Nechce sex před svatbou

Od: Datum: 21.01.17 21:19 odpovědí: 71 změna: 26.01.17 22:55

Mám necelé 2 měsíce vztah s ženou, která je věřící. Mně je 33, ona o 4 roky starší. Ona je z Prahy, já z jiného města, takže je to částečně takový vztah na dálku (vídáme se tak 2x týdně). Tomu, že je věřící, jsem nepřikládal moc velký význam, přede mnou o své víře doposud skoro nemluvila, jen z takových zmínek jsem vypozoroval, že je věřící asi dost silně (třeba na Silvestra jela radši na nějakou křesťanskou akci). Ale nijak jsem to neřešil. Musím také říct, že jsem vždy měl problém v seznamování se se ženami, vždy jsem byl dost nesmělý a neprůbojný. Od mého posledního vztahu uběhlo asi 6 let. Ona je ale jiná. Bere mě takového, jaký jsem, nechce mě měnit. Jsme si spolu takoví spříznění, chodíme spolu do kina, divadla, po památkách, máme hodně věcí, o čem se bavit. Je pravda, že vůči ní jsem asi poprvé se začal chovat opravdu jako chlap. Dá se říct, že jsme se do sebe zamilovali. I po té fyzické stránce (líbání, doteky,...) mi přišlo, že vše probíhá, jak má. Zatím nebyla příležitost to posunout někam dál – jezdím hlavně já za ní do Prahy (nemá vlastní byt, bydlí s kamarádkami). Ale už jsme domluveni, že za mnou brzy přijede a přespí u mě. Začal jsem si plánovat, jaký si uděláme romantický večer, který hezky zakončíme. Odhodlal jsem se jí napřed trochu naťuknout, abych věděl na čem jsem. Její odpověď byla pro mě trochu šok: Nechce mít předmanželský sex! Je pravda, že tahle varianta mě napadla, ale myslel jsem si (spíš doufal), že to takhle nemá. Už vzhledem k tomu jak se ke mně měla. Já vlastně teď nevím, jak s tím naložit. Sice nemám moc zkušeností, ale myslím si, že vztah bez sexu dlouhodobě nemůže fungovat – ona je presvědčená, že ano. Taky si dost dobře nedovedu představit, jak to budeme praktikovat, až spolu budeme trávit víc času a budeme spolu sami, řekneme si dobrou noc a půjdeme spát? Přijde mi to trochu nepředstavitelné. Je zde samozřejmě varianta, že si počkám do té svatby, většinu života jsem stejně bez sexu, ta svatba by navíc nemusela být tak vzdálená vzhledem k našemu (a hlavně jejímu) věku, ale takhle přemýšlet po 2 měsících je dost šílené. Hlavně mám strach z toho, že když si na to opravdu počkám, může přijít nakonec zklamání. Co potom? Nevím, jestli je možné, že by ten svůj postoj přehodnotila (spíš asi ne), a co všechno je pro ní vlastně přípustné před svatbou. Ale nejde jen o ten samotný sex, došlo mi, že jsem si asi neuvědomoval, co obnáší vztah s tak silně věřícím člověkem. Poslední týden pořád přemýšlím, jestli v tom pokračovat nebo to raději včas ukončit, i když to bude bolestivé. Ale na druhou stranu se mi nechce hodit všechno to hezké do koše jen kvůli tomuto. Navíc stejně žádnou alternativu nemám, může to dopadnout tak, že budu třeba zase dalších 5 let sám. Poradťe prosím...

doplněno 23.01.17 11:45:

Děkuji všem za názory a odpovědi,

jen doplním pár věcí, které tu padly. Ona na mě opravdu nepůsobí jako náboženský fanatik. Za celou dobu, co se s ní vídám (chodíme spolu 2 měsíce, celkově se vídáme asi 4) jsem od ní neslyšel slovo Bůh, Ježíš, apod. Víru bere jako svojí soukromou věc, nemyslím si, že by se snažila mi ji v budoucnu vnucovat. Otázka samozřejmě je, jak by to bylo s našimi dětmi, to s ní ještě chci někdy probrat. Co je hodně zajímavé, že u ní v rodině taky nikdo nevěří, takže nějaké nepřijetí od její rodiny z důvodu mé nevíry (jak někdo psal) asi nehrozí. Jinak pracuje jako učitelka ve školce, je chytrá, sečtělá a vůbec není ošklivá (mně se líbí). Je spíše introvert, podobně jako já. V minulosti měla nějaké vztahy, některé samozřejmě ztroskotaly na tom jejím postoji.

Včera jsem za ní byl, strávili jsme spolu asi 11h (oběd, divadlo, kavárna,...), zítra za ní jedu zase. Hodně jsme to probírali. Říkal jsem jí, že si myslím, že vztah dlouhodobě bez sexu nemůže fungovat. Ona s tím souhlasí, jen podle ní sex patří do manželství. Prý se mi už dřív ptala, jestli mi nevadí, že je věřící. Řek jsem jí, že mi to nevadí, ale tohle mě v tu chvíli opravdu nenapadlo. Říkal jsem jí, že se bojím, že když jednou (po svatbě) zjistíme, že sex nefunguje, není už (rozumná) cesta zpět. Ona je přesvědčená, že pokud se dva milují a vezmou se, tak si musí po všech stránkách vyhovět, i v sexu. Jinak vůbec nepůsobí nějak odtažitě, právě naopak. Pořád se líbáme se, objímáme, hladíme, ten fyzický kontakt tam je víc než dost. Tím spíš si nedovedu představit, jak to bude vypadat, až spolu opravdu budeme sami. Říkala, že si mě za měsíc a půl připustila k tělu víc, než se jiní přede mnou dostali za půl roku. Prý ale už dál moc zajít nemůže, než jsme teď. Za 14 dní má za mnou přijet a strávit u mě poprvé víkend. Nevím, jestli je vůbec v mých silách tohle dlouhodobě vydržet. Ale nechce se mi to všechno zahodit, asi to prostě nechám zatím plynout a uvidím, jak se to vše bude vyvíjet.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.01.17 21:29

maro,nemám zkušenosti s věřící ženou,ale - žena,37 let,bydlí s kamarádkama a sex až po svatbě? když si to představím,okamžitě mi v hlavě bliká červený poplach! být váma,tak si prověřím vše,co jde. přijde mi,že z nějakého důvodu stojí o svatbu a sex po je nástroj... jen můj názor.

Ohodnoceno: 1x

Od: mara83
Datum: 21.01.17 21:44

Tak nejsou to vlastně ani kamarádky, spíš prostě jen spolubydlící. Říkala, že tam platí dohoda, že si tam nebudou vodit chlapy. Proto mě tam nemůže vzít.

Od: haf
Datum: 21.01.17 21:30

Je ji 37 a jeste nechtela sex? Nebo uz byla vdana? Ma deti? Rozhodne si ji neberte po dvou mesicich vzdaleneho vztahu. Zena bez zazemi v tomto veku byva vypocitava a takovy nadrzeny chudak snad nejste, abyste si kazil zivot kvuli slibu sexu.

Datum: 21.01.17 21:46

Vdaná nebyla a děti nemá. Já vím, je to divné. Jinak nemyslel jsem to tak, že bych si jí chtěl vzít teď, to je nesmysl. Myslel jsem to tak, že by to čekání nemuselo být tak dlouhé. Řekněme rok, rok a půl... Ale stejně, to je sakra dlouhá doba a na svatbu zase docela krátká...

Datum: 21.01.17 21:30

pokud nejsi sám věřící utíkej od ní jak nejdál můžeš tenhle vztah nebude nikdy dělat dobrotu najdi si někoho kdo nevěří jinak se ti může stát že tě ještě dlouho bude pobolívat pravá ruka ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 23.01.17 14:28

Já jsem také věřící a se sexem před svatbou jsem neměl problém Ale také bych od ní utíkal.

Ohodnoceno: 0x

Od: jezevec*
Datum: 21.01.17 21:31

Mno... vzít si jí je jako poslat autosalonu dva miliony korun a nevědět, jestli ti přivezou medvěda v S-klasse nebo Fabii se sociální výbavou.

Akorát tady riskuješ mnohem víc...

Datum: 21.01.17 21:32

Od toho rychle pryč. Později bys litoval, žes to neudělal.

Od: rv
Datum: 21.01.17 21:40
Když v jejím věku nechce sex s přítelem, tak je to zvláštní. I věřící ten předmanželský sex mívají.

Datum: 21.01.17 21:50

Ano, mají. Teď je otázkou jak moc jsou věřící. Pravý věřící si opravdu počká. Jenže dneska je modou takovéto lidi označovat za fanatiky či silně věřící. Normální věřící člověk se snaží dodržovat jisté zásady. Dalším problémem je, že je celkem trendem říkat, že věřím v Boha, ale už se podle toho ten dotyčný neřídí.

Datum: 23.01.17 14:31

Zajímalo by mě, co je to podle Vás "pravý věřící"? To jako, že jeden věří hodně a jeden málo? No nevím, ale buď člověk věří nebo nevěří. To, že souloží před svatbou, rozhodně člověka nijak nesráží a rozhodně z něj nedělá "méně" věřícího...

Nechodím do kostela a podle Vás jsem tedy věřící "napůl"? *ua*

Datum: 23.01.17 15:13

Ano, přesně takhle bych to taky napsal. Jsou nějaké určitě zásady a pravidla. V co tedy věřite? Věříte v boha? proč potom porušujete tyto pravidla a zásady a tím se mu "vysmíváte"? Já věřící nejsem, ale tohle je naprosto logické. Buď věříte a dodržujete a nebo nevěříte. Vy očividně nevěříte, ale jen si nalháváte. Ať máte důvod jaký chcete...Ten kdo OPRAVDU věří, pak by měl dodržovat to, co je psáno a je v souladu s vírou.

Datum: 23.01.17 22:09

O existenci Boha a bytí po smrti jsem naprosto přesvědčen. Rozmlouvám s Bohem (v duchu), např. při modlitbách. Nezabíjím, nekradu, ctím svoje rodiče, věřím v jednoho Boha, nesouložím s nikým jiným než s manželkou, křivě nepřísahám. Samozřejmě hříchů mám plno, asi jako každej.

Myslíš si, že když nevysedím v kostele důlek, že nechodím ke zpovědi apod., ze mě dělá horšího člověka?

doplněno 23.01.17 22:13:

Jste úplně mimo,

Datum: 23.01.17 15:17

By mě opravdu zajímalo v co teda věříte *smich*. Moje bývala tchýně je také taková. Do kostela nechodí, rozdává si to se ženatým můžem apod., ale přesto, je ženou věřící, jak sama tvrdí. *zed*

Od: jezevec*
Datum: 21.01.17 21:45

Ještě mě napadlo jestli nepochází z Thajska :-D

Jako v tom vtipu - "Moje přítelkyně mi jednou řekla, že malý penis není ve vztahu překážkou. Ale stejně bych byl radši, kdyby neměla žádný... "

Datum: 21.01.17 21:56

jezevče,to bylo první,co mne napadlo,jestli to není chlap...:-D

Datum: 21.01.17 21:56

Já bych zkusila zlatou střední cestu. Dejte vztahu ještě chvíli, ale citově se moc nevázejte. Uvidíte, jestli třeba změní názor, až spolu budete sami přes noc a budete k sobě mít fyzicky blíž. Nemáte moc co ztratit. (Osobně si myslím, že víra v Boha má důležitější zásady, než sex po svatbě, a při jejím věku a pravděpodobně i historii nějakých vztahů je to trošku zvláštní. Ale to je závěr pouze z informací od Vás, takže kdo ví, jak to doopravdy má.)

doplněno 21.01.17 22:33:

Taky bych s ní na Vašem místě tu víru dopodrobna pořešila. Abyste se pak nedozvěděl, že Vaše děti nutně musí být každou neděli v kostele a že jim bude vykládat, že když si sahají na genitálie, tak je to hřích.

Měla jsem ve Španělsku opravdu silně věřící známou. Když jsme byli ve Francii na výletě, navštívila tamní kostel a pomodlila se, já čekala venku. Doma obrázky svatých všude. Hodně četla, o svatých a tak. Modlila se před cestou autem, před spaním. Ale nikdy, nikdy ani slovem nenutila nikoho, aby její akty víry sdílel s ní. Ani manžela, ani děti, ani mě. Mimo svou niterní potřebu být ve spojení s Bohem byla úplně normální člověk, který podléhal všemožným moderním tendencím a v ničem se od okolí nelišil. Takhle by to mělo být

Datum: 21.01.17 22:42

K těm dětem. Při každém křtu v kostele manželé slibují, že ditě povedou k víře. A ano - to obnáší návštěvu kostela. Jednou týdně.

Datum: 21.01.17 22:46

Joseph - to sice asi ano, ale mezi všemi věřícími, které znám - včetně té známé ze Španělska, nikdo děti k víře nenutí (a mnohdy ani nijak zvlášť nevede, spíš se projeví to, že vyrůstají s věřícím rodičem a přejímají jeho životní styl) a do kostela chodí, když mají potřebu, ne nutně v neděli ráno.

doplněno 21.01.17 22:50:

Takže nejsou opravdoví věřící?

Datum: 21.01.17 22:49

Jak jsem již psal v jiném příspěvku v tomto vlákně. Jsou věřící a věřící. Opravdový věřící (nikoliv fanatický) dodržuje jisté doporučené zásady, které by věřící dodržovat měl.Do toho například patří vést děti k víře (ano- až vyrostou tak už je to poté na nich, samozřejmě) a zajít jednou týdně do kostela (neděle kdykoliv či v sobotu k večeru)

doplněno 21.01.17 22:54:

Pokud někdo má předmanželský sex, chodí do kostela jen když se mu zrovna zachce, děti vůbec nesměřuje tímto směrem...tak jak si může říkat, že je křesťanem, když kašle na přikázání, kterých se věřící má držet. Já neříkám, že to je špatný člověk - rozhodně ne a mnohdy může být lepší než fanatický věřící - jen mně přijde úsměvné, že tito lidé si říkají "věřící".

Datum: 23.01.17 15:21

Nprosto souhlasím...viz. Samuraj výše...

Datum: 23.01.17 22:17

A kde je napsáno v přikázáních, že člověk nesmí mít sex před svatbou? Kde je napsáno, že je potřeba, aby člověk chodil do kostela? Ukažte mi, kde je toto v přikázáních přímo takto napsáno. Rozmlouvat s Bohem můžu kdekoli a na jakémkoliv místě. Ty Vaše plky jsou pokryteckým sajrajtem nic víc. To platí i pro metaxxu

Datum: 21.01.17 22:04
Presne jak pise Dabel, utikej od ni co muzes pokud nejsi stejne verici!S touhle nikdy stastny nebudes.. Je fanaticka, tedy tot muj nazor.. Mam znameho, ktery chodi se silne verici zenou uz 15 let..Je to ten nejhodnejsi dnes uz skoro 40 lety chlap, ale ztratil s ni svuj zivot.Nema deti, rodinu a porad jen resi jeji viru a mota se v zacarovanem kruhu i ve svych skoro 40 letech..Pokud s ni budes, tak dopadnes stejne..

Datum: 21.01.17 22:16

Tak na mě nijak fanaticky doposud nepůsobila, o své víře se se mnou nikdy ani pořádně nebavila. Ona rodinu určitě chce. Bral jsem to tak, že je to její věc. I proto byl pro mě ten její postoj nemilé překvapení...

Od: khkj
Datum: 21.01.17 22:33

Docela neobvyklý. Třeba počítá s rychlou svatbou. Konec konců, jestli chce mít děti, tak by měla máknout, ve 37 už není žádná mladice. A vy taky nejste už úplně nejmladší, chcete být starý otec? Do kolika let chcete čekat na nějakou ideální ženu? Abyste potom nelitoval, že jste nezaložil rodinu, dokud jste mohl. Já bych to nezavrhovala, znám páry, co si (sice neúmyslně) pořídili dítě pár měsíců po seznámení, vzali se a klape jim to (zatím teda:) ). Být vámi, hlavně si vaši milou pořádně prověřím, hlavně její představy o společném životě, děti, jak vidí budoucnost, jak hodně očekává, že se budete účastnit jejich náboženských akcí, jestli do toho bude nutit děti a obecně bych zjistila víc o jejích křesťanských aktivitách a jak hodně by vám zasahovaly do života. A podle toho se rozhodněte.

Ohodnoceno: 3x

Od: stir
Datum: 22.01.17 00:05

Ahoj. Vy jste nebyl u té slečny v rodině? Její kamarádi z mládí, spolužáci, sousedi.

Mě napadlo jako první že je to upravené pohlaví, a vy jste pro něj... ani nevím co.

Určitě pane nejste žádný chudáček, a to ani finančně. Proto máte na více.

Jenom můj pohled. Děti osvojit?

Datum: 22.01.17 02:18

Pokud se s ní oženíte, tak sex max pro oplodnění a šmitec. Fanaticky věřící odmítne antikoncepci a sex jen pro zplození. Utíkejte nebo povedete zbytečně velmi chudý život, ač tomu nebrání organická porucha.

Datum: 22.01.17 08:05

Tohle si hodně lidí myslí, ale v křesťanství to rozhodne nefunguje tak, že sex smíte mít jen za účelem plození dětí.

Datum: 22.01.17 08:09

Ano je to tak, moje věřící příbuzná praktikovala před svatbou se svým chlapcem pouze nekoitální sex. Po svatbě s ním souložila jen do té doby, než otěhotněla. Se slovy tatínku jsou povinnost jsme splnili se odstěhovala do vedlejšího pokoje.Chlapec to vydržel cca 2 roky a utekl. Je to už 35 let, nikdy už muže neměla a její náplní kromě práce je kostel a ježdění po svatých kopečcích. Jen doplním, že je to dodnes velmi hezká žena a v běžné komunikaci nepoznáte, že je taková, nikomu nic nevnucuje.

Datum: 22.01.17 08:13

Tohle je průser. Tato žena se také nechová tak jak by měla a dotyčnému se nedivím, že utekl...

Datum: 22.01.17 06:59

Sexuální pud je lidem dán. Bez něj by lidstvo vymřelo. To berme jako fakt. Další už budou jen úvahy. Ženy mohou být (zjednodušeně řečeno) nymfomanky, "normální", frigidní. Vaší přítelkyni je 37 let. Pokud je "normální", má doma robertka. S ním se uspokojuje, tedy přísnými slovy smilní - hřeší. Pokud robertka nemá, je zřejmě frigidní. Nemám nic proti frigidním ženám. Ale měly by si toho být vědomy a neměly by uvažovat o manželství bez důkladného a upřímného rozhovoru, co vlastně oba partneři od manželství očekávají.

Datum: 23.01.17 15:26

Nemusí být nutně frigidní jen proto, že nepoužívá robertka, ještě jste zřejmě nepoznala všechno a všechny a ono to ani nejde. Např. moje přítelkyně, se kterou jsem 6 let, nepoužila robertka snad nikdy a to ani předtím, než jsem jí poznal, nemasturbovala, zkrátka to neuměla a přišlo jí to vždy trapné. O tomto jsme spolu otevřeně mluvili a znám jí dost dobře na to abych věděl, že mluví pravdu. Každopádně sex miluje, vyžaduje ho a užívá si ho. ;) Takže i takový může být příběh.

Datum: 22.01.17 08:03

Jděte od toho, nemá to cenu. Je tam něco divného, v budoucnu by vás to velmi mrzelo.

Datum: 22.01.17 08:36

Maro, uděláš si jak budeš chtít, co ti srdce a tělo poručí. Jen je opravdu s podivem, že žena v těchhle letech, žije tak jak žije. Uvědom si, že tohle opravdu normální není. Ať si to vysvětluješ jak chceš. *sok* To všecko upozorňuje na to, že nebueš mít normální rodinu s vášní, s dětmi a všechno co k tomu patří. Budeš mít kamarádku. A ty musíš rozhodnout, co od vztahu očekáváš.

*hi* Omlouvám se, že ti tykám, ale mé vnučce je právě tolik, jako tobě a její krásné dědi jsou mými pravnuky.

Datum: 22.01.17 08:37

Také mě to hned napadlo, jestli chcete dvě děti, tak aby to nedopadlo, že Váš sexuální život bylo dvakrát a dost! Takže slečna je ještě panna?

Poznejte její rodinu, to bych neodkládala, to Vám hodně napoví.

Obejděte spolu gynekology, jestli je v tomto vysokém věku možné bez problémů počít děti. Již má vysoký věk, pokud se budete ještě skoro dva roky poznávat, nemusí již potomstvo vyjít. Viděla bych to raději na mladší ženu.

Život není jenom o procházkách, návštěvách zajímavostí.

Sex až po svatbě mají většinou oba silně věřící, tedy oba jsou s tím srozuměni, vědí, že se k s obě hodí a rádi si počkají, ale to mají většinou o 10 - 15 let mínus.

V některých společnostech se nejdříve zadělá a potom je teprve svatba, aby byla jistota následníka. U Vás bohužel nelze dopředu zjistit.

Kde paní pracuje?

Podle mne myslím platí - svůj k svému. Tady to pokulhává.

V tomhle věku a dnešní době sex až po svatbě, také se mě rozblikalo výstražné světýlko.

Podle Vašeho dobrého písemného projevu, tedy i inteligenci, přemýšlivosti a opatrnosti nešlápnout vedle, nejste žádný zoufalec, máte na to, že v případě neúspěchu, si najdete někoho jiného.

Od: fdbf
Datum: 22.01.17 12:48

"Obejděte spolu gynekology, jestli je v tomto vysokém věku možné bez problémů počít děti."

To si ale děláte legraci, ne? Vážně navrhujete někomu po dvouměsíčním vztahu, aby partnerce řekl, že s ní chce jít na vyšetření její plodnosti, aby se rozhodl, jestli má smysl s ní chodit? Umíte si vůbec představit, že by toto někdo řekl vám? Šla byste s ním potupně se nechat vyšetřit a pak ho milovala až do smrti? Občas se tady nestačím divit, vážně...

Pro vás asi nepochopitelné, ale zkuste si představit, že i neplodnou ženu může někdo milovat. A pořídit si s ní děti přes umělé oplodnění (dárkyni vajíček) nebo dítě adoptovat.

Od: xy
Datum: 22.01.17 12:52

souhlas

úplně mě oblil pot, když jsem si to představila

Od: maky®
Datum: 22.01.17 08:40

Jestlipak ta žena touží po rodině, po dětech, má vůbec ráda děti? A kolik by si přála mít dětí? Co její zdravotní stav, její nemoci, nebo žádné nemá? I tohle jsou otázky, na které by vám měla dát odpovědi. Rádcové mají pravdu, je to celé podivné.

Datum: 22.01.17 09:10
Přikláním se k názoru, že ta žena bude zdrojem velkých problémů. Sám ač neznaboh mám věřící ženu. Sex jsme před svatbou měli, děti jsou pokřtěné, chodí v neděli do kostela, ale ne za každou cenu jak se říká přes mrtvoly. Mladší je ještě malý, staršího předškoláka to baví, chodí už i ministrovat. Nadšeně mi vypráví zážitky z bohoslužby, podporuji ho, mám s ním radost. To je ale vše, víc se neangažuji a nikdo mne nenutí. Takto by to mělo vypadat.
Pak znám věřící rodinu - jsou to známí prarodičů a rodičů - ti jsou téměř fanatičtí věřící. Mají dceru a ta když přijde s známostí - musí se před každým jídlem a každým s prominutím uprdnutím nejdřív pomodlit - známost té holce vydržela vždy jen chvíli.
Na vojně jsem byl s OZ, ten si stěžoval, že má páté dítě na cestě, že neví, jak to finančně utáhne. Říkám - antikoncepce není? On - no my jsme věřící. Ten člověk měl tak přes 50 let...
Takže zvaž, jak chceš dopadnout. Jako já to ale s touto ženou nebude.Pokud si rozumíš s ní, najdeš i jinou, vhodnější partnerku.
Ohodnoceno: 4x

Datum: 22.01.17 09:57

Dobrý den. U vás zafungoval varovný signál, proto si sem na poradnu píšete o radu. Věřte svému instinktu, který vám asi napovídá, že tento vztah není to pravé ořechové pro vás, a utečte dříve, než si přiděláte ve svém životě zbytečné starosti. Můj názor je, že se k sobě nehodíte. Kromě toho - máte vztah na dálku, vlastně se vůbec neznáte a z takových těch krátkých návštěv a psaní po internetu se s protějškem důkladně nepoznáte. V 37 letech chtít sex až po svatbě - je zvláštní. Neříkám, kdyby vám oběma bylo okolo dvaceti let a rádi byste si na sebe počkali, protože byste byli oba věřící a takto to chtěli oba dva a dobrovolně.

doplněno 23.01.17 12:47:

No já nevím, ale podle mě je ta vaše 37letá přítelkyně velmi naivní ohledně sexu. Když se dva milují, že si musejí v sexu vyjít vstříc? Ano jistě, ale za předpokladu, že vědí, jak se v sexu chovají sami a ten jeho protějšek. Ale pokud vy nebo ona vstoupíte do manželství, aniž byste se po intimní stránce poznali, tak můžete zažít dost velké rozčarování. Lidé mají různé choutky sexuální... Vaše přítelkyně vás chce evidentně dostat před oltář a mít vás jistého. Rozvod u ní asi taky nebude připadat v úvahu, když je věřící. Sliby, chyby. Znáte se tak krátkou dobu, takže se vlastně neznáte. Sice si rozumíte, když chodíte na ty výstavy nebo kam, ale takto normální život nevypadá. Nejlépe ji poznáte v době, kdy nebudete zamilovaní, kdy nebudete okolo sebe vrkat a nebudete úplně bez toho z toho, že vám dovolila pár chvilek mazlení, ale když přijdou první starosti a nedorozumění. Zkuste nadhodit, že svatbu v kostele byste nikdy nechtěl... jak bude ona reagovat. Ona si dává podmínky, měl byste mít taky nějaké, aby to bylo vyrovnané. A ne jen ustupovat.

Datum: 22.01.17 10:19

- kdybych byla mladá a bláznivě zamilovaná - tak bych ještě s takovým manželstvím souhlasila a možná se do něj (při své povaze) i těšila - ale jako "stará" - ani náhodou !

- Pokud je paní taková fanatička, že nechce ani předmanželský sex, tak soužití s ní nebude asi jednoduché. Ledaže je ještě panna, takže se bojí, nebo stydí. Ale pokud jste povaha submisivní a paní Vám je jinak sympatická, tak může takové manželství i dobře fungovat. Ale budete zřejmě muset přistoupit na víru a dodržovat křesťanské rituály, atd... takže záleží na tom, jestli na to tzv. "máte" a dovedete si představit, že budete podle Boha a bible žít do konce života.

Od: hm®
Datum: 22.01.17 11:01

Nevím, jestli mám vůbec něco psát. Drtivá většina rádců radí utíkat od ní, jako by okamžitý (= bez odkladu) sex bylo to jediné, na čem v životě záleží. Já nevím, sice je to nezvyklé, ale takto zásadový člověk může být zásadový i v jiných situacích a to naprosto skvělým způsobem. Určitě je nutné si promluvit o případné budoucnosti, ať už se jedná o její představy o sexu po svatbě, o výchově dětí, a rituálech budoucí rodiny, o dalších omezeních či ovlivnění vírou. Pak teprve bych se rozhodoval, jak dál (s ohledem na to, jak se dá odpovědím věřit).

Od: pt®
Datum: 22.01.17 11:16

Po dvou měsících se divíte, že není sex? Já nevím, ale dříve spolu lidé chodili třeba rok i víc než došlo na sex. Vaše partnerka chce žít sexuálním životem po svatbě a mně to nepřijde divné. Je zásadová a podle mně nebudete muset mít strach, že Vám bude nevěrná. Pokud nejste také sexuální turista, tak Vám to bude v manželství klapat. Nikoho nepoznala a tak se přizpůsobí Vám a co ji naučíte, to budete praktikovat. Před lety běžel v TV na ČT2 dokument, kde se sledovaly některé páry před svatbou, jejich vztah až do svatby. Můžete si je přehrát a sám vyhodnit, který vztah má budoucnost:

http://www.ceskatelevize.cz/i…-navzdy-svoji/212562260100006 - toto je už díl poslední, ale ty předešlé jsou hodně vypovídající.

doplněno 22.01.17 11:25:

Na poradně přispívá věřící pán, který vstupoval do manželství s manželkou také bez předmanželského sexu a jsou spolu šťastně do dnes. Pak je zde jedna rádkyně, která věřící není, pravděpodobně měla i předmanželský sex, s manželem, který je její první a jediný, byla s ním v dobrém i ve zlém a jsou spolu do dnes. Takže nelze odsuzovat ani postoj Vaší přítelkyně k předmanželskému sexu.

Od: damandys
Datum: 22.01.17 12:24

Pokud nejsi věřící, od té holky běž co nejdál. Až budete mít děti, musíš bezpodmínečně souhlasit, že budou chodit do kostela a nesmíš je v tom omezovat. Pokud má Tvá žena širší rodinu, budou se na tebe dívat dost špařně, že nechodíš do kostela a nechceš svou manželku podporovat (v tomto směru). U věřících platí dvojnásob - na 50% si bereš ženu a na 50% rodinu. A rodina vám bude hodně mluvit do života, s tím počítej.

Datum: 22.01.17 13:13

Mám kamaráda co si našel také věřící holku k sexu ji přemluvil až po dvou letech,pak si ji vzal maj íspolu dítě.Jednou v hospodě mi po par pivech prozradil že chtěla trojku ale do kostela nechodí.

Datum: 22.01.17 13:21

Věřící a chtěla trojku :D:D Aha :D

Od: vanad1
Datum: 22.01.17 20:02

Jasně, proč ne? Ona věří, že to bude v trojce fajn. To je naopak moc hezké.

Datum: 23.01.17 15:38

Základ věřícího člověka je pravidelná návštěva kostela. Pokud tam nechodí vůbec, pak se věřící jen nazývá, ale není. *zed*

Datum: 23.01.17 17:07

Metaxo, nemyslím si, že máte pravdu. Člověk může mít Boha v sobě, být hluboce věřící, ale do kostela nemusí nikdy vkročit. Ví, že Bůh nesídlí mezi prdelatými andílky s pozlacenými křidélky.

Dám vtip: Duše se ptala Boha, jesli se mu líbí jeho velebení na zemi. Bůh se zamyslel a pravil: Nepřekáží mi to, nevadí mi to.

Datum: 23.01.17 22:11

Babčo, přesně můj názor

Datum: 25.01.17 08:32

No tady to není o tom, kdo má nebo nemá pravdu, ale o tom, kdo má jaký názor :)

Datum: 23.01.17 22:10

*smich* tomu se nejde nesmát, sorry.

Od: pt®
Datum: 25.01.17 16:37

"metaxa", vy jste vypil metaxy strašně moc, toto neřekne střízlivý člověk...*haha*

Datum: 26.01.17 22:55
Nic ve zlem, ale vetsi kravinu snad nemozno napsat..

Datum: 22.01.17 21:26

Nelíbí se mi, jak tady každý dělá rovnítko mezi věřící(tj příslušník snad katolické církve) a fanatik. Podle wiki se k církvím hlásí cca dva a půl milionu lidí. Nemám pocit, že je to stejné množství nějakých psychopatů. Já do kostela chodím taky a to piju, kleju, kouřím, souložím a občas i něco malého ukradnu. A tak to mají všichni co znám. Tazatelova holka bude ovlivněna určitě i něčím jiným, než jen tím, že je členkou církve. Možná špatná zkušenost, rodina, spolubydlící, kolektiv v zaměstnání atd, to je jen spekulace. Nebo je jen škaredá a stydí se(to je ironie). Možná, pokud ji tazatel zapojí víc do svého života a rodiny, tak její názory změní a můžou být oba šťastní. Ale rozhodně za jejími středověkými názory nestojí jen to, že je příslušníkem katolické církve.

Datum: 23.01.17 15:36

Ale to právě za tímto stojí, Vy žádný věřící nejste, pokud děláte vše, co jste psal. Vy jste pouze "věřící", jen si nalháváte že věříte a ani sám zřejmě nevíte v co, jinak by jste to nedělal a ddodržoval to, co by se dodržovat v této společnosti věřících mělo.

Datum: 23.01.17 14:22

Jste-li normální chlap,od takového vztahu honem rychle pryč!V dnešní době takový vztah je holé neštěstí.Vím co píši,jsem vdaná 55roků a sex i po takových letech hraje velkou roli-snad i jednou ze základních.K spokojenému životu to prostě patří.Kdo -ví komu jste nalít! utečte a rychle!

Datum: 23.01.17 14:33

- taky za sebou může mít nějakou špatnou zkušenost - zneužívání, nebo znásilnění. Možná to bude otázka spíše psychiky, nežli náboženství. On ten sex je u ženy vnímán trochu jinak, nežli u muže - ti v tom mají jasno !

Datum: 23.01.17 15:34

Zkuste jí líbat a hladit jako obvykle až bude u Vás na ten víkend, jeďtě pusou stále dolů a dolů až se dostane na místo, kam potřebujete. Můžete dát třeba předtím nějakou sklenkou alkoholu nebo ne. To záleží jak na ní alkohol působí. No a pokud odolá i tomuhle a zarazí Vás dřív, než sjedete až dolů, tak si můžete být jistý, že před svadbou Vám opravdu nedá za žádných okolností. To je moje rada. Pokud se Vám to podaří, pak už záleží na Vás, jak budete pokračovat.

Hezký den.

Od: zz
Datum: 23.01.17 20:22
Dobrý den. VŮBEC bych Vám neradila udělat to,co Vám v dnešním příspěvku radí mettaxa.
Jestli jí chcete ublížit nejvíc, jak se dá, tak ano. Ale věřte, že člověk, (žena obzvlášť) který opravdu miluje Boha (což z povídání vidno, že ona bude) i v sobě ponese jako VELKOU bolest v duši a jako prohru svého života. A v čem spočívá opravdová LÁSKA? Uspokojit rychle sebe nebo milovat druhého a činit jeho šťastným?
A ROZHODNĚ TOTO SVEDENÍ ji- NEPŘISPĚJE K DOBRÉMU ZÁKLADU Vašeho případného manželství, takže tím nakonec poškodíte sebe.
Samozřejmě, že ona je "pouhý" člověk, tak jako Vy, a po tolika letech bez sexu by se Vám to mohlo podařit ji svést (- ještě k tomu se sklenkou falešného omámeni- otupení smyslů- a o to by Vám šlo, aby tak učinila jen "pod vlivem momentálního oblbnutí" a do smrti mêla výčitky a trápení v duši nebo aby ona za plného rozumu toto sama chtěla?). A to tu nemluvím o nechtěném těhotenství (aby někdo nepoukázal na fanatičnost či používání kondomu- ani ten není vždy 100% - a tedy doživotnímu "vytrestání" nejen jí, ale sám sebe.
A nevěřte těm kecům, že asi bude frigidní, apod.
Ta odhodlanost dodržet, co Bůh nám radí, že je dobré pro lepší poznávání jeden druhého před manželstvím (nemít předmanželský sex), pramení pouze z její lásky k Bohu a vědomí bolesti, která do srdce člověka přichází, když hřeší a neposlouchá Boha.
Sám z objímání a doteků cítíte, že frigidní není a naopak může být v manželstv8 úžasná milovnice. Tím spíš, když vydrží te a počkáte do dne, který Bůh pro sex připravil- den svatební.
PRO TY KTEŘÍ O BOHU a SEXU SMÝŠLÍ S PŘEDSUDKY, NAVRHUJI OTEVŘÍT BIBLI A ČÍST KNIHU Šalamounovu "PÍSEŇ PÍSNÍ", která je celá o lásce, době zamilovanosti, o sexu v manželství. Bůh je Stvořitel SEXU! Dal ho jako úžasný takovou drogu pro potěšení manželů, pro jejich ještě větší spojení ve vzájemném vztahu manželů.
Na druhou stranu:
ale bych souhlasila s mnohými v tomto- ona je věřící a Vy ne. Bůh sám varuje věřící v Něho, aby nevcházeli do manželství s nevěřícím (viz
2.KORINTSKÝM 6,14: "Nedejte se zapřáhnout do cizího jha spolu s nevěřícími! Co má společného spravedlnost s nepravostí? A jaké spolužití světla s temnotou?"
Hlavním z důvodů je právě nesoulad v budoucím soužití, nepochopení, konflikty, výchova dětí. Proto mne trochu překvapuje, že ona tuto moudrou radu překračuje a může si připravit peklo pro život na Zemi.
Napadá mne, že toto riskuje např.pro to, že s Vámi cítí soulad duší,jaký třebas před tím s jinými nepociťovala nebo že máte dobrý charakter- to chápu,že pro dlouhodobé trvání manželství je kolikrát lepší charakterově dobrý muž než zvrácený či charakterově slabý křesťan. Ale PŘESTO! tato poloha , že jeden věří a druhý ne- bude dělat paseku..už z Vašeho postoje je toto vidno.
NEPOSLUŠNOST Bohu se nevyplácí!
Ano je to hřích, ale zároveň je to rada RODIČE (Boha,Otce, který slečnu i Vás, miluje).Stejně jako když matka řekne dítěti:NESAHEJ na tu žehličku,spálíš se!"
LEDAŽE BYSTE SÁM ZKUSIL NAHLÉDNOUT POD POKLIČKU.
A zkusil BEZ PŘEDSUDKŮ, opravdu bez předsudků A NÁZORŮ ČESKÉ VĚTŠINY (neboť naše země je jedna z nejateistčtějších- ataky v minulosti jsme byli jednou z nejkřesťanštějšíh zemí) HLEDAT BOHA, přečíst si třebas Bibli.
a kdybyste sám objevil pravdu a uvěřil, tak potom byste mohl o tomto manželství uvažovat- reálně.
Chcete-li zůstat ale v nevíře, doporučovala bych Vám, nespojovat se s touto paní.
Děkuji, že věříte, že Vám radím z nejhlubší touhy nezničit její, ani Váš život. Mějte se hezky. A MOUDROST Srdce Vám přeji.
M

Od: dam®
Datum: 23.01.17 20:52

Ano, Bůh to všechno chce a vidí. Ti ostatní? Asi nemá čas...Jen tak z plezíru,. kolemjdoucí, máme problémy a nejvyšší má zřejmně práci jinde a nebo se jednoduše fláká a fest!

Od: joseph6
Datum: 23.01.17 21:34

Z většiny rad zde vyplývá, že je špatně, že vaše přítelkyně čekala na toho pravého, kterému se chce dát. Jsou tu samé rady jak je třeba se vyzkoušet zda si sedíte a pokud zjistíte, že ne tak jít zkoušet zase jinam. Taková je dnešní doba. Nejlépe mít za život tak pět/šest partnerů minimálně aby so člověk "otrkal" a splňoval určité normy, že?

Co však ale mít trochu trpělivosti a zvyknout si na sebe? Trénovat. Říkat si co komu vyhovuje a co ne? Opravdu Vám závidím, protože v této ženě můžete nalézt věrnou , nepromiskuitní ženu, která bude skvělou manželkou se vším co k tomu patří - tedy i sexem. Jediné co žena žádá je počkat do svatby. Sex v křestaňství není nijak omezen na pouhé plození dětí a manželé (si mohou dělat dobře jak jen chtějí. Co mě tak napadá ...jen anální sex je "zakázán" - s čímž naprosto souhlasím.

Pokud jste ochotný tolerovat její víru a třeba se časem i přidat - jděte do toho. Jestli ne - udělate jí akorát nešťastnou.

EDIT: Toto mělo být jako nový příspěvek - no nevadí :)

Datum: 24.01.17 10:14

Největší chuť na společnou intimitu je vždy před svatbou. Po ní to jde vždy jen z kopce. Jestli je anální sex v církvy zakázán, pak by to měl někdo těm úchylným kněžím asi důrazně sdělit. A největší úchyláci jsou právě v církvy. Případ vyloučeného studenta teologie Nováka za to, že prozradil jeho zneužívání církevním hodnostářem sdělil, že církev je jedno velké nic a víra jen potlačování názoru jiných.

Od: zz
Datum: 24.01.17 08:46
Není třeba žárlit na lásku Boha...On NIKOHO ze své lásky nevyjímá. Ani Vás!
Jestliže máte otázky : proč to či ono se Vám děje nebo máte nějaké trápení v životě, můžete s Ním o tom mluvit- Ježíš Vám osobně říká:" POJĎTE KE MNĚ VŠICHNI, kteří pracujete a jste obtíženi(=jste ztrápení, smutní deprimovaní, s problémy v životě)...a já VÁM DÁM ODPOČINUTÍ."
On Vám přispěchá na pomoc. "Okuste a vizte , jak je Bůh dobrý!" stojí v Bibli. Bůh sám Vám říká:" Tak mne vyzkoušej, zda jsem Bůh dobrý A UVIDÍŠ!
Též tam stojí:
"Bez víry však není možno zalíbit se Bohu."
Myslím ,že člověk, který zavolá na Boha,prokazuje v ten moment svou víru.
On-Bůh- už pro SVĚT- udělal MAXIMUM:
Ze SVÉ velké lásky, i k Vám, poslal, obětoval,svého JEDINÉHO Syna Ježíše na Zem na kříž, aby tu zemřel za hříchy každého z vás (i mé).
Když nám daroval svého Syna(= to NEJDRAŽŠÍ A NEJMILEJŠÍ, co měl a má, jak by nám spolu s Ním NEDAROVAL VŠECKO OSTATNÍ, CO POŘEBUJEME K ŽIVOTU- nám vzkazuje ve svém dopise k nám, lidem(= Bibli).
Takže,proč lidé vnímají Boha jinak, než jaký On doopravdy je?:
"To Vaše hříchy vás oddělily ode Mne a proto NEVIDÍTE a NESLYŠÍTE!"
Protože "mzdou (=odplatou) hříchu je SMRT" (=všecko to trápení na Zemi, ta prokletí v životě..ale i věčná smrt).
Z toho lze pak pochopit, proč Bůh učinil TEN VELIKÝ AKT LÁSKY(=obětování Syna za naše hříchy) a proč je to ten NEJVĚTŠÍ DAR, který každý člověk může úplně ZADARMO !přijmout a měl by přijmout..
Bůh nezaslibuje, že pak bude život tady na Zemi naprosto bez problémů (protože celá Země leží pod prokletím prvotního hříchu Adama a Evy), ale zaslibuje VĚČNÝ ŽIVOT S NÍM v nebi (kde už žádné prokletí nebude) a taky pokoj, radost v srdci tu na Zemi, odpuštění všech hříchů v životě spáchaných..a taky to, o čem Vy mluvíte- pozná Boha, jaký SKUTEČNĚ je a bude Ho znát jako Lásku, ho milujícího osobně Boha.
" HLE, STOJÍM U DVEŘÍ (=myšleno srdce) A TLUČU!
ZASLECHNE-LI KDO MŮJ HLAS (= a Ježíšův hlas je hlas lásky) A OTEVŘE !, JÁ VEJDU A BUDU S NÍM VEČEŘET." (= tzn.zažijete hluboké přátelství s Ním)

Datum: 24.01.17 09:08
K tem vsem recem okolo jste jaksi zapomnel na bohuzel dulezity poznatek, ze sexualni stranka vztahu je take nedilna. A pokud si dvojice nesedne v posteli, nesedne si ani jinde-pokud se tedy nerozhodnou zit bez sexu.
Jinak se vzdycky jeden bude pouze prizpusobovat druhemu a tise trpet. Casteji to byvaji zeny, ktere ten nevyhovujici sex preziji, aby byl klid.
Zazrak typu "poprve budeme mit sex po svatbe a bude to dokonale" se zpravidla nekona...

Datum: 24.01.17 09:44

Víra je jen masové potlačování vlasdního názoru a vůle. Veškeré záznamy z dobu Sumerů církev velice důsledně buď ničila nebo udělala nedostupnými pro ostatní lidi. Číst Bibli mohli jen někteří a za staletí se z Bible stal jen knižní výtisk nějakých textů, které s neustále upravovaly a upravují, až původní informace úplně zanikly. Když pozoruji věřící, mám pocit že sleduji narušené jedince, kteří opakují to, co jim do hlav tlučou jejich pastýři. Skutečná existence Ježíše je velice diskutabilní a až dojde konečně v veřejnému setkání s mimozemskou civilizací, asi věřící spáchají sebevraždu. Církev lže, zatajuje, snaží se zasahovat do života společnosti, určovat co je správně a co špatně a to by mohlo konečně skončit. Jinak není myslitelné, aby se lidstvo posunulo dál.

Bůh je jen výmysl části lidí pro zastrašení a ovládnutí myšlení jiných. To je celé.

Datum: 23.01.17 22:11

Vážená paní / slečno,

děkuji vám za Váš obsáhlý příspěvek. Určitě se nebudu pouštět do toho, co někdo radil "opít a donutit k sexu." Pokud by k tomu mělo dojít, musela by to chtít sama od sebe. Musím se ale spíš smířit s tím, že k tomu nedojde. Máte asi pravdu v tom, že frigidní určitě není, to vidím sám, jak se ke mně má. Nevím jak se bible a církev dívá na manželství věřící-nevěřící, ale pokud vím ke smíšeným sňatkům v kostele normálně dochází, myslím že to nikdo vyloženě nezakazuje. Mám taky dojem, že ona nebere všechno, co hlásá církev, jako svaté. Říkala mi, že její postoj nemít předmanželský sex pramení z jejího přesvědčení, ne proto, co říká církev. Já sám se neberu jako absolutního nevěřícího, ale je pravda, že tzv. "praktikující věřící" nejsem. Je možné, že někdy dospěji ke změně (třeba pod vlivem mé přítelkyně), to ale teď nemůžu říct.

Od: damandys
Datum: 23.01.17 22:34

Ta provázanost s vírou přichází postupně. Věřící člověk má jinak uspořádané životní hodnoty a těžko dokáže pochopit ateistu. A naopak, pro nevěřícího člověka je mnoho událostí v církevním životě nepochopitelným jevem a neví, proč se to dělá - podle něj je to zbytečné. Tím nechcí říci, že by byl věřící v něčem horší, to určitě ne. Ale tito lidé mají svůj svět a pokud budete s věřící ženou žít, vše se přizpůsobí podle této víry. Pro Vás to může být v začátku v pohodě, ale později mohou vznikat potíže. Bude se od Vás očekávat nejen být tolerantní k její víře, ale aktivně se podílet na církevních záležitostech - jako manželé, kteří mají mít v sobě vzájemnou oporu a úctu. Bylo by to na dlouhé psaní, ale v tomto případě pouhá tolerance k plnohodnotnému vztahu dvou lidí nestačí.

Od: ruze®
Datum: 24.01.17 09:44

Je jí 37,chce sex až po svatbě,nebyla vdaná,děti nemá a vy nechcete děti? Je vám 33,co když sex nebude fungovat ani po svatbě a vy ani děti s ní mít nebudete,v jejím věku je už skoro pozdě.Děti si užije ve školce a svoje třeba ani nebude chtít,mluvili jste spolu o dětech? Pokuď neměla nikdy sex,tak to je ve 37 letech ještě panna?

Od: haf
Datum: 24.01.17 10:36

Plodna zena s touhou po detech by je uz davno mela, bude to nejspis tak, ze nejake zkusenosti ma, ale chlubit se s tim nebude, radeji svou udajnou "cistotu" ve svem veku bude obhajovat tim "vericim" pozadavkem, ktery zatim vsechny muze odradil, pokud ovsem ke sve "vire" nedospela az po predchozich negativnich vztazich.

Datum: 24.01.17 21:31

Tak si myslím, že po přečtení příspěvků, nebudete o moc moudřejší! Manželství je vždycky sázka do loterie. A co je lidí, kterým přestal sex ideálně fungovat i bez víry? Když poslouchám vdané ženské, tak u většiny je to většinou jen otravná povinnost. Toliko ze života. Jinak, můj muž je praktikující věřící a začal s tím asi před 6ti lety. Předmanželský sex, ani chození dětí do kostela jsme tedy neřešili. Žijeme si v poklidu, pochopil, že mně do sboru nedostane, pochopil to i farář s manželkou, když do mně několikrát vandrovali a neuspěli.(Věřím, ale nesnáším náboženství. Je tzo ale o oboustranné toleranci ve vztahu.) Přesto můžu říct, že to, že si jde 1x týdně na 2 hoďky do sboru i vítám, jako své naprosté soukromí. Na druhou stranu, je to člověk, který bere víru velmi zodpovědně, takže nikdy by neudělal nic, co se neshoduje s jeho náboženstvím, ale mně s tím neotravuje, do ničeho mne nenutí. Musím tu jeho pevnost ,chca nechca, obdivovat, i když to neznamená, že by byl bez lidských chyb, není Bůh! Ale vědomě přikázání neporuší, protože by škodil sám sobě. Lidi ho mají všichni rádi, protože je klidný, nekonfliktní a vnáší pohodu. Možná byste to mohli mít v manželství taky tak. Je třeba spíš zjistit, bez ohledu na náboženství,všechno to, co se o partnerkách zjišťuje i u ateistů, aby byla volba správná. Prostě si ji "oťukat", jestli je to skutečně ta pravá pro Váš život. Mohla by být svědomitou a skvělou manželkou, i mámou Vašich dětí. Jen si dejte majzla, aby nebyla nějak psychicky ujetá. Je už málo žen takhle oddaných víře, ale ctí kvalitní hodnoty, jsou obětavé a milující. A sex provozují i farář s farářkou, ten náš má v 35 letech už tři děti.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.