Kouření v restauraci

Od: Datum: 19.01.17 06:32 odpovědí: 142 změna: 04.06.17 15:58

Kamarád má vesnickou hospodu ve vlastním domě. Naše motorkářská parta se tam pravidelně v určité dny schází. Asi tak polovina jsou kuřáci. Podotýkám, že já jsem sice kouřila dlouho, ale teď mám krabičku asi na tři měsíce, takže takový "kuřák s.r.o" a ten zákaz mi vadí hlavně z principu, že podle mě si o svém podniku má rozhodovat majitel. Pokud projde ten zákaz kouření v restauracích a kamarád-majitel hospody dá na salonek ceduli "soukromé prostory" a následně se budeme scházet tam...je to nějak právně postižitelné?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: satak
Datum: 19.01.17 07:14
Pokuď v těchto prostorách má firmu na živnost,tak to obejít nepůjde.Prostě od května budete kouřit jenom venku a to úplně všude...v celé ČR...pomůže vám jedině posezení na zahrádce a to jen do 22h!Hezký den bez kouření.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: vanad1*
Datum: 19.01.17 10:17

Pokud by prostor byl oddělený dveřmi, na nich označení jako soukromá klubovna nebo podobně, neměl by být problém. jestli je ale prostor otevřený, kouř by šel i jinam.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.01.17 10:25

Salonek je až za výčepem a je uzavíratelný. Nikdy jsem neviděla, že by tam někoho pouštěl. Nepoužívá ho.

Od: jmlc®
Datum: 19.01.17 10:36
avatar

"soukromá kuřárna, nepovolaným vstup zakázán" - místnost může "pronajmout" za 1,- měsíčně a kuřáci ze soukromého klubu se můžou vyudit...


doplněno 19.01.17 10:49:

řekl bych, že pokud je místnost s restaurací spojená, pak se na ni vztahuje zákon o nekouření... Ale když bude označena jako soukromý salonek, případně pronájem a majitel se této místnosti "zbaví", pak se nejedná o prostory restaurace či hospody a můžete si tam kouřit, co je libo...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 19.01.17 10:44

Myslela jsem nepsat tam nic o kuřárně, prostě jen nápis "soukromé prostory-nevstupovat" a podle mě by v tom neměl být problém, ale až tak zákony zase neznám.

Od: kozlik
Datum: 19.01.17 11:15

Diskuze na podobné téma už tu před nedávnem byla (https://www.poradte.cz/volna-…23080-dorazte-ty-hospody.html).

Jestli nějaký oddělený salonek pro kuřáky označený jako klubovna nebo soukromý prostor by byl nebo nebyl porušením zákona to nevím a nedokážu to posoudit. Myslím si ale, že majitele hospod a restauraci by snad mohli mít alespoň trochu rozumu a nechledat kličky jak ten zákon obejít pouze proto aby tím podpořili velký zlozvyk a svinstvo kterým je kouření. Je správné, že se takto začíná bojovat s kouřením a neukázněnými kuřáky. Ten zákon je sice malým krůčkem, ale za to správným směrem.

Ohodnoceno: 5x
 
Od: jirkan
Datum: 29.01.17 15:58

Hospodský který chce z hospody udělat klub to nedělá k vuli podvodu ale aby přežil. Týká se to především menších

hospod kam chodí chlapi po práci na pivo. Pokud tam nebudou moci kouřit, začnou chodit méně a hospodský který si

na podnikání vzal uvěr skončí pod mostem, protože mu někdo změní podmínky. Měl by převzít i zodpovědnost. Protikuřácký zákon je paskvil který nic neřeši a stál nás hodně peněz. Je to jak když řeknete malému dítěti nehrej si ze sirkami v lese, běž do stohu . Přesto tomu spousta lidí nadšeně tleská ručičkama. Zřejmně neumí přemýšlet a udělat si svuj názor. Taky bych se chtěl zeptat kde je slibovaná demokracie. Kdo chce doopravdy s kouřením něco udělat bude bojovat za zákaz výroby a prodeje tabákových výrobku. Možná by zato stálo žalovat stát že dovolí prodávat vysoce návykové a nebezpečné látky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: newborec
Datum: 30.05.17 13:18

Nechápu, co Vám je do toho, jestli si někdo chce ničit plíce. O Vaše zvyky a zlozvyky se také nikdo nestará. Tímhle to začíná, za chvíli se bude popravovat za jiný politický názor.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.17 15:53

Blbost. To je jen problém s autoritami, že? Nikdo neroste do nebe. Ani vy ne a je to tak dobře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klub
Datum: 19.01.17 11:46

Včera jeden hospodský dostal dva roky na rozmyšlenou. Taky založil soukromý klub. Soud to viděl jinak. Šlo o hazard. Nikoliv kouření. No situace obdobná

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 19.01.17 12:27

Nemyslím, že je to podobná situace, mezi námi nikdo hazardu neholduje. Myslím tím hazardní hry, ježdění na motorkách je svým způsobem taky hazard, ale to je jiné téma. A nešlo by o žádný soukromý klub, jen o soukromé prostory. Majitel penzionu si přece může pozvat na návštěvu koho chce.

Od: yoghurta
Datum: 19.01.17 12:52

Otázka je, jak to bude mít pan hostinský na živnosťáku hlášeno. Pokud bude mít konkrétní prostor registrovaný jako restauraci, není možné tam kouřit. Pokud ale vedle bude mít prostory už vlastně mimo restauraci, například klubovnu, kde se může kouřit, není boha, kdo mu to může zakázat. Nezapomínejte, že prostory k podnikání je možné vymezovat například konkrétní místností, patrem.. nemusí se jednat o budovu jako celek. Bude se tak jednat o dvě odlišné prostory, každá k jinému účelu použití. Do těhle prostor klubovny by ale samozřejmě neměla například povinnost chodit obsluha atd.. Je také otázkou, zda se bude chtít hospodský dohadovat s úředním/soudním šimlem, pokud bude třeba.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.17 13:55
avatar
Počítám že tady do roka a do dne bude takových kroužků a kluboven na stovky. Češi si vždycky najdou cestičku jak nepohodlné zákony obejít. Při pružnosti s jakou naši zákonodárečci protikuřácký zákon smolili. Bude pak trvat 10 let než se obcházení zákona ošetří novelou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kozlik
Datum: 19.01.17 15:55

Nevím jestli se to těm majitelům hospod vyplatí zřízovat nějakou samostatnou místnost kde se 1 - 2x týdně sejde parta několik málo členu klubu nebo třeba 2 - 3 členové denně třeba na 1 hodinu. Spíše si myslím, že za nějaké 2 - 3 roky si na to lidí zvyknou a budou to brát jako samozřejmost, že se v hospodě nekouří. To jen nyní někteří jedinci dělaji z toho zbytečnou paniku jak to ty hospody poškodi a jak to těm přihlouplým kuřákům ublíží.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kolbaba
Datum: 27.03.17 19:39

Přál bych Ti mít hospodu,kde dvě třetiny hostů kouří a byl to jedinný Tvůj příjem.Co by jsi za půl roku žral Ty chytráku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.17 06:33
avatar

On nikdo nezkrachuje. Tyhle kecy o tom, že hospoda díky absenci kuřáků půjde do kopru je zcestná. Oni ti otrapové a štamgasti nebudou mít jinou možnost chodit jinam když to bude zakázané všude. Budou sice skřípat zubama, ale nakonec si půjdou vždy zapálit ven. Možná nějaké to procento do hospody chodit přestane, ale to nebude pro majitele likvidační.

Tohle jsou stejný ptákoviny, jako byl humbuk kolem brexitu. Všude zpávy, že to bude průser, že anglie zkrachuje apod. a co se stalo? Vůbec nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.17 21:48

Malé hospůdky a drobné podnikání zabije přemíra regulace a byrokracie.

A zákaz kouření je jedno z nich. ( jsem odpůrce kouření a odnaučený kuřák), ale proč bych si nemohl otevřít legálně hospodu, kde se kouří? Pokud to stát myslí vážně s ochranou zdraví, tak ať zakáže kouření úplně a nechová se jako dealer drog, který na prodeji profituje.

To je stejný nesmysl, jako když stát zakázal prodej o určitých svátcích a pak šel pokutovat např. majitele autobazaru, který si dovolil mít otevříno a sám bez zaměstnaců nabízel auta. Kde to jsme?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.17 22:23
avatar

Ale jo, tohle já všechno chápu. Je logické, že majitel by měl mít právo si ve svém podniku dělat co chce, ovšem v těch hosodách pokud to jednoduše nebude zakázané (kouření), tak tam kuřáci budou čudit a nekuřák, co tam občas vleze, bude smrdět, jak z udírny. Další věc, třeba pokud je ve vesnici pouze jedna hospoda a dostanu chuť na pivo, tak prostě do té jedné hospody musím chtě nechtě vlézt a pokud bude kuřácká, tak nemám možnost volby, že jo. U restauračních podniků tento zákaz vidím jako oprávněný. U ostatních však nikoliv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.17 00:00
avatar

Pane kolego, vy si z nás děláte asi srandu, že? ;)
On vám někdo drží nůž pod krkem, že do té jediné (kuřácké) hospody na vesnici musíte jít, protože máte chuť na pivo a jiná hospoda (nekuřácká) tam není?
Tenhle váš argument je stejný, jako kdybych použil třeba argument, že když u nás na vesnici je jenom automechanik, který opravuje všechna auta kromě mercedesů a já mám třeba mercedesa, takže on musí prostě opravovat i ty mercedesy, protože jinak já bych musel např. o 2 vesnice dál k někomu, kdo ty mercedesy opravuje?
Určitě jste tohle nemyslel vážně. Od kdy je nějaká služba nároková? To tady sice před více jak 27lety bylo (občanská vybavenost byla podmínkou - škola, prodejna, lékař, hospoda...), ale už není ;) Když tu vaši jedinou doteď zakouřenou, ale provozovanou hospodu majitel zavře (z jakýchkoli důvodů), půjdete na pivo kam?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.17 07:32
avatar

Srandu si nedělám. Na jedné straně jsou práva majitele lokálu, na druhé straně práva nekuřáků, vím, je to pořád dokolečka a jeden tábor bude obhajovat hospody z hlediska práv majitelů a druzí z hlediska práv nekuřáků. Pokud přijdu do restaurace a zjistím, že to tam smrdí jak v udírně, tak se otočím na patě a jdu pryč, zde mi mi jako nekuřákovi nechutnalo ani to pivo. Chápu, že se kuřáci cítí být diskriminováni, ale nikoho, zdůrazňuji nikoho nezabije udělat pár kroků před lokál a tam si teda zapálit to svoje nezbytné žváro.

A znovu podotýkám, že toto nařízení, zákon beru pouze u stravovacích zařízeních, protože tam prostě ať chcete nebo nechcete, kouř z cigaret nepatří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.04.17 08:29

Pokud si majitel hospůdky rozhodne, že bude provozovat kuřáckou hospodu, tak proč mu tam sakra lezeš. To je snad jasné, že tam lidé kouří, když je to kuřácká hospoda.

To je jako vejít do vegetariánské restaurace a vyžadovat tatarák, protože mám přece své práva.Nařídíme jim tedy povinnost mít i maso?

Tyhle nařízení a omezení mohou dojít až do absurdity jako např. v socialistické Venezuele, kde zavírají pekaře, protože upekli víc croissantů, než mají povoleno. Stát vydal nařízení, že 90% mouky se musí použít na chleba. A protože lidé mají přece práva, tak za bídu v zemi může pekař. Toho je potřeba zavřít.

Nebo před pár dny zakázal Mělník nocovat na veřejné zeleni mimo kempy. Pár rybářů dělalo prý v noci bordel, tak to zakážeme všem. atd...

Smyčka regulace a byrokracie se stále utahuje, tohle dobře nedopadne...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.04.17 09:23
avatar

Se vším, o čem mluvíte, kromě kouření souhlasím do puntíku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jendad
Datum: 02.04.17 10:11

Už pár hospod zakázalo kouření u nás s předstihem a všude mají narváno . I kamoši co nechodili do hospody tak ted začali s nama chodit . Už aby to od května zakázaly všude . Aspon nebudem smrdět jak čmoudi i když pujdem kamkoliv. Za mě tedy jednoznačně ten zákaz vítám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milda0
Datum: 27.05.17 08:23
Jsem absolutni nekurak a tvrdim, ze tenhle zakon je de.ilni... jasnej zasah do prav cloveka. By mne zajimalo, kdyby ti, co tu melou, jak je to spravny vlastnili nejakou vec, ktera jim vydelava na zivobiti a nekdo jim zacal rozkazovat, jak s ni muzou a nesmi nakladat.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 27.05.17 09:37
avatar

Ale to je přeci běžné - pokud mám jakoukoliv věc, kterou používám k výdělku, ale ta věc škodí jiným, mám postih nebo mi ji zakážou používat. To považuji za rozumné. Zkusme to ukázat na extrému - k těžbě zlata lidi užívali rtuť - ta otrávila vodu, ryby, lidi... Ale oni kluci chlupatí přece jenom chtěli vydělávat a nikdo jim na začátku nezakazoval rtuť používat !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.17 11:24
avatar

Práv? V tom případě... kde jsou práva personálu, který to musí čuchat hodiny a riskují tak své zdraví? Kde jsou práva nekuřáka, který je tímto denně obtěžován třeba na ulici, na zahrádkách? Ono moje právo končí tak, kde začíná právo jiného, že.

U nás je nekuřáckých podniků vcelku dost, mají narváno až na půdu, a pár kuřáckých se před časem předělalo na nekuřácké. Světe, div se, nezavřely se, nezkrachovaly... a co je zajímavé, částečně se v nich obměnila klientela. Do jedné restaurace s barem roky chodím pracovně, vždy tam bylo zahuleno, což dost lidí odradilo, a scházely se tam fachmani jdoucí smradlaví, špinaví z fušek. Na sobě montérky, takové ty kloboučky, chlastali, hulili jedno od druhého, obtěžovali jiné hosty. Po změně na nekuřáckou restauraci už je tam nepotkávám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.17 15:58

Nikam. Nikdo chlastat nemusí. Ušetří, rodina bude spokojená. I v Irsku, zemi pivem vyhlášené, se přestalo v pubech kouřit a zvládli to. Jenže tam žijí jiní lidé, než tady. Otázka kultury, vzdělání, výchovy atd. To u nás prostě chybí. Jen tu nechybí opilé mozky. ty můžeme rozdávat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 01.04.17 22:32
avatar

To se raději ani neptejte, kde to jsme ;)
Ono to (nejen) s tím zákazem kouření (nejen) v hospodách je totiž jako třeba s emisemi aut. Netuším, kolik je vám o dotyčném problému známo, ale jen takový příklad.
Zaváděním tzv. Euro emisních norem jako první šla ze hry auta s dvoutaktními benzinovými motory. Jedním z argumentů bylo, že "smrdí". Uznávám, to platilo především v dobách, kdy se do dvoutaktnch motorů používaly minerální oleje. Ale dnes, když se do dvoutaktních motorů používají již plně syntetické oleje, je tenhle argument zcela mimo. A emise? CO splní běžný dvoutaktní motor úplně s přehledem a to bez ohledu na stav a seřízení motoru (vlastní zkušenost - koukal jsme na technika na emissch kdysi jako na blázna, když mi sdělil, že i totálně neseřízený dvoutaktní motor plní CO normu lépe než v době té mé kontroly vyrobený čtyřtakt (konkrétně tehdy to byla první vstřikovaná Felicie). Dvoutakty ale mají vyšší NOx, který je toxický. je ale přinejmenším zvláštní, že větší množství (téměř srovnatelé s dvoutaktními motory) toho NOx je rovněž u dieselových motorů, ale ty se smí stále dále vyrábět a dotyčné oxidy dusíku se dodnes neměří žádné Euro je nezohledňuje (nebo možná ty poslední Euro ano - to nevím, kdysi jsem to hledal a to platilo tuším Euro 3).
Ono to s tím kouřením bude asi taky tak, to samé je alkohol.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.17 09:40

Ty přihlouplé kuřáky si nechte, prosím! Vesnické hospody takové srazy drží nad vodou, za mě hospody od 1.6. přestávají existovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.17 23:10

Přesně na to se ptám, jestli má ten salonek registrovaný jako restauraci, tak ani uzavřené společnosti tam nebude dovoleno kouřit? A kdo to bude kontroovat?

Datum: 19.01.17 16:52
avatar

Zdravím.!

Dnešní doba, je plná nesmyslných zákazů, příkazů, nařízení...

Vždyť i Albert Einstein kouřil... Včetně obrovské spousty vlivných lidí...

Státníků, umělců, všech.

Znamená to snad, že jsou špatní lidé..?

Špatní jsou poslanci, kteří řeší kraviny, místo důležitých věcí.! *zed*

Ohodnoceno: 6x
 
Od: yoghurta
Datum: 19.01.17 17:13

Einstein nebyl rozhodně špatný...jenom máme jinou dobu, kdy kouření už není in stejně jako třeba nejsou in korzety. Kdo kouří není in., naopak je brán za někoho kdo čmoudí jiným pod nos (dokonce rakovinotvorně). Není to už ani obecně in - kulturně. Abych to přirovnal.. dnes je to něco podobného, jako kdyby si někdo vzal kus plastu, zapálil to a chtěl s tím jít do restaurace a čmudit ostatním pod nos.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kozlik
Datum: 19.01.17 17:18

Ano dnešní doba je plná nesmyslných zákazů, příkazů, nařízení, ale to ještě neznamená, že úplně všechny jsou nesmyslné. Zrovna ten zákaz kouření v restauracích nemalý smysl má i když je formulovaný ne zcela dobře.

Poslanců se nechci zastávat, ale je třeba přiznat, že občas vynyslí a schváli i něco dobrého a žádoucího jako např. ten zákon ohledně kouření v restauracích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.17 17:36
avatar


Zdravím.!

Uvědomte si, prosím, že veškeré zákazy a příkazy, či nařízení omezují Váš vlastní život

a Vaši vlastní svobodu.

Proboha, proč jsem se vlastně za komunistů cítil být svobodnějším člověkem..?

Protože jsem v pátek vypadl z města, v batohu jsem měl "Trenčánský párok s fazulou"...

a vyspal jsem se kdekoli v lese...

Dobrá... Můžete říct, že o TOM to není...

Ale JE..!

V dnešním světě svobodu nemáte. Všude Vás hlídají, sledují, monitorují.

Je mi z toho špatně a poslouchám si "svou" starou muziku.

Od: yoghurta
Datum: 19.01.17 17:43

Všude Vás hlídají, sledují, monitorují

To je vážně docela jiná písnička, co si možná zaslouží jiné témátko.

Co se týče toho párku. Já myslím, že když to uděláte dnes, tak Vám za to nikdo hlavu neutrhne, akorát byste umrzl. Jestli chcete, zabalte to do báťohu a můžete být heppy, jako tři grepy..jako za starejch dobrejch komančů, kdy spekáček chutnal ještě jako špekáček, voda byla čistší a vůbec všechno bylo nějak víc nostalgicky fajn *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.17 16:08
avatar

Když už jsme u těch "nostalgických" narážek na minulou dobu. Víte jaké potraviny jsou v Bulharsku nejdražší? Ty, na kterých výrobce uvádí, že jsou vyrobeny podle starých, komunistických, norem. A víte proč jsou nejdražší? protože jsou nejkvalitnější a je spousta lidí, kteří jsou ochotni si za kvalitu zaplatit. U nás do toho zatím nikdo neměl odvahu. Vyrábět podle starých norem. To se radši vymýšlí spousty známek kvality, českých vrobků, klasa apod, které stejně nic neřeší.

A proč píšu od věci? Protože zdaleka ne všechno při vzpomínání co bylo dřív, bylo špatně a nostalgie je velmi často na místě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 19.01.17 18:08
avatar

I když jsem si poslechl až do konce,tak tento styl hudby nemusím.Ale máte jinak pravdu - spacák,černej ešus od ohně,bagr a konzerva.Čaj z jehličí a kopřiv.Dneska aby se člověk pomalu bál vlézt do lesa a nedejbože si tam udělat ohýnek a přespat - to hned máte za zadkem majitele nebo lesáka a mazej.Nabrat si vodu nyní z potoku? - bych kakal možná ještě měsíc a nemusel bych ani tlačit.Ano samej zákaz,rozkaz,kamery,šmírování,bonzování.

I jako kuřák zákaz kouření vítám,ale už ne to jak to bylo schváleno.Jsem zvědavej jak bude hospodskej sankciován když si dám pár piv a potom sednu za volant a udělám nehodu - to mu zakážou řídit taky? - protože i tohle je už schváleno oním zákonem ( jenom ho podepíše Milouš a ten není proti ).Oddělené prostory v téže budově je taky problém jestli jsou podnikatelské.Ještě možná bude zajímavé,když si udělám hospodu ve svém domě a bude celá tato budova pojatá jako restaurace a budu v ní i jako majitel bydlet - můžu si zapálit doma v kuchyni u kafíčka? Pokud ano,tak ať si motorkáři chodí do mé kuchyně posedět a popít - koupím vysílačky a jednou za čas si domů do kuchyně donesu pivko a panáčka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.17 21:28
avatar

Jo, dneska si nemůžete jen tak ani stan postavit u lesa, nebo udělat blbý ohýnek. A zákazy se budou jen vršit. Někdy mi to připadá, že si ve vládě pracně vymýšlejí, jak vykázat nějakou činnost, s čím přijít, co pořešit, aby na sebe upozornili a důležité věci neřeší. Pokud občan platí daně a pojištění, stát by ho neměl omezovat. Měli povolit kuřárny a ne dospělým lidem něco zakazovat. Komouši zakazovali hára, tihle kouření. Ale zákaz výroby a prodej cigaret? To by stát přišel o zisky, asi tolik jim leží zdraví národa na srdci...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.03.17 06:34
avatar

Ti lidé většinou nejsou špatní, jen mají špatné zlozvyky, kterými obtěžují ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lach
Datum: 20.01.17 06:43

V životě nikdy, a to už mám požehnaný věk, jsem neviděl kuřáka, který by vdechoval svůj soukromý vzduch a zplodiny vydechoval do soukromého, hermeticky uzavřeného prostoru.

To je celá záhada a dilema.

Kuřáci budou do omrzení žvanit o svobodě a soukromí, ale na podstatě to nic nemění.

Tzv. "soukromé" kouření, které je už z fyzikální podstaty závislé na likvidaci společného, není soukromým, pokud je provozováno na společně sdílené planetě, která má sdílenou atmosféru.

Kdysi jsem kdesi četl odhad, že každých 24 hodin shoří na planetě Zemi přes 5 miliard cigaret. Tyhle emise chtě nechtě dýchám taky i když to rozhodně není moje svobodná volba. Na rozdíl od kuřáka, který si přece zapaluje svobodně - nebo ne?

Ohodnoceno: 5x
 
Od: kozlik
Datum: 20.01.17 12:24

lach: Velmi dobře a hezky napsané. Plně s tebou souhlasím. Těm pomateným kuřákům a těm kteří se jich snaží zastávát se to ale vysvětlit asi nedá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dexx®
Datum: 21.01.17 15:02
avatar

V tom případě zakážem auta ne? Protože už z principu otravují vzduch na celé planetě. Jo ještě třeba svářečky, neboť vypouštějí co2. A další věci který mě napadají. Nemyslíte, že tohle by měla být soukromá volba? Máme ve městě jednu nekuřáckou hospodu...jo a zrovna krachuje, proč asi? Neříkám, že zákaz kouření v hospodách ne, ale přišel asi moc brzy, češi to mají zažitý ještě jinak z dob minulých.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lach
Datum: 24.01.17 08:09

Auta i svářečky jsou zařízení, která pomáhají udržování civilizace, transport, výstavba, opravy, atd. Navíc je zde trvalá snaha emise, zejména z aut, snižovat. Proč asi?

Tabakismus, nikotin, cigarety a vše co s tím souvisí civilizaci likviduje. Proč asi?

Dexxi, jsem do morku kostí přesvědčen, že kouření by měla být svobodná volba. Asi jako masturbace nebo sbírání známek. Jenže na tom to právě troskotá, jak jsem již polopaticky vysvětlil.

Ale chápu, že žijeme v těžké době, kdy mladé kádry, naděje republiky, začínají mít čím dál větší problém s elementární logikou a pochopením psaného textu, což je také součástí širšího plánu, ale to už bych hodně odbočoval.

Takže, znovu a pomaleji :

- DÝCHÁNÍ JE PRO ŽIVOT NUTNÉ ( A SVOBODNOU VOLBU NEUMOŽŇUJE )

- KOUŘENÍ NENÍ PRO ŽIVOT NUTNÉ ( A SVOBODNOU VOLBU UMOŽŇUJE - KUŘÁCI PŘECE NEJSOU ŽÁDNÍ ZOTROČENÍ ZÁVISLÁCI, ALE JSOU TO SVOBODNÍ LIDÉ, KTEŘÍ DOBROVOLNĚ PODPORUJÍ MANAGEMENT TABÁKOVÝCH KORPORACÍ, KTERÝ JE ZNÁM SVOU CHUDOBOU A LÁSKOU K LIDSTVU )

- NA VŠECH SOUKROMÝCH PLANETÁCH S UZAVŘENOU ATMOSFÉROU EXISTUJE ŘADA KUŘÁCKÝCH HOSPOD, KDE SI MOHOU KUŘÁCI ZCELA SVOBODNĚ OBOHACOVAT SVŮJ SOUKROMÝ VZDUCH

- PLANETA ZEMĚ MÁ ATMOSFÉRU, KTEROU NENÍ TECHNICKY MOŽNÉ ODDĚLIT NA JEDNOTLIVÉ "SOUKROMÉ PŘÍDĚLY" A NA TOM JSOU POSTAVENY VŠECHNY LŽI O SVOBODĚ KUŘÁKŮ JEJICHŽ POČÍNÁNÍ JE MOŽNÉ POROVÁDĚT JEDINĚ PARAZITOVÁNÍM NA SDÍLENÉ ENTITĚ A JEJÍM POŠKOZOVÁNÍM.

Není to "jen" problém zplodin, je to i otázka toxických vajglů, které lze běžně nalézt i na těch nejneuvěřitelnějších místech, vyhozené peníze za léčbu a operace kuřáků, destruktivní změna psychiky řady lidí, zabírání kvalitní půdy pro pěstování tabáku, kterého se nikdo nenají ( přitom 20 milionů lidí ročně zemře hlady ! ) a v neposlední řadě megazisky tekoucí do kapes těch nejhorších psychopatů na Zemi.

Pokud je to ještě pořád nesrozumitelné, tak si představte vesničana jak na své soukromé zahradě spaluje svoje soukromé pneumatiky. Je to opravdu "jeho věc"?

Argumentovat tím, že mají češi něco zažité... No, to je tedy perla...

Ostatně - spalování plastů, koberců a gumy v soukromých domech, soukromých kotlů mají češi taky zažité, že?

Jenže věc má háček, ten stejný jako u kouření - jde to pak do společného prostoru...

Čili celá tahle diskuze je zbytečná. Kuřáci nejsou v právu.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 29.01.17 13:04
avatar

I kdyby jste měl pravdu. Proč stát(parlament a vláda) podporuje prodej a výrobu tabáku v ČR? Proč tabák, stejně jako jiné drogy, nepostaví mimo zákon? Domnívám se, že odpověď znáte, stejně jako já. Nemělo by to smysl. A protože to nemá smysl, tak se alespoň nekuřáci mstí za nemohoucnost státu na kuřácích, prostřednictvím toho zákona.

S touhle vaší demagogií jsem se setkal. Zrovna předevčírem večer. Dávali film Demolition man. Tam je jasně ukázáno, kde skončí omezování svobod, a zakazování. U úplně beztvaré, bezbarevné, šedivé společnosti, kde je zakázáno se i líbat, protože je to nezdravé. Já se hlásím do podzemí. Radši budu žrát krysy, než žít v takovém San angeles.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.01.17 10:25
avatar

... kuřák si, samozřejmě, nezapaluje "svobodně" , ale zapaluje si proto, že je na nikotinu závislý. Jádrem problému jsou snadné zisky pro tabákovou lobby.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.03.17 02:12
avatar

lach - A maso jíte? Víte kolik toho např. krávy naprdí? Autem jezdíte? Víte, co smradu nadělají? A netopíte třeba uhlím? Neděláte v létě ohýnky, negrilujete? Trump se chce vrátit k uhlí, že je důležitější ekonomika USA, než životní prostředí... A kdo mu tom zakáže?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.17 13:14
Svoboda nekutaka konci tam, kde začíná svoboda kuraka. Já jako nekurak nikoho neobtezuju. Nevím proč bych mel jako nekurak cuchat ten smrad a smrdet jak zumpa. Delam ja snad zle nekurakum? Ne nedelam. Tak co to jsou za zvasty o svobodě. Chcete si vykurovat rypaky tak nebudte zdechli a chodte ven a nebo at majitele zridi uzavřené kurarny. Je to jednoduché. Co teprv nekuracka obsluha. Ideální pracovní podmínky.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 20.01.17 14:29
avatar

Jo a taky bych kuřákům zakázal "nekouřit" - je přece jejich povinnost, když požadují kuřárny a místa ke kouření, aby kouřili a využili vše na 100%. Jestli chodí kuřáci bez zapálené cigarety, jen nás tím provokují a dýchají nám náš čistý vzduch!

Chtějí kouřit? Bojují za toto jejich právo? Tak jo - kuřte, hulte, ale pořád a nepřerušeně! To je přece právo, které vám nikdo nemůže zakázat *smich*


doplněno 20.01.17 14:54:

Já "bojoval" v několika zbytečných diskusích za nekuřáky - toto už jsou prostě jen další a další zbytečné dotazy typu TROLL - je naprosto zbytečné se k nim vracet. Počkám pár let, jestli to český človíček zase neočůrá případně nějaký politik nepovolí (postaví si na tom kariéru)...

Ale kus k zamyšlení na tom je ne? Všichni kuřáci mi pořád tvrdili, že oni mají právo si zapálit... já jsem oponoval, že mám právo na čistý vzduch - a už jsme byli u emisí, jestli jezdím autem nebo topím v kotli... je to nekonečný a zbytečný kolotoč. Kdyby tito kuřáci pořádně využívali dosavadní možnosti a kouřili všude, kde jim to zákon povolí, za pár let bychom měli po kuřácích a měli od nich klid...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kozlik
Datum: 20.01.17 14:44

jmlc: Vidím, že pochybilo věcných a rozumných argumentaci a tak bohužel nastává trapná, naívní, hloupá ironie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.17 13:21

:)

Datum: 29.03.17 02:20
avatar

Honzas - No, vždyť o tom to je! Nechat kuřákům kuřárny a nekuřáci ať tam nelezou, to je tolerance i ústupek kuřáků, aby neomezovali nekuřáky. Ne diktatura pro kuřáky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 20.01.17 14:58
avatar

Nevím kolik z vás četlo ten zákon.To není jen o kouření/nekouření v hospodách apod.Vy co jste si vybrali jen to kouření jako svoji prioritu v obhajování svého čistého vzduchu si taky představte,že k jídlu nedostanete ani malé pivko,protože se může hospodskej domnívat že byste potom po odchodu z restaurace mohli spáchat trestnej čin.O tom to taky je.Že kuřáci smrdí - ano máte pravdu,ale ožralá ženská je ještě horší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.17 16:13
avatar

Můj postoj je znám. Ve spostě diskuzí jsem ho ventiloval. Takže jen konkrétní rada tazatelce. Hostinský musí zavřít ten den pro veřejnost, a udělat z toho soukromou akci. Na tu nemá veřejnost přístup. Analogicky k vaší motorkářské akci: chtěl bych vidět kohokoliv, kdo by např: na mé svatbě, to je stejná soukromá akce, zakazoval někomu kouřit. Vynesl bych ho v zubech a dohnal bych případný spor k US. NIKDO na světě mě v soukromí nesmí(nemá právo) zakazovat mi kouřit tabák do té doby, dokud tabák nebude státem postaven mimo zákon.


doplněno 20.01.17 17:14:

kozlíku, předpokládáš špatně... A víš proč? Protože ti do toho nic není. Nejsi "uzavřená společnost".


doplněno 20.01.17 19:43:

Tak vážení, vy co věříte kecům o tom, že něco bylo v zákoně už dřív, si nejdřív přečtěte ten nový zákon. V tom novém přibyl jeden odstavec,kvůli kterému je ten křik, a nejedná se o nalévání(rozpoznání) opilým. Jak zní? Takto:

"(6) Zakazuje se prodávat nebo podávat alkoholický nápoj osobě, o níž lze důvodně
předpokládat, že alkoholický nápoj vzápětí požije a následně bude vykonávat činnost, při níž
by vzhledem k předchozímu požití alkoholického nápoje mohla ohrozit zdraví lidí nebo
poškodit majetek."

Má snad hostinský hosty šacovat, jestli ssebou nemají např. klíčky od auta nebo od letadle?

Jak vidíte, když vám v TV politik vysvětluje, že hostinští se pohoršují nad něčím, co už tam léta je, nemusí to být(a většinou není) to pravda. Takhle se vážení oblbuje nemyslící stádo. kdo by to řekl, že?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kozlik
Datum: 20.01.17 16:29

nikdo: Pokud jde o tu svatbu tak to sice soukromá akce je a nikdo by ti do ní neměl kecat. Předpokládám, že na tu svatbu by jsi nezval pouze samé kuřáky a byli by tam i nekuřáci. V takovém případě by slušnost vyžadovala aby jsi kuřáky nějak požádal aby v místnosti kde je ta svatba nekouřili s ohledem na přítomné nekuřáky a ti by to snad měli respektovat.


doplněno 20.01.17 21:40:

nikdo: Já jsem ohledně te svatby vyjádřil pouze svůj názor. Pokud se ti nelíbí tak je to tvoje věc. Klidně si můžeš organizovat svatby pouze pro kuřáky a nebo za účelem neslušného obtěžování nekuřáků přítomných na svatbě. Já ti v tom nehodlám bránit. Je vidět, že slušnost pro mnohé kuřáky je bohužel neznámý pojem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mnd®
Datum: 20.01.17 16:53
avatar

kozliku byl jste už někdy na svatbě? četl jste ten zákon? bacha hlavně na to aby nedostal alkohol někdo kdo by potom po odchodu mohl způsobit trestný čin - i toto je schváleno tímto zákonem o nekouření .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.17 21:57
avatar

Slušnost je pro mnohé, kuřáky i nekuřáky problém. Ale není to o kouření. Tak jako se mi jako nekuřákovi nelíbí, když mi někdo kouří pod nos u jídla, třeba na té zmíněné svatební hostině, stejně tak se mi nelíbí omezování kuřáků na té večerní veselce. Lidi by občas měli být zdrženlivější ve svých postojích. A militantnost nekuřáků je mi odpudivá. Právě proto jsem, byť nekuřák, na straně kuřáků.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mnd®
Datum: 20.01.17 17:21
avatar

Jsem kuřák,ale nezapálím si v nekuřácké hospodě stejně jako v drogerii nebo v jiném obchodě.Někdo snad ano? Do restauace jdu proto,abych někoho sehnal a nebo si jen pokecat.Děti tam dle mého názoru nemají co dělat(soudy mají jiný názor).Takže chlastat a válet se po zemi ožralej jak hovado můžu i před dětma,ale zapálit si nee.Můžu kouřit i v autě plném dětí. a pod. - to je teda zákon ...

Počkejte - jednou si uprdnu místo v deset hod . místo v jedenáct hod. a to hergot bude průser.Asi dostanu doživotí za otravu životního ovzduší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 20.01.17 18:59
avatar

Ano, znám stovky sobeckých arogantních kuřáků, kteří si zapálí v nekuřácké hospodě, v restauraci během obědů a hledají popelník nebo klepou pod nohy... Do drogerie snad takový člověk nevleze... aby nevybouchla... Zřejmě kvůli nim to všechno začalo...

S chlastem a dodatkem v zákoně souhlasím - pít se má s Mírou - proto bez Mirka na pivo nejdu. Kouření v autě plném dětí bude časem zakázáno stejně jak to udělali jiné země... my se tady zatím jen učíme a postupně zavádíme jinde ověřené a zavedené.


doplněno 20.01.17 19:50: Ano - toto bylo dobrým mravem bez zákona ještě za komunistů "podnapilým a mladistvým nenaléváme". Vaše rozhořčení nad odstavcem nechápu. " lze důvodně předpokládat, že alkoholický nápoj vzápětí požije a následně bude vykonávat činnost,.." - takže co to znamená? Když je někdo na šrot a je agresivní, tak mu nenaleju. Naopak hodně hospodských nalévalo dál, protože měli odběr drahé kořalky... a často 2x placené... Již zaznělo něco o "ožralé ženské" - takovou jsem jednu letní sobotu v poledne na zahrádce viděl s kočárkem a miminem. Poručila si další kolo - obdržela a pila vesele dál... je toto morální? Ze strany obsluhy - je to správné? Proto schvaluji i tuto část zákona bez odporu !
doplněno 20.01.17 21:01:

Souhlasím se zákonem jako celkem - vč. jednotlivých odstavců - nejste sám, pane @nikdo, komu se toto nelíbí... A já zase nejsem sám, komu se toto líbí...

Je zbytečné reagovat na každý komentář přímo pod vaším nickem... když kolega také sdílí váš názor a je proti němu...

Ano, je zbytečné i z mé strany jakkoliv reagovat... takže tady asi už končím - mrknu na důležitější věci k řešení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.17 20:49
avatar

lidičky, pokud se chcete bavit ještě o kouření, založil jsem nové téma: Co je to pokrm. Možná jsem přišel na to, že nekuřáci jásají předčasně. Pokud si to nemyslíte, přečtěte si to, zamyslete se, a prosím odpovídejte k věci. Pokud mám pravdu, tak ten zákon je paskvil.

Myslím, že by tam mohla posléze najít informace i tazatelka tohoto dotazu.


doplněno 20.01.17 20:52:

@jmlc doplněno 20.01.17 19:50:

A proč se věnujete jinému paragrafu zákona, než jsem sem položil a kritizuju já?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.17 22:12
avatar

Nejsem si jistý, jestli by u případné kontroly (bude určitě na udání) prošlo uzavření pouze salonku, ale pokud se mu vyplatíte, tak když zavře celou hospodu (tzn. dá předem cedulku na dveře např. "V sobotu z technických důvodů zavřeno"), těžko mu bude moci někdo někdo vytknout. Technickým důvodem může být i kromě mnoha jiných důvodů i to, že "provozovna je momentálně nezpůsobilá pro provoz pro veřejnost" (protože se tam kouří ;) ) A dobří kamarádi, případně nekuřáci, kteří s tím kouřením v hospodě nebudou mít problém, přijdou "zadem" a ostatní mají smůlu - hospoda je zavřená. Kromě toho - o tom, kdy a jak bude mít otevřeno či zavřeno (tedy o provozní době) rozhoduje majitel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.01.17 13:29

A přesně na to se ptám, pokud přijde kontrola (na udání) a salonek bude zavřený pro soukromé účely, může z toho být problém? Tady už na začátku někdo zmínil, že záleží na tom, které prostory jsou registrovány pro podnikání. Pochopila jsem to tak, že pokud má salonek "registrován pro podnikání" tak by z toho asi byl průšvih, protože na takové prostory se cedule "soukromé" asi dát nedá.

Datum: 21.01.17 18:09
avatar

Vykašlete se na teoretizování. Každý hospodský v těchhle venkovských hospodách, a nebo hospodách na perifériích měst, o které jde hlavně, dost dobře zná okruh zákazníků, nebo chcete-li štamgastů. Když to bude většina kuřáků, záleží na tom, jak se k tomu postaví zbývající nekuřáci. Kdo koho "srovná". Představa, že jeden nekuřák bude v hospodě na vesnici zakazovat kuřákům kouření je docela zábavná. U toho bych chtěl být. Řekl bych, že by riskoval, že dostane od chlapů "na budku". Uvidíme.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 23.01.17 21:25
avatar

Sedím na Slovensku v hospodě s partou lázeňských hostí. Hospoda má dva lokály se společným výčepem. V jedné části se kouří a ve druhé sedí lidi co nechtějí 14 dní v lázních chodit v bundách co smrdí jako vymáchaný popelník. V tom dorazí domácí kokot, a zapálí si. Chce čumět na bednu a v kuřácké části běží něco jiného. Hospodská mu samozřejmě nic neřekne protože je místní a my jsme jenom lázeňáci.

Z toho mi vychází, že systém, kde může být hospoda rozdělená na kuřáckou a nekuřáckou část prostě nefunguje a proto je jen dobře, že u nás se šlo tou tvrdší cestou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 23.01.17 21:36
avatar

Dotaz k věci. Jaký je prosím praktický rozdíl pro nekuřáka, jestli si kuřák zapálí v nekuřácké části hospody, nebo v nekuřácké hospodě?


doplněno 23.01.17 23:00:

No a o čem svědčí tahle vaše věta: "Hospodská mu samozřejmě nic neřekne protože je místní a my jsme jenom lázeňáci"?

Že vy, jako lázeňáci ji neuživíte. Ten štamgast ano. O něj, na rozdíl od vás nechce přijít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 21:36
avatar

Takže ze zákona byl podnik rozdělen na kuřácké a nekuřácké prostory. A hospodská to stejně fláká. Jakou máte záruku, když je zákon vylepšen, že tato hospodská to nebude flákat dál? Tohle je všechno zbytečné, když se neumíte ozvat a doufáte, že zákon to vyřeší za vás. M.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 22:18

Podobné diskuse jsou takovým folklórem a to zcela zbytečným. Vášnivý kuřák nikdy nepochopí, že někoho omezuje a neustále mi jako kafemlýnek tvrdí, že nemusím do hospody chodit, když mi kouř z cigaret smrdí. Otočme to. Chce-li si kuřák pálit, pak ať sedí doma a nechodí smrdět jiným pod nos.

Nějaké kluby a soukromé salonky zákon také zcela jistě ošetří, ale mě problém zřízení kumbálu s plnými popelníky nevadí, pokud nebude zápach obtěžovat ostatní. Jde-li o živnost vedenou jako vejně přístupný prostor, pak nemají chytráci šanci. V letadle, vlaku, obchodě nebo třeba v nemocnici si také nezapálíte a stejně tak to jako samozřejmost budou brát za nějaký ten rok kuřáci i v hospodě. Zřízení kuřáckého nebo soukromého klubu? Jak chcete zakázat nekuřákovi získat členství? Šlo by o diskriminaci a tam je také nějaký ten paragraf.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 24.01.17 06:41

Jenom připomínám, že mě vůbec nevadí nekouřit, ale vadí mi arogance s jakou za nás rozhoduje stát. Když je to moje restaurace a já nesu veškerá rizika, tak si taky já mám rozhodovat, jestli se tam bude nebo nebude kouřit.

Datum: 24.01.17 07:04
avatar
No, zrovna při provozování restaurace stát zasahuje i v jiných směrech. Taky byste si chtěl sám rozhodovat?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.01.17 22:44

Podle mě by měl hospodu zrušit a změnit to na klub. Stejně mu tam chodí jen štamgasti, v podstatě členové klubu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nekurak*
Datum: 24.01.17 00:55

Dodržujte zákony a nehledejte vytáčky.Pak nebude problém.Jaká zákonná pravidla platí pro klub,klubovnu,hasičárnu,policejní služebnu atd,atd...Proč furt řešíte nekouření - je to zakázaný,tak si nezapálím a půjdu jinam.Půjdu jinam kde se mě ten zákon nebude týkat.A pak už bude jen na správci jestli tu hospodu/restauraci/bar bude provozovat dál a nebo to zavře.Chtěl bych vidět jak někde na dědine kam chodí chlapy po šichtě od traktoru na pivo vleze někdo cizáckej a bude dělat rozdroje proti nekouření jak nedostane za rohem do budky.Lidi nehroďte to.Kuřáci zapalte si někde ať nesmrdíte nekuřákům a nekuřáci nechte je kouřit .Možná blbý - ale kardinál Vlk taky nekouří a má problém s plícema..Kolik kuřáků má problémů s plícema? Nekuřáků víc a není to vdechováním kouře,ale smradu z elektráren,výfuků apod...Stejně jako s nemocnýma děckama.Nemají obranej systém v těle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rv
Datum: 24.01.17 08:21

Dobrý zaměstnavatel zřídí kuřárnu pro zaměstnance, aby nemuseli chodit ven. A pokud dovolí do té kuřárny vstup i zákazníkům, kteří si tam s sebou vezmou pivo, tak snad není problém. Nebo zaměstnavatel nemůže kuřárnu zřídit?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lach
Datum: 24.01.17 09:29

Kuřácká "logika" to je tedy úkaz... Doufám, že je tenhle server zálohovaný pro příští generace, aby si na tom mohly smlsnout...

Ale k věci : Existují lidé, kteří jsou vášnivými čtenáři, jiní jsou hudební fajnšmekři, další rádi cvičí a ještě jiní náruživě sledují filmy... "Dobrý zaměstnavatel" by tedy měl na každém pracovišti zřídit čítárnu, posilovnu, hudební salónek a malý kinosál, kam si fanoušci příslušných činností jednou za hodinu na dvě, tři minutky odskočí, aby si mohli přečíst další kapitolu rozečtené knihy, poslechnout skladbu, shlédnout kousek filmu nebo odcvičit dvě série na lýtka...

Chápu to správně?

Nepleťte si taky pojmy "může" a "musí". Zejména v české kotlině nedělají mnozí zaměstnavatelé ani to, co musí, natož to, co by mohli...

A dokonce i ti "vstřícní" zaměstnavatelé s tím mívají problém, protože v součtu ty "kuřácké minutky" dělají ročně několik směn, které jejich zaměstnanci někde postávají, posedávají a nepracují - během své pracovní doby... Pokusy o "čipování" a naddělávání kuřáckých pauz všude končívají hádkami a fiaskem.

Na druhou stanu kuřáky náš systém zatím kryje, takže tak horké to nebude. Vím o firmě v Ostravě, kde zaměstnavatel zřídil "kuřácké koutky" přímo na otevřených pracovištích nekuřáků. Kouřilo se tam prakticky všude, i na záchodech, na dílnách, popelníky na kdejakém ponku, stole nebo parapetu. Tak si někdo stěžoval na Inspektorát práce. Přišla kontrola a potvrdila černé na bílém, že je vše v pořádku a že se na pracovištích nekouří... Kdo nevěří, ať tam běží...

Podobný problém je i v patrových domech, kde si kuřák ve svém, soukromém bytě mnohokrát denně ( ale i v noci ) svobodně zapálí svou cigaretu u svého okna, takže dalších 15 lidí, kteří nad ním bydlí ve svých, soukromých bytech prakticky nemůže větrat. Pokud se o to přesto pokusí a neuhlídají moment, kdy se to začne zase valit dovnitř, tak mají za minutu v celém bytě smrad jak v hospodě, který nemohou vyvětrat, protože není jak.

Náprava je nemožná, jedná se o systémové krytí kuřáků, které nemá ani etickou, ani ekonomickou logiku ( http://apps.szu.cz/svi/hygiena/archiv/h2007-4-03.pdf ).

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 24.01.17 10:06
avatar

Kdysi jsem viděl článek "nekuřáci si vydělají víc" - bylo v něm, že zaměstnavatelé se rozhodli přidávat nějakou stovku nekuřákům, protože na pracovišti trávili delší dobu oproti kuřákům. Pak se to nějak zkomplikovalo - prý kuřák, který si zapálí, má vyšší výkonnost, protože nemá nervy a nemyslí na tu chvíli "až si bude moct zapálit". Ale jestli má vyšší výkonnost než on sám, kdyby nekouřil, nebo jestli to je vyšší výkon oproti nekuřákovi... to jsem se nedověděl.

V naší firmě je zakázáno kouření - ke kouření je přichystán "kuřácký koutek" - tj. cesta z práce, kudy přichází cca 25% lidí do práce. Nekuřáci se proplétají mezi různě postávajícími kuřáky, snaží se 30 metrů cesty nedýchat a dávají si pozor, aby je kuřák neoznačil cigaretkou... U tohoto místa je krásný nápis. Malými písmeny je "Kouření škodí zdraví" a velkými písmeny "ALE UTUŽUJE KOLEKTIV". To tam nechala dát správkyně budovy - kuřačka.

Pokud kouří řidič náklaďáku při jízdě, je to v pořádku - pracuje... Pokud někdo kouří místo práce, v pořádku to podle mne není.

Jednou jsem si šel dát do stánku před obchodním domem langoše. Paní mne uviděla, položila si hořící cigaretku na pultík a foukla na mne kouř se slovy "co si dáte?" - no co asi - nic, ty špíno jedna smradlavá... rukama od humusu a s popelem mi máš chystat jídlo? To teda ne!

Restaurace - kuchař - "jdu si zapálit" - to je velmi časté u některých podniků. Naproti mého pracoviště vidím často kuchaře před dveřmi, jak pálí jednu za druhou... Ne - tam jsem už 2 roky nebyl a nepůjdu tam - smraďoch jeden... od tohoto mám mít oběd?

Jak všichni nekuřáci uvádí, kuřáci nemají svědomí, nemají empatii, nedokážou pochopit, že svým jednáním nekuřáka nejen omezuje, ale i ubližuje.

Jak všichni kuřácí tvrdí, oni jsou slušní, mají nárok na svůj hřebíček do rakve, nechtějí být omezování zákazem. Nikdy by neublížili svým dětem či lidem v okolí a foukají pouze do vzduchu, který není určen pro nekuřáka - že ho nekuřák dýchá, to je jeho problém.

Bitva nerozhodně - dokud kuřáci nevymřou.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jofa®
Datum: 24.01.17 11:20

jmlc: S tím kuřákem kuchařem jste mně připomněl jiný zážitek z restaurace. Šel jsem na toaletu a pootevřenymi dveřmi bylo vidět do kuchyně. Kuchař ručně uspokojoval mladou pomocnici opřenou o stůl v kuchyni. Dobrý co? Naštěstí jsem byl jen na pivu. Potom běžte na oběd nebo večeři do restaurace. Nic vymyšleno, realita.


doplněno 24.01.17 11:30:

Bohužel i taková je realita v pohostinství.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 24.01.17 11:27
avatar

asi došel omastek nebo co... no hnus ... teda to se nedá... to jste nemusel :( ... to teda asi budu obědvat už jen jídlo z domu v krabičkách :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 11:26
avatar

Asi si půjdu, ač nekuřák, koupit cigarety...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 19:38
avatar

Mluvíte o kuřácké logice, ale vaše nekuřácká má trhliny, a ne malé. Povím vám pár střípků od nás z firmy. Máme knihovnu, máme na každém patře ribstoly, sedáky na cvičení v leže, kinosály nemáme, ale 4 zasedačky s projektorama k volnému použití, na každém patře kuchyňku s ovocem, kávou, mlékem, čajem. Na střeše odpočinkovou zónu. Máme pružnou pracovní dobu, poměrně slušné mzdy. Jedno u nás není a to kuřárna. Kouřit chodí kuřáci ven, před budovu. Ale nikdo, se nezabývá tím, jak jsou tam dlouho, a kolikrát denně tam jdou. U nás totiž nerozhodují odpracované hodiny, ale výsledky. Každý vedoucí hodnotí jestli je člověk pro firmu přínosem, a ne jestli je v práci od nevidím do nevidím. Firma snů? Ne. Jen firma, kde vedoucí pracovníci vědí, že dobré pracovní prostředí a pohoda při práci, jsou daleko víc, než nesmyslný tlak.

A teď jak to souvisí se zákazem kouření? Jednoduše. Představte si, že celý národ, je něco jako náš kolektiv. A všechny ty různé zákazy rozhodně nepovzbudí jedince k nějaké nadšené součinnosti se státem. pokaždé to dopadne na někoho. Jednou na hospodské, jednou na kuřáky, jindy zase na majitele aut, jindy na chodce a jindy zase na cyklisty. A tak si stát vyrábí neustále čím dál víc pasivních(zatím pasivních) nepřátel. Lidí, kterým se stává vlastn stát nepřítelem. No a takoví rozhodně nebudou přinášet státu užitek takový, jaký by mohli. Jen tak dál. Tohle lano jednou praskne, a pak půjdou všechny tyhle nesmyslné zákazy k čertu. Takže za mně? Jen houšť a častěji. Čím bude húž, tím dříve dojde k žádoucím změnám. Kdo chce všechno, většinou přichází o to víc.


doplněno 24.01.17 21:42:

jmlc: nic jste nepochopil.

A když už konkrétně, tak konkrétně. Je zajímavé, že ti naši kuřáci, těch půl hodiny nesmrdí kolem sebe, a nikoho neotravují. Co to máte za kolegy? Nevymýšlíte si tak trochu? Nehledáte u sebe problém tam kde není, jen proto, aby jste navenek udržel tu "svoji" teorii?

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jmlc®
Datum: 24.01.17 21:12
avatar

Můžete prosím uvést ty trhliny logiky? Myslíte, že mne nepovzbudí prostředí v práci bez kouře? Myslíte si, že když přijde kolega z kouřové a ještě půl hodiny z něj čpí humus bordel, že mi to dělá dobře a víc pracuji? To jako ten kuřák, co otravuje 5 dalších kolegů, ten je geniální a super, protože "plní průměrnou normu" i za čas ochuzený od kuřáckých pauz?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klub
Datum: 24.01.17 21:52

Parta kuřáků stavěla halu v České Třebové. Dost času prokouřili. Vedoucí byli spokojeni. Stihli to v termínu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.01.17 21:58
avatar

Hezkýýýýýý. Teď ještě tu o červené karkulce. Tu jsem taky už dlouho neslyšel. Ale aby jsme se drželi faktů. Nějaké důkazy by nebyly? Nebo je to jen hloupé a bezduché rýpnutí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klub
Datum: 25.01.17 16:20

Žádné rýpnutí. To je jen reakce na to Nikoho nezajímá jak dlouho čudí. Hlavně že mají hotovo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: neklub
Datum: 24.01.17 22:24

Parta kuřáků stavěla halu v České Třebové. Dost času prokouřili. Vedoucí byli spokojeni. Stihli to v termínu.

Určitě máte na 110 % potvzené podklady,že to byla parta kuřáků.Dejte ty podklady sem nebo vyšetřovatelům ať ušetříte peníze daňových poplatníků.

Kdo chce kouřit ať si kouří,ale ať neotravuje smradem ostatní.

Kdo chce fetovat,ať si fetuje,ale ať neotravuje fetem ostatní.

Kdo chce jezdit autem,ať jezdí,ale ať neotravuje smradem z výfuku ostatní.

Kdo chce topit v domku kotlem ať si topí,ale ať netravuje vzduch.

Když jdete někdo někdy ven na vycházku - díváte se všude kde je bílej sníh jak je žlutej a počuranej od psů? Pak se v tom válejí děti - to nikomu nevadí? Všeobecnej zákaz kouření neschvaluji - a to nejsem kuřák - ale myslím že by se mělo jednat i o jiných věcech.Ale když to vezmu z jiné strany - byla ,,diskrimonována,, práva nekuřáků a teď jsou ,,diskriminována,, práva kuřáků.Ale zákon je zákon a je ho nutno dodržovat.Jenom nevím jetli je nějaký zákon jestli si můžu prcnout za den dvakrát a nebo třikrát je už moc - protože kdo chce prdět,ať si prdí,ale ať s tím neotravuje ostatní.Proč se platí poplatek za psa a za kočku/morče/želvu/rybičky... ne? Asi napíšu dotaz senátorům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarina
Datum: 24.01.17 21:55

taky nenávidím kuřáky a jejich smrady, ale stejně nenávidím tenhle fašistický zákaz. Navrhuji dát na restauraci nápis VSTUP na vlastní nebezpečí( nebezpečí kouře)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: neklub
Datum: 24.01.17 22:30

jarina: tohle bohužel neprošlo a tak na vesnicích budou kuřáci venku a v psychyatrii vevnitř jako děti v autě nebo ZOO.A pivo v hospodě nedostanete,protože byste potom mohla spáchat nějaký trestný čin a obskáče to i ten pinkl co vám pivo dal.


doplněno 24.01.17 22:40:

přijedete do zahradní restaurace na kole a nedám vám pivo (pouze nealko) protože byste potom mohla způsobit dopravní nehodu.Oběd vám taky nedám,protože byste mohla pozvracet auto na parkovišti a způsobit škodu majiteli auta - vím blbost,ale takhle jen zákon postavenej.Není to jen o kouření/nekouření,ale taky o jiných věcech.Ano 99,99% dotazů je tady jen o tom kouření a jak to obejít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.17 07:17
avatar

V tom novém zákoně jsou takové nesmyslnosti, jako třeba tahle: " Prostor kde je kouření zakázáno, je osoba podle odstavce 1 povinna u vstupu označit zjevně viditelnou grafickou značkou "Kouření zakázáno". Grafická podoba značky je uvedena v příloze k tomuto zákonu".

K čemu označení, když je zakázáno kouřit ve všech hospodách. Nebo pravomoce a povinnosti hospodského. On má právo jenom kouřícího hosta upozornit na to, že se to nesmí. Nic jiného nesmí. V tom zákoně není ani právo ho neobsloužit, pokud nepřestane, natož zasáhnout jakkoliv fyzicky. Jak bude dokazovat v případě sporu, že kouřícího hosta skutečně upozornil, co když to bude cizinec? Nic z toho zákon neřeší, ale postih za 50.000kč tam je... Poslanci zase vymysleli paskvil.


doplněno 25.01.17 07:25:

neklub: no specielně cyklisti zapláčou, pokud budou hostinští důslední. Už žádné pivko cestou domů, s kolem opřeným o plot hospody. Hezky nejdřív domů, uklidit kolo, a zpátky do hospody a pěšky, už dojde málokdo. Jsem zvědavý co zvítězí. Jestli zákona a důslednost hostinských, nebo tržby a nedůslednost hostinských.


doplněno 25.01.17 18:34:

Bruno: no jo, ta je tam, protože uvnitř hrozí nebezpečí, jako výstraha. Ale proč nám někdo musí cedulkou říkat, že nám tam nic(cigeretový kouř) nehrozí? To jsme na tom tak špatně? To je jak kdysi, nevím jestli se vyplňuje ještě dnes, na dráze hlášení, že se nic nestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.01.17 16:43
avatar

Je zakázáno nepovolaným osobám vstupovat do všech trafostanic. Přesto musí být na jejich dveřích výstražná tabulka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fram
Datum: 26.01.17 13:27

Já jsem pro všeobecný zákaz kouření. Dřív bylo i nepsané nekouření v době oběda, to někam uplynulo. Tak ať je zákaz pořádný. O propáleném deštníku na zastávce MHD nemluvě, mimochodem. Má to logiku, léčení nemocí z kouření platíme všichni bez rozdílu a nebudou to malé náklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 01.02.17 08:11
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 01:12
A co udělat změnu hospody na stánkové občerstvení-prodej přes ulici?Kde je psáno,že nemůže být tato provozovna umístěna uvnitř domu nebo někde v patře.Mluvím o venkovských a maloměstských hospodách výčepech a barech,kde se lidi vesměs znají,a které nestojí pouze na prodeji jídel.
Zákazník si pivo a buřta koupí u pultu,ale už je na něm půjde-li ho vypít a sníst ven,nebo zůstane u mne doma.No a majitel si rozhodne,zda zákazníka nechá u sebe doma konzumovat a kouřit,nebo pošle ven.
Pokud budu v nájmu,pronajmu si jen prostor výčepu nebo baru.Ostatní si pronajme "ňákej Tonda ze Lhoty" a problém je vyřešen.Že mu tam lidi kouří?Jsou u někoho v privátním prostoru.
Při stánkovém prodeji asi nesmím obsluhovat,ale komu to bude vadit.Místnímu pivo donesu,cizí se obslouží sám.
A teď otázky:a) zbavím se tím OSA poplatků?Televize nebude ve "stánku" ale u "někoho jiného".
b) jako stánkař nesu odpovědnost za WC?Taky jsou jinde.Myslím tím předpisy jako je např. počet pissoárů a toalet na počet míst v lokále,úklidová místnost atd.?
c) bezbariérový přístup a jiné,už ani nevím všemožné stavební předpisy?

Dávám to jako námět k zamyšlení.Už mne ten počet nařízení a nesmyslných zákonů vadí. Braňme se a rebelujme,nejsme ovce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: satak
Datum: 09.02.17 07:02
Vy jste dobrej..."ostatní si pronajme Tonda z horní dolní"...ten bude muset mít založenou živnost na "něco",asi za ten prostor bude někomu platit a nenechá tam lidi sedět zadarmo(proto se podniká?aby člověk vybíral za své služby peníze od lidí a odváděl daně státu a platil si zdravotní a sociální...),bude platit za energie,pokud bude tv nebo rádio,tak samozřejmě i OSA...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 17:40
avatar

Na to, abych si pronajmul prostor a platil z něj, nemusím podnikat. Já se tam můžu scházet s kým chci a jak chci. A že je vedle výčep? No to je jedině plus... Dobrý nápad.

Na tomhle všem, jak se snažíme vymyslet, jak zákon obejít, je jasně vidět, že ten zákon je špatný. Je nadiktovaný násilím, shora. Bez toho, aby ho lidi vzali za svůj. Takhle to dopadne s každým, takto násilně vzniknuvšim zákonem. Spousta lidí ho nebude respektovat. Nikdy žádný zákon nebude napsaný dokonale. Buď ho lidi vezmou za svůj, a budou ho dodržovat i přes ty nedokonalosti, nebo, jako je tenhle, budou hledat jak ho... ...obejít. Sobotka na to má jiný výraz, ale sem, na rozdíl od zpráv v TV chodí děti, tak ho nenapíšu.


doplněno 09.02.17 19:58:

satak: my hledáme způsob, jak si nenechat vzít náš způsob života. Jak si nenechat diktovat jiný způsob života, který nechceme. Vy to zřejmě nechcete, tak hledáte důvody, proč to nejde. Všechno je to JEN a JEN o tom, jak se chlapi dokážou dohodnout mezi sebou. Tam kde to nedokážou,mají smůlu. Takový obyčejný darwinův vývoj. Přežijí ti schopnější.


doplněno 09.02.17 20:42:

jirka2: nějaké podrobnosti neupustíte, aby jsme věděli na co se připravit? Takhle je to takové...plácnutí do vody.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.02.17 18:42
Zdravím.
Tonda z horní dolní" přece nemusí podnikat a poskytovat služby.Prostě si zbytek hospody pronajme jako soukromá osoba za 100Kč měsíčně jako nebytový prostor.A že to nevyužívá,nevadí mu tam lidi,nevypíná televizi a kouří mu tam,je pouze jeho věc.Pokud k tomu bude i WC a umyvadlo s tekoucí vodou může tam i oficiálně bydlet.Na energiích se "dohodne" ve smlouvě s majitelem.
Myslím že OSA nemá co mluvit,co komu hraje v jeho prostoru.To už by mohli kasírovat i byty.
Sám jsem majitelem malého činžáku.Několik bytů,v přízemí pekárna a několik garáží.Dům vlastním a pronajímám jako soukromá osoba,ne jako firma ani OSVČ.Žádné IČO.Jednou za rok zaplatím daň z příjmu a z nemovitosti.Jak jednoduché.VZP a SSZ platí zaměstnavatel/pokud chodím do práce.Pokud mám na něco Živ.list,tak z této činnosti.
Před několika lety měli u mne chlapi z baráku symbolicky pronajatou místnost v přízemí:televize,sud piva,malý gril pod oknem a kouření.Když to obnovím navíc s pultem-Prodej přes ulici,nevidím problém.A z ulice může přijít kdokoliv.Kouřit a sledovat televizi bude u někoho jiného.
doplněno 10.02.17 01:18: Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.(vypůjčený citát). Patřím do první kategorie. Za "komančů" byly Prehrávkové komise. Určovaly co, kde, kdo může hrát. Dnes OSA kde a za kolik. Podobnost čistě náhodná? Poslouchala se soudruhy zakázaná hudba.
Proč dnes kouřím? Protože mně to soudruzi zakazovali.
Za pár let si nějaký snaživec vzpomene, že v restauraci vidí děti, jak dospělí pijí pivo. Tak se zakáže?
Já nechci aby mne stát vychovával.
Ohodnoceno: 2x
 
Od: satak
Datum: 09.02.17 19:41

Ono lze přežít za 100 Kč měsíčně?

Kdo vám tam bude uklízet...nebo si budete někoho platit?

Elektřina taky není zadarmo...splachování na wc...kdo tu vodu bude platit...?Vy ze svého?Ano,to není podnikání,když to budete hradit ze svého...,ale to jsme slyšet nechtěli...bavíme se o podnikání...,ale to jste slyšet nechtěl...hledáte skulinku,jak to obejít.Ano,lze...ale furt to bude u někoho...kdo to bude muset trpět ZADARMO.

Až se vám tam ti chlapi poperou a něco rozbijou...vy si to zaplatíte...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.02.17 08:24

satak. Ty jsi ale vůbec nepochopil princip, na jakém to bude fungovat. Ach jo *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.02.17 20:28
avatar

Pán spikub asi pořádně nečetl zákony finančního úřadu a OSY.Ono se chodí se džbánem tak dlouho pro vodu až se ucho utrhne .


doplněno 10.02.17 15:45:

nikdo: Určitě si tyto zákony umíš najít na internetu.Neznalost zákona neomlouvá.


doplněno 10.02.17 18:16:

jentak:spikub uvedl Před několika lety měli u mne chlapi z baráku symbolicky pronajatou místnost v přízemí:televize,sud piva,malý gril pod oknem a kouření.Když to obnovím navíc s pultem-Prodej přes ulici,nevidím problém.A z ulice může přijít kdokoliv.Kouřit a sledovat televizi bude u někoho jiného Bez živnostenského listu je to podnikání ,,Na černo" http://business.center.cz/bus…avo/zakony/zivnost/cast1.aspx A ta televize?

http://search.centrum.cz/?t=a&utf=y&q=jak%C3%A9+poplatky+v+osa&utm_source=centrumHP&utm_medium=searchbox&utm_content=internet&channel_id=hpc-top-box%2Chpc-top-box-sticky&kibitz=0&kibitz-db=

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jentak
Datum: 10.02.17 16:41

Jiříku, jiříku, ty jsi zase něco plácnul a teď nevíš kudy z toho ven. Odkdy jsou zákony finančního úřadu nebo osy? Já si vždycky myslel, že žiju v Česku a že tu platí české zákony. A ejhle ono tu platí taky zákony fin. úřadu... Prosím, já se hlásím taky, na internetu jsem žádnou zmínku o zákonech fin. úřadu a osy nenašel... Notabene ne ty o džbánku a vodě. No tááák, nenech se přemlouvat. Už jsme dva co nevíme, to už stojí za to, ne? A možná by chtěli i další...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 10.02.17 08:36
avatar

"Já nechci aby mne stát vychovával."

Stát má povinnost vychovávat své občany - protože když to neudělá, budou tady za chvilku jen mrtvoly ! Ne kvůli kouření, ale každý hejl si tu bude chtít dělat podle svého, bude tu "právo silnějších".

Hodně lidem by se to líbilo. Hlavně těmi silným bez svědomí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.17 19:12
avatar

Jirko2: nebudu si hledat ty "tvoje" zákony na internetu. Hrozíš tu nějakými zákony a osou, a vůbec nevíš-nechápeš, nebo nechceš chápat, jak to bylo myšleno. A tak na aplikaci těch tvých zákonů nedojde. Zkusím to vysvětlit lépe. Jestli jsem to dobře pochopil. Tedy: malý výčep, prodej všeho přes ulici = legální podnikání se vším, co k tomu patří. S EET, se zákazem kouření, bez TV a tedy bez OSA. Za ním, jakkoliv stavebně oddělený prostor, nepatřící už k provozovně. Pronajmutý jakýmkoliv bílým koněm,tento prostor platí naoko ten bílý kůň. Tedy soukromý prostor nesloužící k podnikání a tedy bez jakékoliv pravomoce OSA, živnostenského úřadu, policajtům na truc. A u bílého koníčka se budou lidi scházet a pít pivo, kouřit, prostě se bavit. Že je zrovna vedle výčep? No sláva, máme blízko na pivo. No a vyřešit, abych nemusel pro každé pivo venkem po chodníku, už dokáže zařídit i průměrně inteligentní Čech.

Je to zase fantazie, ale jak jsem psal výše, Žádný zákon není schopen postihnout vše. A tak to berte jen jako příklad nedokonalosti zákona. Jako příklad, že zákazy se nic nevyřeší.

A pro jmlc: občana je třeba vychovávat. To máte pravdu. Rozdíl mezi námi je v tom, že zákzy nejsou výchova. Zákazy ještě nic, nikdy nevyřešily.


doplněno 11.02.17 13:42:

Andelck: Špatně jsi to přečetl. Tam je jasně napsáno: Za ním, jakkoliv stavebně oddělený prostor, nepatřící už k provozovně. Pronajmutý jakýmkoliv bílým koněm,tento prostor platí naoko ten bílý kůň. Tedy soukromý prostor nesloužící k podnikání . . .

Chápeš? Tam je důležité to stavebně oddělen, nesloužící podnikání. V tom okamžiku kdy si ho bílý koníček pronajme, čistě soukromě, pro svoji potřebu, se z takového prostoru stává soukromý prostor. A když to doženu do extrému, smí si tam zřídit třeba kuřárnu. Na navštěvu k němu budou chodit kourit kamarádi kuřáci, protože jinde nemají kde. Na veřejnosti se skoro nikde nesmí, doma se nebude smět hodně brzo, kvůli ochraně dětí, stejně tak jako se to zkouší v tom autě, a tak si kuřáci zřídí JEN pro sebe kuřárny, kde se nebude smět podávat žádný pokrm, aby to nebyla potravinářská provozovna ve smyslu zákona. Ale zkus někomu zakázat, konzumovat tam donesený nápoj od vedle. To ti nikdo kromě bílého koníčka, který to neudělá, nemůže zakázat. Na takový zásah do soukromých práv si budou muset nekuřáci ještě nejmíň dvacet let počkat. Jak vidíš, a už se opakuji, všechno jde, když se chce. Záleží opravdu jen a jen na tom, co se hospodským vyplatí. Jestli nekuřácký lokál, nebo jakékoliv řešení, v rámci zákona, řešící daný problém. Ono to totiž nekuřákům stále nedochází. Pokud nekuřáci neuživí hostinského, má na výběr. Skončit, nebo to nějak obejít. On totiž v hospodě moc času na expetrimentování není. Stačí jeden dva špatné měsíce, s nekuřácky malou návštěvností, a stálé měsíční náklady tě doženou k rozhodnutí. Skončíš, nebo uděláš něco, aby jsi dostal zpět štamgasty kuřáky. A jak je vidět, na různých řešeních, to jde. Tak se nekuřáci tužte, ať ty svoje nekuřácké hospody udržíte nad vodou.


doplněno 11.02.17 15:10:

andelck: Ty jsi člověk naprosto bez fantazie. Tak já ti to vysvětlím podrobně:

za prvé: Musí se pro takovou věc rozhodnout sám hostinskej. Musí mít důvod jít do toho.

Za druhé, musí pro to být svolný majitel objektu. Pokud to bude sám hostinský tím lépe.

za tretí, musí proběhnout stavební úpravy. Za čtvrté, prostor(oba) musí být rekolaudován.

A za páte už to znáš. Výčep zůstane tím čím je, jen s tím, že prodává přes ulici, a ten oddělený prostor díky rekolaudaci už není potravinářskou provozovnou. A tam si klidně zřídím, třeba, říkej si tomu jak chceš, klubovnu, kuřárnu-nekuřákům na truc. A tam je můj soukromý prostor. Tam si já, bílý koníček budu zvát koho chci, setkávat s kým chci. A žádná nekuřácká STB mi to nezakáže. Už to chápeš? Ten prostor mám já pronajatý soukromě a tam žádná kontrola nesmí. To není žádný veřejný prostor. Snad jsem tenhle návod popsal dostatečně podrobně, i pro případné další zájemce.

Ještě nějaké námitky?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.17 01:45

nikdo: myslím že problém máme téměř vyřešen.Sám bych to lépe nenapsal. Tolerance nikde, jen se vyhrožuje zákony. Docela by mne zajímalo, jestli někdo oponentů přeposlal naši konverzaci na vyšší inštanc nebo přímo na Chovancův úřad Vysvětlování pravdy.


doplněno 11.02.17 01:50:

Na závěr jen fotku o stavu věcí v zemi naší. Rozdávám to všude po hospodách a nikde zatím neprojevili nesouhlas.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.17 09:46

Nejprve řeknu, že jsem odnaučený kuřák(7 let nekouřím) a jsem proti takovým zákazům.Ale je třeba říci

1. OSA není nijak omezena, jestli jsi podnikatel či ne. Provozuješ veřejnou produkci, tak musíš platit.

2. Provozovnou stravovacích služeb je prostor potravinářského podniku, kde provozována stravovací služba zahrnující podávání pokrmů určených k přímé spotřebě v této provozovně.

Zde je potřeba napsat, že potravinářský podnik není omezen jednou osobou a už pouhé provozování místnosti pro konzumaci potravin je provozování potravinářského podniku, kde je třeba plnit hygienické předpisy atd. Bude tedy záležet na vyhodnocení úřadu, jestli se z jejich pohledu jedná o jeden potravinářský podnik či ne.


doplněno 11.02.17 14:52:

nikdo® Já to čtu naprosto přesně.

O tom jestli se jedná o podnikání či ne,jestli se jedná o potravinářský podnik atd. nerozhoduje tvá fiktivní nájemní smlouva s bílým koněm, ale veřejná správa a následně pokud se ti to nebude líbit, tak to může zvrátit pouze soud. Pokud oni přijdou na kontrolu, tak budou rozhodovat dle faktického stavu, který uvidí na místě.

Vesnická hospoda nemá za sebou právnické kanceláře a volné milióny na boj se státní správou a nastrkování bílých koní. :)


doplněno 11.02.17 16:36:

Já mám fanzii velkou. Podnikám přes 20let a styk se státem není o fantazii, ale spíše boj s větrnými mlýny.

a ten oddělený prostor díky rekolaudaci už není potravinářskou provozovnou

A to je ten zásadní omyl. Samotná kolaudace neurčuje, co se v nemovitosti děje, ale co se tam může dít, aniž by to bylo v rozporu se zákony. To tedy nic neřeší. Potravinářskou provozovnou v rozporu se zákony si klidně udělám na pozemku, který je orná půda.

Zvláštní ochranu má z ústavy pouze obydlí. To je osobní prostor, kde zjednodušeně někdo bydlí. Je úplně jedno, jak je to zkolaudované. Tam může "stát" pouze se svolením soudu. (nebo v případě záchrany života atd.) . Ostatní prostory tuto ochranu již nemají, a zde může stát i bez svolení soudu. To by byl případ i výše a tam již kontrola může i přes nesouhlas majitele.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.02.17 16:59
avatar

Nemáš pravdu. V kolaudačním rozhodnutí je vždy uvedeno, k čemu nemovitost(nebo její část) slouží. Jestli podnikáš, tak moc dobře víš, že potravinářská provozovna musí být jako potravinářská kolaudována. A když ji budu chtít používat na cokoliv jiného, musí proběhnout rekolaudace. Co je na tom nepochopitelného?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.02.17 18:01
avatar

Jen tak pro zajímavost jsem dnes s kamarádem zajel na Ostravici .Městečko v Beskydech. Prošli jsme jedenáct hospod,restaurací.Jen ve dvou bylo povoleno kouřit.V jedné od patnácti a v druhé od osumnácti hodin.Ve šech byli zákazníci.Skončili jsme na hotelu Odra kde je zakázáno kouření ve všech prostorách.Naskýtá se otázka proč už teť hospody zavádějí nekouření a nezavírají se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.17 20:31
avatar

Na Jablonecku funguje první "klub", kde se smí kouřit. Přístup pouze pro členy klubu a pozvané. Veřejnosti vstup zakázán. Členství pouze na doporučení člena klubu. A smí se tam kouřit. Hurááááá. A nekuřáci jsou nahraný, ať si táhnou jinam. Prý u něj už byli další dva hospodští na školení. Ono se to vyvrbí. Jsme přece v Čechách.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.03.17 23:18
V okolí Tanvaldu taky jeden a na Semilsku už dva "kluby". Všude jsem byl.Kouří se a bude dál.
Při placení útraty vždy říkám: Neplatím za jídlo a pití, ale za Vaši pohostinnost. A dýško je příspěvek na rozvoj klubu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.03.17 21:04

Jirka2: Sice trošku pozdě, přesto zkusím zareagovat. Otázka ve tvém příspěvku by měla být trošku jinak. Na co hloupý zákon, když si to hospody dokážou rozhodnout a řídit samy? Jen se zase budou vymýšlet kličky a obchůzky jako kluby a členství. Jsme přece v Čechách.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 29.03.17 07:35

Podívejte se, tady v současné době máme jedinou naději - že tu současnou změť direktivních, buzeračních a likvidačních zákonů, všech těch kamer, odposlechů, sledování na internetu a pod. nedokáže nikdy nikdo dokonale zkontrolovat. Samozřejmě se najde dost informátorů, udavačů, ale podle mě to nebude stačit. Ono ani za protektorátu nebo za komunistů taky všechny nepochytali - i když by určitě rádi chtěli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 29.03.17 18:38

Klidně nechť jsou soukromé kuřácké kluby, v tom není problém.

Hlavní je to, že ve veřejně přístupných uzavřených prostorech je zakázano kouřit.

Konečně to povzbudí spoustu lidí zajít do hospody, kteří by tam jinak normálně nezašli kvůli zápachu a kouři. Hospodští ušetří náklady za výměnu znečištěného vzduchu a jeho ohřev.

Kdo z kuřáků chce přestat kouřit, tak je to pro něj dobré, neboť jej kamarádi nebudou "ztahovat zpět" ke kouření u piva.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: fram
Datum: 30.03.17 12:04

Tedy za mého mlada se v resturacích dodržoval zákaz kouření v době oběda. To nějak ti "svobodomyslní" kuřáci zrušili, tak zaplať pámbu za pořádný zákaz. Motorkářům klub, to je jasné, ovšem stejně: chudák obsluha. Správní klubaři chodí na cigaretku na zápraží. Takový klub (hasičský) znám, nikomu to nečiní potíž.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.17 21:59
avatar

Kouření v době oběda. Stokrát omletý a neplatný argument nekuřáků, kterému nevěřím, protože se domnívám, že jinde to nebude o moc jiné. Já totiž neznám tady v Jablonci JEDINOU hospodu, kde by se v době oběda kouřilo. Nikde se nesmí kouřit. Vlastně v jedné jo. V nádražní hospodé. Jenže to je hospoda pro dělnickou třídu. Tam napomádovaní nekuřáci nechodí.


doplněno 30.03.17 22:43:

@jmlc když máš jemnej nosánek, nechoď do pajzlu ale do slušné hospody. Tam se ti to nestane.


doplněno 29.05.17 15:59:

Jen se tu žerte. Tohle je zatím můj poslední příspěvek k tomuhle tématu. Nic nového už asi nevymyslím. Se zákazem se nedá zatím nic udělat. Nekuřáci mají ve sněmovně jasnou převahu.

Za rok se uvidí. To budeme mít za sebou rok fungování toho zákazu kouření a můžem si tu klidně hlásit zavřené, či případně nezavřené hospody, a jak to kde funguje, jak která hospoda prosperuje. A teď už to bude jen na inteligenci a potřebě hospodských, co s tím udělají. Šedivej, nezáživnej je zákon, zelený je strom života. Čech si vždycky, za každé doby, poradil s buzeračníma opatřeníma. Snad to tak zůstane i nadále.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.17 22:07
avatar
U nás jsou cukrárny,kde babky v důchodu jdou na laskonku a zapálí si. S dítětem sedíte u poháru a od vedle bába čadí. Prý kuřácká část. Bazén v pplavecký taky nenir rozdělen na caste kde se smí čůrat. Tady detir můžete,je to za plovákem, tam to nevadí. NE! Tady se to nesmí a hotovo. A kuřáci můžete mi říct jedno jediný pozitivum na kouření? Je to drahý, smradlavý, nezdravý...ještě kouření doma kdy načichne i vypraný prádlo ve skrinir. Ty bláboly o uklidnění si nechte, je to psychologický odreagování od stresu...protože děláte jinou činnost. Taky bych mohl zajídat psych.napětí.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.17 22:50
avatar

Proč by vám měl někdo vysvětlovat pozitivum kouření? To je jako kdybych po vás chtěl vysvětlovat pozitivum vašeho chodzení do cukrárny - je to drahé, nezdravé a zbytečné - nebylo by lepší si místo kousat do syrové mrkve nebo okusovat listy salátu? Vždyť to je přece zdravé a levné na rozdíl od zákusků...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.17 23:24
avatar
Chození do cukrárny je příležitostně a nenechává na plicích stíny a nečernají po tom. Nedám si 20-30 zákusků denně.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.17 23:44
avatar

To sice máte pravdu, ale věřte mi, že kdybyste jen tušil, co v těch zákuscích většinou jíte za chemii, do pusy byste to nevzal. A to so dovolím tvrdit jako člověk, co pochází (ze strany rodičů) z cukrářské rodiny - otec vyučený a doma měli do znárodnění cukrářství - výrobu a prodej, maminka vyučená a celý život se cukrařině věnovala (kdysi profesionálně a také jako technolog a pak i rozhodčí na cukrářských soutěžích, později už jen jako člověk, kteého zajímá vývoj). Když sem je občas slyšel komentovat, jak se co dělalo a jak se to dělá dnes, už se vůbec nedivím když otec vždycky říkal "vždyť se to nedá žřát". Místo másla margarin, barviva, různě ztužené pokrmové tuky atd. Je to přesně stejné jako s uzeninami - náhražky, náhražky, náhražky. Ale jinak dobrou chuť - já sladké rád, ale před maminkou už ho raději nejím, protože když mi u toho párkrát vyjmenovala, jak se to dělalo, když se to kdysi učila tehdy ještě u soukromníka (1950 - 1953) a jak se to dělá dnes, vždycky mne přešla chuť.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.04.17 18:40

Otázka byla sice položena trochu jinak, jestli je právně postižitelná místnost označená jako "soukromá", ale přímo na téma "kouření v hospodách" stále trvám na svém, a sice že by to mělo být čistě na majiteli hospody. Hospoda je jeho, on nese veškerá rizika a odpovědnost a jestli tam bude mít navoněno nebo opiový doupě by mělo být na něm. Na hostovi je pak jestli tam půjde nebo ne. To je můj názor.

Od: jmlc®
Datum: 30.03.17 22:08
avatar

Včera nám někdo na WC nechal hromádku nedopalků - v budově, kde je zakázáno kouřit a na WC jsou poplašné systémy - evidentně nefunkční. O tom hovadu, co si šel zapálit na hajzlík místo pár kroků ven se bavit nebudu - ale to, že to i přes očistu uklízeček smrdělo na patře ještě druhý den, to vím tedy jistě ... bohužel jsem blízko této místnosti. A nic není horší, než smrad z cigaret natáhnutý do zdí, ručníků, .. nebo taky židlí, stolů, opěradel, ...

To nekouření v době oběda nikoho nevytrhne - když putyka smrdí jako pajzl celý den!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.03.17 22:27
avatar

Není nic horšího, než když někdo z komára dělá velblouda...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.03.17 22:41
avatar

S tím, že kuřáci si zrušili zákaz kouření v době oběda nemáte pravdu - ten zákaz platil před r. 89 a dodržoval se všude, s rozvojem soukr. podnikání ho v některých podnicích přestali (v rámci svobody podníkání) dodržovat, protože když to jeden hospodský dodržovala druhý zrušil, šli kuřáci tam, kde se mohlo kouřit bez omezení. A nebyly to jen čistě dělnické hospody, ale i hospody, kde se zastavovali řidiči profíci na oběd apod. Vím to i z vlastní zkušenosti (v té době jsme trávil hodně času za volantem (i když jen osobáku) - když sem se rozhododoval, jestli někam jít na oběd nebo si dát svačinu v autě, rozhodovalo často to, jestli si po obědě můžu dát v klídku kafe a cigárko. Pokud tam byl zákaz kouření (většinou byl od 11 do 14hod.), na oběd jsem nešel, ale koupil si jídlo v obchodě do auta.
S rozvojem nekuřáckých restaurací (u nás už není pomalu podnik, kde bych si mohl třeba večer u kafe v klidu zakouřit) jsem pomalu omezoval návštěvy restaurací (pivo nepiju, tudíž jdu do jakékoli restaurace jen když tomu je nějaký důvod) a pokud mi na tom posezení vysloveně HODNĚ nezáleží, tak většinou odmítám i pozvání třeba na večeři či na oběd (a to i když bych třeba hlad měl) - samozřejmě důvodem je i to, že když už si mám někde dá jídlo, tak se za
A) chci najíst - takže ne cosi na "zašpiněném" talíři s honosným cizokrajmě znějícím názvem, ale ideálně něco s houskovým knedlíkem a omáčkou (svíčkovou počínaje a gulášem konče)
B) chci si dát něco, co bych si těžkou uvařil doma a to hranolky, opékané brambory a pod, opravdu nejsou (to zvládnu doma ve friťáku i já a to vařit neumím).
No, uvidíme, jak si "po zákazu" hospody a restaurace povedou...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.17 00:24
avatar

V zemi, kde prezident nerespektuje ústavu, ministr financí neplatí daně a dvojnásobný vrah běhá na svobodě si nesmíme zapálit v hospodě. Tak kdo tady přišel o zbytky zdravého rozumu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp®
Datum: 28.05.17 01:26
avatar

wlezley: na Vaši otázku - cituji:

V zemi, kde prezident nerespektuje ústavu, ministr financí neplatí daně a dvojnásobný vrah běhá na svobodě si nesmíme zapálit v hospodě. Tak kdo tady přišel o zbytky zdravého rozumu? se zeptám -

1) nějaký soud odsoudil nynějšího prezidenta za nerespektování ústavy?

2) nějaký soud odsoudil bývalého ministra financí za neplacení daní?

Asi máte jiné informace a oni dva jsou odsouzeni a snad i proběhl nějaký soud,aby je z tohoto usvědčil? Napište podrobnosti.Jak víte,že nynější ministr financí neplatí daně? Dejte víc informací.

Podepsání milosti je věcí prezidenta,ale on ji neuděluje.Teda ve výsledku ano,ale před tím vše prochází kolotočem jednání od sociálních pracovníků ve věznicích přes soudy,ministerstvo spravedlnosti a potom zpátky.Dopodrobna to vypisovat nebudu.Jesti to byl nebo nebyl předvolební tah nezkoumám a je mi to jedno.Za můj postoj - každý má znovu nárok na normální život i když vím,že p.Kajínek byl trestán už několikrát.Tak dostal poslední šanci v životě a to jak prožije svých posledních pár let na svobodě je teď jen jeho věc.

Ale abych se vrátil k Vaší otázce kdo tady přišel o zbytky zdravého rozumu - Vy,pokud neodpovíte a nedodáte soudní právoplatné rozhodnutí minimálně na první dvě otázky.

A co má zákař kouření společného s tím co jste napsal?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.05.17 07:43
avatar

mp - bod

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.17 07:42
avatar

wlezley - jo a někdo tady je strašně chytrej, že...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.17 12:22
avatar

mp a samuraj: Netušil jsem, že musím přispívat s advokátem nebo souhlasem kdejakého nýmanda. A společného to má tolik, že si vládní představitelé dělají co chtějí a obyčejný lidi drtí zákazy na kdejakou volivinu. Třeba si zapálit si v restauraci :-D


doplněno 29.05.17 12:27:

Jo, pro ty, kterým stačí napovědět:

"Zákaz kouření platí jen v prostorách stravovacích služeb. A podle definice se jedná o takové prostory, v nichž je provozována stravovací služba, která zahrnuje podávání pokrmů určených k přímé spotřebě v provozovně,”

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.17 12:25

Nejsem právník, ale myslím, že není. Jelikož jsou to soukromé prostory, může vám každej foukat hoblik.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.05.17 19:28
avatar

Tak za chvilku se konečně těm hulícím fabrikám zatne tipec. Zaplaťpánbu. A zakázal bych to naprosto bez výjimky. Opět se našli chytráci v našem státě, kteří si hledají kličky v zákonech. Ve stravovacích prostorách nekouřit, ale jakmile nejsem ve stravovačce, budu hulit jak lokomotiva. Všem těmhle vykukům bych udělal čáru přes rozpočet a natvrdo to zakázal v restauračním lokále (kdekoliv v budovách)

Dokuřte si to Vaše poslední žváro, máte na to ještě cca den a pak se konečně bude snad v každé restauraci a hospě volně dýchat a přestanete nekuřáky obtěžovat svými nesmyslnými výpary, které Vám jdou od huby. A ještě věta na závěr:

"NORMÁLNÍ JE NEKOUŘIT"

Howgh! :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.17 03:55
..zákon hovoří jasně ". S výjimkou užívání vodních dýmek. " Už ji mám připravenou. Náš hostinský je má v zásobě taky, a pokud zapomenu, ochotně bezplatně zapůjčí. Cena do 30kč.
..a už na truc takovým netolerantním lidem jako vy, budu hledat kličky.
Doplněno 16. 05. 17 21:06: newest water smoking pipe hookah filter smoke tobacco pipe 2014 new smoking accessories cigarette cigar holder
http://s. Aliexpress. Com/riryjzyq
(from aliexpress android)
Skočit na otázku
Vložit novou otázku
doplněno 30.05.17 04:08: samuraj.Lidí se mají vzájemně domluvit a do jisté míry tolerovat. Striktní nařízení a netolerance vždy vyvolá opačnou reakci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.17 08:06
avatar

Ano, to s vámi naprosto souhlasím. Lidé by se měli rozumně domluvit, ale lze se s kuřáky rozumně domluvit, aby mi nečudili v restauraci pod nos? Někteří možná mají tu slušnost a rozum, ale myslím, že těch je malé množství.

Jo vy mluvíte o vodní dýmce...no, to jsou přesně ty kličky v zákonech. Tak typické pro většinu našich, českých lidí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.05.17 08:27
avatar

Tady tomuto řešení pořád nedokážu porozumět.

Prosím ! Vysvětlíte mi to? Jsou dvě možnosti:

1) Když já, nekuřák, přijdu do společnosti kuřáků, kteří zrovna nekouří - Jak je omezuji?

2) Když já, kuřák, přijdu do společnosti nekuřáků, kteří se blbě dívají, proč já mezi nimi kouřím - Jak je omezuji?

Dokážete mi to @spikub nebo jiní vysvětlit?

Další varianty:

3) Když já, kuřák, si chci zapálit, ale cedulka "nekuřte, jsou zde hořlaviny" mi to zakazuje - je to omezení mé svobody?

4) Když já, nekuřák, sedím u jídla a mám upřímný odpor z kouře cigaret, příchozí kuřák si sedne ke stolu naproti, hulí a vítr fouká kouř přímo na mne - omezuji já jeho nebo on mne?

...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 30.05.17 08:41

1) Když já, nekuřák, přijdu do společnosti kuřáků, kteří zrovna nekouří - Jak je omezuji?

Stejně jako mě-pěšáka, omezují majitelé aut, i když zrovna nejedou.

2) Když já, kuřák, přijdu do společnosti nekuřáků, kteří se blbě dívají, proč já mezi nimi kouřím - Jak je omezuji?

Stejně jako majitel auta, který stojíse spuštěným motorem vedle pískoviště s dětmi.

3) Když já, kuřák, si chci zapálit, ale cedulka "nekuřte, jsou zde hořlaviny" mi to zakazuje - je to omezení mé svobody?

Ano. Máte plnou svobodu se zmrzačit nebo zabít.

4) Když já, nekuřák, sedím u jídla a mám upřímný odpor z kouře cigaret, příchozí kuřák si sedne ke stolu naproti, hulí a vítr fouká kouř přímo na mne - omezuji já jeho nebo on mne?

Odpovědět se dá až se znalostí toho, co si řeknete. Příchozí kuřák nemusí mít jasnovidné nadání.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.05.17 08:59
avatar

Děkuji - v podstatě se dá souhlasit ... Je tedy naprosto v pořádku, že výrobci vozů začali dělat auta, co při stání v kolonách vlastně chcípnou motor, že se dělají elektromobily s podporou států a království, že se zřizují emisní zóny ve městech, zřídily se ekopoplatky podle emisí... Toto vše dělá stát pro lepší ovzduší a váš popis naprosto korektně vystihuje, že je toto správný směr.

K bodu 3 - on kuřák může mít svobodu v rozhodnutí ještě s variantou "zabiju sebe a ostatní v okolí" - toto však kuřáka nikdy nenapadne - napadne ho právě jen ta varianta "zabíjím sebe"... bohužel.

K bodu 4 - nezáleží, co si řeknu já. Já si řeknu třeba "hajzlík jeden", nebo "sem už nikdy nevkročím" ... ale nepomůže mi to. Záleží na charakteru a rozumu toho příchozího člověka-kuřáka. Rozumný kuřák si všimne, že někdo jí a kouř jde tím směrem - zeptá se, zda kouř tomu člověku nevadí. Když vadí, típne to. Stalo se vám někdy, že by se kuřák zeptal? Kolikrát v životě? Naopak prosba "můžete to prosím típnout? Mám tu oběd, dětem to vadí..." Reakce z nedávného obědu na zahrádce plné restaurace byla "si běžte jíst dovnitř, já tam nemůžu..."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 30.05.17 09:13

napadne ho právě jen ta varianta "zabíjím sebe"
Což mnohé majitele vozidla ani nenapadne. Možná proto, že je "to venku". Bezohlední bývají stejně, jen po nich (zatím) nikdo nejde.

Stalo se vám někdy, že by se kuřák zeptal? Kolikrát v životě?
Stalo. Mnohokrát. Ale spíše stávalo - což ani tak nesouvisí s kouřením jako s ne/vychovaností.

Reakce z nedávného obědu na zahrádce plné restaurace byla "si běžte jíst dovnitř, já tam nemůžu..."
Viděla bych neochotu na obou stranách. Když vím, že uvnitř se nekouří, nenahrnu se (navíc s dětmi) na zahrádku, kde je logicky možno kuřáky očekávat. Oni dovnitř opravdu nemůžou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.17 09:38
avatar
Ja se omlouvam, ale tohle mi prijde jako takove pseudoargumenty... kuraku je nepomerne vic bezohlednych, pricem jakoukoli prosbu berou jako utok a omezovani. Vzhledem k jedne sve praci jsem se mezi takovou skupinou pohybovala vcelku pravidelne. Cerstva zkusenost ze soboty, kdy si na zahradce bez zeptani prisedl jakysi nevitany znamy od pritele a i kdyz ten osmimesicni meloun, co jsem spolkla, se fakt neda prehlednout, to hovado si nevahalo naproti me zapalit.. mam takovyho debila vychovavat?
Auta? Jo, ta jsou aspon castecne k zivotu potreba, kvuli praci, detem, tezkemu nakupu, nemoci, dovolene. Koureni je pouze a jenom neci zlozvyk, ktery se neustale snazi prosadit. Jestli jste nikdy s detmi v teplem pocasi nesedel/a uvnitr restaurace, kde je treba nevetrano, vypary z jidel atd, tak verte, ze drtiva vetsina rodicu pujde na zahradku.
doplněno 30.05.17 09:52: Zakladni je pochopit, ze kurak svym zlozvykem (k zivotu nepotrebnym, leda pouze v ocich kuraka), vzdy omezuje nekuraka.
Ne naopak.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 30.05.17 09:46

mam takovyho debila vychovavat?

Ano. Když budete zticha, může se domnívat, že vám to nevadí.

verte, ze drtiva vetsina rodicu pujde na zahradku
Věřím. Ale jestliže je tam dovoleno kouřit, pak se nemůžou divit, že si tam kuřáci zapálí. To se mi zdá taky trochu jako bezohlednost - nebudete kouřit ani tam, kde smíte, protože nám nekuřákům se to jednoduše nelíbí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 30.05.17 09:57

Zakladni je pochopit, ze kurak svym zlozvykem (k zivotu nepotrebnym, leda pouze v ocich kuraka), vzdy omezuje nekuraka. Ne naopak.
Mýlíte se. Nebo vědomě užíváte nepravdivý argument.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.17 10:03
avatar
Prosim o vysvetleni, v cem se mylim. Logicky mi neni jasne, cim ja omezuji kuraka, ktery mi kouri pod nos a potenciaalne skodi i memu zdravi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 30.05.17 10:14

Prosim o vysvetleni, v cem se mylim.

Ve výroku "kurak svym zlozvykem vzdy omezuje nekuraka". Příklad - zahrádka, stůl pro kuřáky umístěn za rohem tak, aby skutečně nikoho neobtěžovali - ale tříletý Pepíček se rozhodne, že se mu zrovna tam bude limonáda pít nejlíp. Maminka mu samozřejmě vyhoví a současně obviní kuřáky, že ji a její dítě omezují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 30.05.17 10:23
avatar

Nenapadlo vás, že "plná restaurace" znamená, že uvnitř není místo? Že venku se sedí jen proto, že uvnitř je to plné nekuřáků i kuřáků, kteří se ale chtěli najíst bez kouře? A to obě skupiny. Proč chodí kuřák dovnitř? Proč nezůstaly desítky kuřáků před restaurací, když bylo jasné, že nekuřáci chtějí dovnitř? S tím přeci musí kuřák počítat, že když není místo uvnitř, musí nekuřák jíst venku...Kuřáci, kteří při obědě aktuálně nekouří a jdou dovnitř restaurace, zabírají místo nekuřákům a tím je nutí být na zahrádce. Děti pak musí dýchat kouř kuřáků "vyhnaných" ven, kteří si samozřejmě nemůžou odpustit svoje cígo při polévce.

"Stalo se vám někdy, že by se kuřák zeptal? Kolikrát v životě? Stalo. Mnohokrát. Ale spíše stávalo - což ani tak nesouvisí s kouřením jako s ne/vychovaností."SPÍŠE STÁVALO ! COŽ ANI TAK NESOUVISÍ S KOUŘENÍM JAKO NEVYCHOVANOSTÍ ! - TJ. UŽ SE TAK ČASTO NESTÁVÁ ŽE? Proč? Výchova je nedůsledná, zvláště u mladistvých... a jelikož rodič či dospělák nestačí se svou výchovou, přichází stát jako "vyšší moc" a nařizuje.Rozumíme si?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jedubaba*
Datum: 30.05.17 10:33

a jelikož rodič či dospělák nestačí se svou výchovou, přichází stát jako "vyšší moc" a nařizuje
Kéž by to tak bylo u všeho a ne jen u toho, co je nejsnažší zakázat a pokutovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bambule
Datum: 01.06.17 16:09
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.05.17 17:41
avatar

Pro tazatele: *hej* *hej* *hej*Tady je návod. *hej* *hej* *hej*.

Já věděl, že češi jsou vynalézaví.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radarbrdy*
Datum: 31.05.17 22:29

V tomto případě zvítězil zdravý rozum a ČR se přidalo k ostatním zemím EU, kde je ochrana nekuřáků již dávno.

Jde o veřejně přístupné uzavřené prostory. Kdo si kouří v uzavřeném klubu, s tím není problém. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bambule
Datum: 01.06.17 16:07

V jidelnach ok. Ale v nejake vesnicke knajpě bych to neřešil pokud do ni nekuřak přide se vožrat tak mu po šesti je uplně u zad zda mu někdo bude banět pod nos.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.06.17 15:51

Jakože když si majitel vzpomene a bude ve svém podniku pěstovat stádo volů, tak může a nemusí nikoho poslouchat. Tak jste to myslela? Je pravda, že většina čechů je lehce primitivních a v hlavě mají vzduch. Takže ten kouř potřebují, aby si měli tu mozkovou dutinu čím zaplnit, asi. Jo, dejte si tam ceduli a kuřte si, co hrdlo (zatím beznádorové) stačí.

Ale ať to nejde ven. O to se prosím postarejte.

PS: i majitel čehokoliv se musí řídit zákony této země. Jestli se mu to nelíbí, tak ať se odstěhuje někam, kde se u to líbit bude a nebo se sám stane zákonodárcem. Nikdo mu nebrání, panu majiteli*ee*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.