Výplatní lístek

Od: Datum: 07.02.17 15:17 odpovědí: 2 změna: 07.02.17 18:33

Dobrý den, mám brigádu ve firmě na DPP a chci se zepatt, zda má firma povinnost mi vydat výplatnici - výplatní lístek. Vždy dostanu pouze peníze na účet. Je ta výplatnice vůbec k něčemu potřeba a proč žádnou od firmy nedostávám automaticky? Je to brigáda, kdy nepřesáhnu měsíčně výdělek 10 tis kč.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.02.17 16:08
avatar

Firma nemá povinnost Vám "vydat výplatnici" ani "výplatní lístek. Zaměstnavatel je povinen Vám odměnu vyúčtuvat, ale je na něm, jakou formu vyúčtování zvolí.

Vedle vyúčtování odměny máte nárok na vysvětlení výpočtu, na předložení veškerých podkladů, na jejichž základě Vám byla odměna vypočtena, a na kopie těchto podkladů na náklady zaměstnavatele.

Na otázku, proč nedostáváte nedostáváte vyúčtování automaticky, Vám může odpovědět pouze zaměstnavatel (nikdo z nás nezná jeho pohnutky ani důvody).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 07.02.17 18:33
avatar

Pracuji taky na DPP a výplatnice si beru jednou za rok při podepisování růžového papíru na daně.Peníze na účet chodí pravidelně tak proč to řešit.Pracuji v Brně a firma je v Ostravě - to mám každý měsíc ,,honit,, inspektora nebo účetní kvůli pásce? Jednou nebo dvakrát za rok přijde inspektor (tak říkají mému nadřízenému) že potřebuje něco podepsat nebo vyřídit a jinak o něm/nich nevím jak je rok dlouhej a mám klid.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.