neurčitou. V podstatě to ale není nutné, protože pokud ti zaměstnavatel nebude bránit pracovat, tak současná pracovní smlouva bude platit jako na dobu neurčitou.

§39

(2) Doba trvání pracovního poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami nesmí přesáhnout 3 roky a ode dne vzniku prvního pracovního poměru na dobu určitou může být opakována nejvýše dvakrát. Za opakování pracovního poměru na dobu určitou se považuje rovněž i jeho prodloužení. Jestliže od skončení předchozího pracovního poměru na dobu určitou uplynula doba 3 let, k předchozímu pracovnímu poměru na dobu určitou mezi týmiž smluvními stranami se nepřihlíží.

http://business.center.cz/bus…ny/zakonik-prace/cast2h2.aspx

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.17 16:45
avatar

Pracovní smlouva se nedává ani nedostává, ale sjednává. Nárok na sjednání pracovní smlouvy neexistuje. Bude záležet na zaměstnavateli a na Vás, na čem se dohodnete.

Jestli budete mít oba zájem na pokračování zaměstnání, bude už muset jít o dobu neurčitou. Nebude-li jedna ze stran mít o pokračování zájem, skončí zaměstnání uplynutím sjednané doby.

Možnosti, jak pokračovat jsou dvě → nová smlouva na dobu neurčitou, nebo pracovat s vědomím zaměstnavatele i po uplynutí sjednané doby. V druhém případě není potřeba uzavírat novou smlouvu, původní pracovní poměr na dobu určitou se změní v pracovní poměr na dobu neurčitou (ZP, § 65. odst. 2).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.