Jak snížit měsiční splátku hypotéky?

Od: Datum: 27.01.17 18:19 odpovědí: 9 změna: 30.01.17 14:55

Dobrý den, končí mi 5leté období fixace u České spořitelny, už mi nabídli novou úrokovou sazbu a měsíční splátku. Můj problém je takový, že jsem 5 let hodně pracoval, zničil jsem si trochu zdraví a jsem unavený, ušetřil jsem ale docela pěknou částku. Tak jsem plánoval, že teď splatím větší částku, abych mohl méně pracovat a splácet měsíčně menší částku. Karamád (také laik) mi to ale nedoporučil. Že je lepší mít doma rezervy, atd. Co si o tom myslíte? Děkuju moc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dylin
Datum: 27.01.17 18:24
Lepsi je mit co nejdrive splaceny dluh... Nechal bych si na ucte trojnasobek mesicniho platu a zbytkem bych umoril
Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.01.17 19:09

Díky, super odpověď!

Datum: 27.01.17 18:31

Mě končí fixace za 14dní, kterou jsem měl na 3 roky. Dával jsem každý rok ještě 20% mimořádné splátky.

Určitě není rozumné dát všechny peníze na splacení hypo. Vždy je potřeba mít životní rezervu. Tu si udržuji na 200-300tis kč. To mi letos vychází na mimořádnou splátku 500tis. Měsíční splátka mi tedy spadne na cca 940Kč. *tanec*

Ohodnoceno: 2x

Datum: 27.01.17 19:10

Díky, těch 2-300K se mi líbi. Uvažuju podobně!

Od: axus®
Datum: 27.01.17 19:16

Dneska jsou uroky tak nizko, ze je to pujcka prakticky zadarmo. Zbytecne to splacet vsechno hned vlastnimi penezi.

Ohodnoceno: 0x

Od: willy
Datum: 27.01.17 20:03

Prakticky zadarmo? To vam nakukal nejaky financni poradce? Nenechte se osalit. Ze tam je 1,6% neznamena ani nahodou, ze finalne zaplatite tech 1,8% Odmyslete si tu desetinnu carku a pak z toho vznikne 18% + RPSN + dalsi nesmyslne poplatky - navic kdyz se jedna o lichvu (hypoteku) u Sporky ;)

Od: ppp
Datum: 30.01.17 14:49

tato odpověď je důkaz, že internet snese opravdu všechno...

Od: krtek6
Datum: 30.01.17 14:53

na takové počty není potřeba extra vzdělání...snad si dokážu spočítat kolik platím a přeplatím ne? vezmu měsíční částku vynásobím celkovým počtem měsíců splátek...výsledek odečtu od částky, kterou jsem si půjčil a znovu podělím celkovým počtem měsíců splátek...výsledek je úrok v korunách co dávám poskytovali každý měsíc*hi*

Od: ppp
Datum: 30.01.17 14:55

... a vyjde 10-ti násobek RPSN a lichva...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.