Problém na ruce

Od: Datum: 27.01.17 18:23 odpovědí: 11 změna: 28.01.17 18:10

Ahoj, poradil by mi někdo prosím, s čím mám problém na ruce? Na zápěstí v dolní části ukazováčku (v kloubku) se mi udělala taková ranka, je otevřená, přechází to až k dolní části palce, jsou to taková načervenalá místa, místy s drobnými rankami, ze kterých mi ze začátku a někdy i teď při ohybu ukápne malá kapička krve. Viz foto, snad je vidět alespoň něco. V čem je problém? Zahojí se to nějak samo? Čím je to způsobeno, nechybí mi třeba nějaký vitamín, atd? Nevyznám se v tom, zatím jsem se s tím nesetkal, nevím o co jde. Je třeba jít k lékaři? Děkuji.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.17 18:48
avatar

Neměl jste mokré ruce a nešel ven na mráz? Může to být prasklina.

Nemáte suché ruce? Z fota to ale na suché ruce až tak nevypadá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruka
Datum: 27.01.17 18:54

S těma mokrýma rukama to bude pravděpodobnější, i s tou vodou, když chodím ven krmit zvířata, když je teď mráz. Ale to dělám dlouhá léta a nikdy nic. Měl jsem podezření na nějaké omrzliny, ale o ´ty asi nejde, že? Otázka teď je, jak dál s tím postupvoat?

Datum: 27.01.17 19:35
avatar

Tak se sešly asi větší problémy, tyhle menší omrzlinky bývají na periferních částech těla a právě ta voda - zvýšená vlhkost tomu napomůže, větší studený vítr a je to. Noste rukavice, to bude určitě nejlepší první pomoc, kde to krvácí přelepit, našla jsem krém na oznobeniny - Nelsons - Chilblains Cream, ale v každé lékárně něco poradí.

Nemám s tím léčením zkušenosti, když se mi to stalo, zahojilo se mi to vždy dobře, jenom si člověk musí hlídat suché ruce. když jde ven a ty rukavice.

Můžete zkusit na noc natřít lehce sádlem, nesoleným, ale bez záruky, vím, že se jím potírají čerstvé jizvy, velmi dobře se vstřebává.

Nemyslím, že to je velký problém, to zvládnete.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.01.17 21:57
avatar

Zdravím. Ještě bych doplnila. V tuto chvíli byste si měl dát velký pozor, abyste do otevřených ranek nedostal nějakou infekci, když chodíte ke zvířatům. Možná by nebylo od věci, na dobu krmení si ruku převázat, navléknout rukavice a teprve potom jít krmit. Ida

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.01.17 04:32

Safra, odkud já tohle znám...?
No jo! Vždyť mně se tohle děje taky!

Ano, pokožka ruky vydrží kde co, a dlouho. Jenže všeho dočasu! A najednou bác, a kůže začne praskat. Pochopitelně vždy v době, kdy to nejmíň potřebujete...
Mám totiž stejné problémy. Na ranky je výborná mast ichtiol (nepoužívat ichtoxyl! - ten ranku jen rozbahní) - přestane to po pár hodinách bolet a prasklinka se tak v klidu zase zceluje. Mastička (lékárensky ichthamoli) by měla působit na rance nejméně 24 hodiny, pak náplast s mastičkou znovu vyměnit.

Pokožka na rukou musí být vrámci možností promazávána kvalitním krémem na ruce. Takový krém ale neaplikujte na zmiňované čerstvé ranky! Tak po dvou dnech už můžete promazávat celé ruce i na místech se staženými rankami.

Na pokožku skutečně negativně působí i mráz, ale taky příliš tvrdá (vápenatější) voda. Nepoužívejte tekutá mýdla! Z pokožky nejdou odmydlit, zbytky zůstávají a způsobují vysychání kůže s prasklinkami až dokrve. Pokožce vadí i větší kontakty s benzíny, lihem, ředidly apod. Trpí v suchém prostředí. Pokožka rukou zřetelně chřadne i kratší dobou spánku (méněnež 7 hodin)!

Přeju brzké zhojení a pokud můžete, používejte při práci textilní rukavice, při mokrých pracích rukavice gumové - po nich pak ruce umýt mýdlem, opláchnout, řádně osušit a opět pokudmožno promazat. Krém by neměl být mastný, anebo jen velmi málo.

Ode mne zatím vše. A napište mi, jak se to zlepšuje. Mějte se!

MUDr. V.S.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.17 09:45
avatar

Vidím, že cosi podobného máte i na palci vedle nehtu. Možná máte nějakou mykozu o které ani nemusíte vědět a k tomu jste si pořídil lehčí omrzliny.

Skočte do lékárny a kupte si malou tubu Framykoinu. Stačí trochu namáznout a za pár dní problém zmizí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lek*
Datum: 28.01.17 11:36

Framykoin je uz k dostani v lekarne i bez receptu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 28.01.17 11:54
avatar

Framykoin? Tak to by mne také zajímalo, protože přechovávám malý zbytek jako vzácnost, když se mi náhodou udělá záděrka, je do rána pryč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rora®
Datum: 28.01.17 17:10

Není už ta vzácnost prošlá? Já myslím, že většina doktorů nemá problém recept na Framykoin vydat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: maky®
Datum: 28.01.17 18:10
avatar

Přestože je prošlá, funguje neustále.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rora®
Datum: 28.01.17 17:10

Není, je stále na předpis.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.