Rozvod rodičů

Od: Datum: 26.01.17 19:42 odpovědí: 6 změna: 27.01.17 10:02
Zdravím, mám strach. Mojí rodiče, se budou brzy rozvádět. Nevím jak se vůči rodičům chovat. Hlavně jsem se chtěla zeptat, jestli může soud předvolat zletilé děti, jako svědky, k soudu. Předem moc děkuji za odpověď. :)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.01.17 19:55
avatar

Samozřejmě může, zvlášť když o to požádá jeden z rodičů. Nevím, jaký vztah máte k rodičům, pokukd máte ráda oba, požádejte je, aby vás do svých sporů nezatahovali. Pokud si myslíte,že jeden z rodičů je na vině a druhý potřebuje pomoci, může požádat o Vaaše svěderctví.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: nik
Datum: 26.01.17 20:08
Bojím se spíše toho, že se naši budou u soudu dohadovat spíše kvůli nám. A nakonec nás soud předvolá třeba na dalším řízení.
Datum: 26.01.17 20:07
avatar

Zdravím. Chovejte se k rodičům jako doposud. Nepřestává to být pro Vás máma a táta. S Vámi se ti dva přece nerozvádí. Dospělé děti při rozvodu rodičů si soud předvolat může v případě, že jde o rozvod sporný a jeden z rodičů se rozvést nechce. Pokud se rodiče na rozvodu dohodli, pak půjde o rozvod nesporný a k tomu není žádné svědectví potřeba.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nik
Datum: 26.01.17 20:11
K rodičům se chovám pořád stejně. Ale nemůžu se jim podívat pořádně do očí. Mamka požádala o rozvod a táta se rozvést nechce. Navíc si myslím, že to půjde hlavně přes nás (jejich děti)
Datum: 26.01.17 20:20
avatar

Z vlastní zkušenosti, bohužel špatné, když o tom nyní po 30ti letech přemýšlím, Vám mohu poradit toto.

Ať mají - měli rodiče jakékoliv spory, tak Vy do nich nevstupujte. Nepřiklánějte se k žádnému.

Nechtějte řešit, vyčítat, obviňovat jednoho, či druhého za ně něco, co je jejich problém.

Ať to s nimi proberou třeba odborní, nezávislí pracovníci v nějaké poradně.

Vy jim můžete říci, že Vás tento stav velmi bolí, protože přicházíte o svoji rodinu a Vaše budoucí děti, jejich vnoučata, přicházejí o milující vlastní prarodiče. Tato věc přijde málokomu na mysl, ale kdo zažil, pochopí, někdy až po 10-20ti letech.

Nemůžete se přiklonit k nikomu, protože chyby děláme my všichni, není nikdy chyba jenom jednoho rodiče.

To jsem bohužel já tenkrát stála při matce, která na otce jenom posazovala, nenechala nit suchou. Ale na člověku musíte vidět i ty dobré stránky, chválit ho a ne ho stále zadupávat.

Takže nebuďte soudce, mějte v přízni oba dva, nemluvte s jedním o tom druhém, mnohdy se sklouzne právě k těm negativním věcem.

Pokud máte s některým rodičem napjatější vztah, tak se k němu chovejte podle dnešní módy, prostě korektně. Slušně, zeptejte se na práci, nebo co bude dělat o víkendu, či na zdraví /chřipka řádí/, mluvte o svém životě, plánech, o tom, jak máte strach, co bude dál, a že je Vám to všechno moc líto.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.01.17 10:02

Chovejte se k nim jako ke kamarádům.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.