Platnost vypovedi

Od: Datum: 26.01.17 09:08 odpovědí: 19 změna: 26.01.17 15:21
Dobry den,pisu potreti,snad naposled.Zamestnavatel nesmi podnikat,je v podmince,dohodli jsme se na ukonceni pomeru k poslednimu lednu,firma je napsana na nekoho jineho,vcera dosel,ze vypoved neplati,ze to da pravnikovi,ze je tam jeho podpis...ze neni majitel.Jenze na smlouve,na hmotce,na vymeru platu je jen jeho podpis,je tam zkratka v.z. a jeho podpis,no na vypovedi v.z. neni,prosim jak to je?dekuju ps:byl u toho zbytek personalu,kdyz jsme se dohodli.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jezevec*
Datum: 26.01.17 09:10

Někdo musí být ustanoven jakožto jednatel společnosti. Pokud tvůj šéf nesmí podnikat, bude to někdo jiný. Zjisti kdo a k jeho rukám pošli doporučeně výpověď. Ale pokud tvůj šéf dělá takovýhle psí kusy, tak tím právníkem spíš jen vyhrožuje, protože mu musí být jasný, že pokud by se někdo podrobněji podíval na jeho aktivity, bude mít problém. Takže tím právníkem bych pohrozil spíš jemu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beznadej
Datum: 26.01.17 09:53

no a myslíte,že je tím pádem platna i smlouva a hmotka?

Od: jezevec*
Datum: 26.01.17 10:03

Za společnost je oprávněn jednat jednatel. Pokud pracovní smlouvu s tebou uzavřel někdo jiný, pak ten "jiný" musí mít od jednatele plnou moc k tomu, že s tebou pracovní smlouvu uzavřít smí. Tato plná moc by pak měla být součástí pracovní smlouvy. Takže pokud jsi jí uzavřela s někým, kdo neměl oprávnění ji uzavřít, pak je nejspíš neplatná... Ale tudíž z nich nejspíš nevyrazíš ani mzdu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beznadej
Datum: 26.01.17 10:09

s jednatelem ne,ta je žena,jen s mužem a nic ve smlouvě není otom,že má on plnou moc...

Datum: 26.01.17 14:12
avatar

Jezevče, jak je to s tou plnou mocí jako součástí pracovní smlouvy? Prosím odkaz na zákon, který toto nařizuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jezevec*
Datum: 26.01.17 15:08

Nenařizuje to žádný zákon. Píšu, že "by měla být". Alespoň u slušných společností...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 26.01.17 09:56
avatar

Někdy se majitelé firmy mění a v tom případě se dělají nové pracovní smlouvy s novým majitelem. Buď si pracovníky nechá, nebo si dosadí jiné. Pokud již firma nepatří pánovi, s kterým máte podepsané smlouvy, tak jsou pravděpodobně neplatné. Výpověď dejte podepsat jednomu i druhému pánovi, vezměte si k tomu svědky a řekněte mu, že ho ohlásíte na inspektorátu práce, který spadá pod ÚP. U takových zaměstnavatelů bych nepracovala. Víte co? Vy si zajděte rovnou na ÚP za jejich právníkem, každé vedení ÚP má svého právníka, domluvte si schůzku a běžte se tam poradit a rovnou, dejte písemně na "INSPEKTORÁT PRÁCE" podnět k zahájení šetření ve věcech které se tam protiprávně dějí.


doplněno 26.01.17 10:09:

Výpověď máte podepsanou, takže končíte. Pokud pán podepisuje výpovědi a jiné dokumenty, či doklady a nemá k tomu oprávnění není Vaše povinnost to zkoumat, je to jeho zodpovědnost, že koná protiprávně a že Vás o změnách, (což změna majitele firmy je), jako své zaměstnance neinformuje. Proto je třeba, abyste šla na ÚP k právníkovi, nic neplatíte a radu dostanete, tak se vypravte a ještě dnes se pokuste právníka navštívit. Nic Vám neudělá, nemáte se čeho bát.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beznadej
Datum: 26.01.17 10:02

děkuju,ten pán je stejny,mě zaměstnává nějaké firma v zastoupení někým,ale jím ne!ale všichni ví,že je majitel,ale na smlouvách je jen jeho podpis,ale před pospisem je v.z.,na dohodě o ukončení poměru je taky jen jeho podpis,ale už bez v.z.,no a včera říkal,že je to asi neplatné,protože není majitel...no,ale na všech smlouvách v olonce majitel je on,ale má tam tu zkratku v.z.

Od: jezevec*
Datum: 26.01.17 10:04

Platí co jsem napsal, pokud podepisuje cokoliv v zastoupení, musí mít plnou moc jednatele, že podepsat smí...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: beznadej
Datum: 26.01.17 10:11

moc děkuju ...

Datum: 26.01.17 14:15
avatar

Pt, pracovní smlouvy nejspíš platí a pán nemá podepsanou výpověď. Tazatel se zaměstnavatelem uzavřel dohodu o rozvázání pracovního poměru, což je něco jiného než převzetí výpovědi...

Tazatel ohodnotil pouze chybné odpovědi. Všem odpovídajícím body přeju. Nepřeji ale tazateli, jak pochodí, pokud se chybnými odpověďmi bude řídit...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 13:55
avatar

Dohadů jste se dočetl spoustu a není ani divu. Pokud neuvedete dostatek informací, může si z toho mála každý představovat nebo domýšlet něco jiného.

Pracovní smlouvu bych musela vidět, ale i tak se domnívám, že je nejspíš platná. Kdyby nebyla, nenechal by Vás zaměstnavatel pravděpodobně pracovat.

Pracovní smlouvou se uzavírá pracovní poměr mezi zamětnavatelem a zaměstnancem, povinnými náležitostmi jsou jenom druh práce, místo výkonu práce a den nástupu do zaměstnání. V pracovní smlouvě se neuvádí žádná plná moc, ani nic podobného. Pokud v ní takový údaj nemáte, neznamená to, že by pracovní smlouva nebyla platná.

Pt má pravdu v tom, že noví majitelé často se zaměstnanci uzavírají nové pracovní smlouvy, ale pokud šlo o přechod práv a povinností, platí původní smlouvy i po změně zaměstnavatele. [A podle mne je chyba, pokud zaměstnanci na návrhy nových majitelů přistupují, protože nové smlouvy často bývají nevýhodnější než původní.]

K dohodě o rozvázání pracovního poměru těžko něco říct. Jestli ji za zaměstnavatele podepsal někdo, kdo neměl oprávnění za zaměstnavatele jednat nebo ho zastupovat, nemusí dohoda platit → ani v případě, že u toho byla řada svědků.

Pro přesnější odpověď by bylo potřeba více informací → např. kdo platnost dohody zpochybnil → majitel nebo ten, kdo ji podepsal? ...


doplněno 26.01.17 14:30:

Opravuji (měla bych reagovat s chladnou hlavou):

..., ale pokud šlo o přechod práv a povinností, platí původní smlouvy i po změně majitele. [A podle mne je chyba, pokud zaměstnanci na návrhy nových majitelů přistupují, protože nové smlouvy často bývají nevýhodnější než původní.]

Ohodnoceno: 4x
 
Od: beznadej
Datum: 26.01.17 14:03

Dobrý den,zpochybnil jí ten kdo jí podepsal,on není majitel,protože měl je v podmínce,on je majitel jen naoko...jednatelem je někdo jiný,no a smlouvu a hmotku mám podepsanou od toho kdo mě podepsal výpověd a ten co podepsal výpověd,řekl,včera,že nemůže podnikat,jen se mě smál,že je asi neplatné.

Od: beznadej
Datum: 26.01.17 14:14

já jsem uněho 4 měsíce a nemůže podnikat už asi rok...

Datum: 26.01.17 14:25
avatar

To, že nemůže podnikat, nemusí znamenat, že ve firmě nemůže pracovat a uzavírat jménem zaměstnavatele pracovní smlouvy, dohody o odpovědnosti a dohody o rozvázání pracovního poměru. Má ten, kdo dohodu podepsal, nějakého nadřízeného?

Já bych se obrátila na něj.

A pozor na odpověď PT → tímto se nebude zabývat pracovní úřad ani inspektorát práce. Jestli je dohoda neplatná a jedna ze stran bude trvat na pokračování zaměstnání, zatímco druhá bude chtít skončit, bude nejspíš nutné to řešit soudní cestou. (Nespadá to do do kompetence ani jednoho ze zmíněných úřadů.)

Ohodnoceno: 2x
 

 

Od: beznadej
Datum: 26.01.17 14:29

má jednatelku,která oficko firmu vede,ale jen m zarazilo jeho chování,podepisoval mě smlouvu,hmotku,mzdový výměr...ale o dohodě tvrdí,že je neplatná..možná zapomněl,že mě to podepisoval,já nevím...ale u prvních třech zmínených smluv je zkratka v.z...u téhle posledné ne.

Datum: 26.01.17 14:22
avatar

Beznaděj, bohužel jste vyplácel "dobré odpovědi", na autory nepřesných odpovědí, ale na správnou odpověď od odbornice Ivez vám již nezbyl bod. Ona je odbornice a píše pravdu.

Milan


doplněno 26.01.17 16:15:

Paní kolegyně Ivez, jsme na to s bodami stejně, nepotřebuji je. Já jsem body dostával rád v době, kdy se převáděli na charitu "dobrý anděl". Trička již mám, takže je taky nepotřebuji.

Souhlasím s Vámi, že některé odpovědi, (nikoliv jen v této otázce) jsou špatné. Věřím ale tomu, že i ten kdo napíše špatnou odpověď to nedělá ve zlém úmyslu, ale domnívá se, že má svoji pravdu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.01.17 14:32
avatar

Milane, děkuju. O body mi nejde, to už tu snad každý ví. Jde mi o to, aby se tazatel neřídil odpověďmi, které mylně považuje za správné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bdkbx
Datum: 26.01.17 15:21
Myslíte, že to dotáhne až k soudu? Já pochybuju. Osobně bych se na něj vykaslala, asi jste snadný cíl a rád si na vás vyleva své mindraky a sleduje vaše ustrasene reakce, ale na nějaký soud o výpovědi se ta oficiální jednatelka podle mě vykasle.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.