Příčné a podélné rýhy na nehtech

Od: Datum: 25.01.17 17:14 odpovědí: 5 změna: 26.01.17 14:55

Samozřejmě se o nich dá dočíst na interentu, ale také máte rýhy na nehtech? Stalo se vám, že po prodělané nemoci, viróze, atp jste zaznamenali s odstupem cca měsíce na nehtech rýhy jako známku toho, že tělo s něčím bojovalo?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.01.17 17:42

Určitě je to tak. Na nehtech se nemoc projeví rýhou, většinou ve tvaru příčné prohlubně. Čím větší a delší problém, tím hlubší a delší prohlubeň. ;) Na zdravých nehtech. U lidí s vrozenými kožními projevy , např. lupenkou, je to jinak. Tam jsou prohlubně a rýhy i podélně.

Ohodnoceno: 0x

Od: haf
Datum: 25.01.17 17:50

Ja mam od jiste doby ryhy na nehtech vystouple podelne, neznam pricinu, nemocny se necitim *nevi*

Datum: 26.01.17 14:55

ja prave taky od jiste doby mam podelne ryhy. nevim proc. ale driv jsem je nemel

Od: maky®
Datum: 25.01.17 17:58

Mám podélné rýhování nehtů, tak dlouho, co moje pamět sahá. Nepozoruji, že by mi něco v organizmu chybělo, ani jsem se příčinu nedopátrala. Jednou jsem byla s nějakou maličkostí na kožním a ptala jsem se na to lékařky. Řekla mi, že to nic neznamená, což mne udivilo.

Datum: 25.01.17 18:26

Je to nedostatkem zinku. Jezte buď dýňové semínko, nebo nějaké doplňky stravy obsahující zinek, vydržte to měsíc, a uvidíte jak krásné nehty budete mít. Je jasné, že kdo má třeba lupénku, tak ta se na nehtu podepíše vždy. Osobní zkušenost.

Ohodnoceno: 3x

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.