Zkušenosti s Klenottv

Od: Datum: 17.01.17 23:51 odpovědí: 20 změna: 12.02.17 19:04

Dobrý den. Máte někdo nějaké zkušenosti s prodejem šperků od Klenottv na TV Barandov? Moje maminka,důchodkyně nad 70 let u nich koupila rádoby dárky na Vánoce a zaplatila neporušený balíček PPL,jenže 2 přívěšky chyběly. originální sáček byl tak malý,že by tam ani 4 krabičky s přívěsky nevešly! Ihned tam volala,jednou mluvila se záznamníkem a 2x s ženami na druhém konci,které tvrdily že se to řeší. Psali jsme jim tam už 3 maily,ale vůbec žádná reakce a odpověď nedošla. Psala jsem i na TV Barandov,ze které mi nějaký Jiří,který neměl ani tolik slušnosti napsat své celé jméno a příjmení napsal,že to není jejich věc,že to musím řešit přímo na Klenottv! Popsala jsem mu celou kauzu i s tím,že vůbec nereagují po 3 telefonátech ani po 3 mailech a on mi znovu napsal stejnou jednu větu,že to musím řešit u nich! Přístup TV Barandov opravdu velmi ,,vstřícný,,! Pro peníze všechno ale pro vyřešení zlodějen jimi posvěcených nic. Takže moje maminka přišla ,,pouze,, o 736,- ale pocit beznaděje a smutek,že ji někdo tak sprostě podvede a okrade je pro ni mnohem horší.Podotýkám,že prodávají opravdu ,,šmuky,,mamka má v krabičce přívěšek s řetízkem,který tam leží 3 měsíce,chtěla ho dát vnučce k narozeninám,ale už zčernal natolik,že je prostě na vyhození,bohužel a to měl být prosím ,,zlacený 14 karátovým zlatem,,! Četla jsem pár recenzí a zřejmě to nakupují na https://www.aliexpress.com, protože jsem na jejich stránkách objevila úplně stejné věci,které prodávají ve svém pořadu na TV Barandov,ale mnohem,mnohem dráž. Mamka nepřišla o moc peněz,ale štve mně,že tak budou okrádat další a další lidi. Má to cenu ještě nějak řešit?Máte někdo podobné zkušenosti? Mamce jsem řekla ať už tam nikdy nic nekupuje a varuje všechny důchodkyně na svých schůzích důchodců v širokém okolí a ať to šíří dále,aby nenaletěly další lidi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.17 00:22

Dobrý den. Diskuze na toto zde již jedna byla. I Vy jste do ní tehdy přispívala s tím, že byste nekoupila, že to vypadá na "šmuky". Jak vidíte, měla jste pravdu. Já bych doporučila, aby se z toho maminka ponaučila a již se vícekrát nenechala zlákat "výhodnou nabídkou" čehokolv. Asi to nemá cenu jinak řešit, stálo by to maminku nervy a kdoví jestli by se to vyřešilo v její prospěch. Zdraví má jen jedno a poradila jste jí dobře, ať už tam nic nenakupuje a varuje ostatní před tímto.Ale Vaše maminka není jediná, která se nechala napálit a za lákavou slevu nakoupila aušus. Holt chybama se člověk učí...Mrkněte do diskuze:

https://www.poradte.cz/nejen-…notu-z-televizni-nabidky.html

Ohodnoceno: 1x

Od: ruze®
Datum: 18.01.17 09:35

Díky kapkonadeje,já byla kvůli mamce z toho tak naštvaná,že jsem si na tu minulou diskuzi ani nevzpomněla! Máte pravdu,proč se tím stresovat,když nejde o život,jde o h...o jen mě štve,že i TV Barandov se chová jako ti šmejdi,nechtějí nic řešit a jde jim hlavně o peníze,ale neuvědomují si,že tím ztrácí nejen své dobré jméno,ale i diváky.

Datum: 18.01.17 14:23

Růže, ten, kdo pronajímá inzertní prostor, neodpovídá za nabídku inzerujících. Za tu odpovídají sami inzerující. (Proč předpokládáte, že by to měla řešit TV Barrandov, která s nabídkou ani dodávkou podle mne nemá nic společného?)

Ohodnoceno: 0x

Od: hanamaskova
Datum: 23.01.17 08:09

Dobrý den, řeším stejný problém a to vrácení peněz. Rozhodla jsem se podat trestní oznámení na firmu Klenot TV a doufám, že nebudu sama. Stížnosdt budu přes právníka posílat i na Obchodní inspekce. S pozdravem Bc. Mašková

Datum: 24.01.17 09:29

Dobrý den paní Mašková. Po 3 telefonátech a 6 mailech a v posledním jsem jim přímo napsala,že díky radě právníka co máme v rodině na ně půjdu podat trestní oznámení na PČR a zároveň pošlu stížnost na ČOI mi následně ještě v ten den poprvé po 6-ti mailech zareagovali,že se omlouvají a okamžitě posílají peníze zpět a opravdu byla dnes mé mamince na účet připsaná částka 732,- Co k tomu dodat? Jsou to další,,šmejdi,,kteří vesele obírají důvěřivé lidi,někdo nad měnší částkou mávne rukou,ale já jsem se nedala a maminka je ráda,že má své peníze zpět.Jo a jen tak mimochodem,mail s omluvou byl psán špatnou slovenštinou,ve které jsem svým ženským ,,6,,smyslem jako by uslyšela ruštinu. :--)) !

Od: marta
Datum: 31.01.17 15:18

Prosím, může mi někdo poslat aspoň emilový kontakt na Klenottv, protože telefonní číslo je jen záznamník. Nemám možnost se s nimi spojit, zboží jsem vrátila a ted nemám ani peníze ani zboží. Moc děkuji. martina.solichova@spoluzaci.cz

Datum: 31.01.17 16:12

info@klenottv.cz

Datum: 18.01.17 16:19

Také jsem o tom slyšela, jaké to prodávají šmejdy, tak jsem napsala podnět na Českou obchodní inspekci, protože evidentně neprodávají zboží v kvalitě, kterou inzerují, tak jsem zvědavá, jestli se něco vyřeší.

Datum: 30.01.17 19:04

Tak to nakonec naštěstí dobře dopadlo. Já jsem otázku viděla až teď.

Ty "šperky" jsou evidentně ten nejhorší šmuk. Je to rafinovaně snímáno s nějakou metodou, která umí přidávat třpyt který vidí člověk na své obrazovce. To je dneska už hračka pro lidi kteří tuto techniku ovládají. Říkají pozlaceno osmnácti karátovým zlatem, což je blbost. Neříkají těm skleněným kamínkům Zirkony, ale "zirkonie", protože nesmí používat termín opravdového zirkonu, to je napadnutelné zákonem. Taky na to ráno někdy kápnu a žasnu, jak tam ty animátorky koktají a opakují se v blbostech. Někdy ty jejich "úžasné šperky" vypadají jako od kolotoče, jsou nevkusné a na dálku je na tom vidět že je to laciný šmuk. Bavím se tím, jak napřed uvedou horentní cenu kolem několika tisíc a během tří vteřin klesne cena o 90%. :-D A i ta cena je ještě vysoká za to, co nabízejí. A to, že lidé věří tomu, že tolik zákazníků v minutě objedná 30, nebo i více kusů těch krámů, tak to už je naprosto bez komentáře. To je přece úplná hloupost a útok na naivitu diváků. Navíc ještě vydělávají na těch telefonech, protože jsou lidé kteří jim na špek skočí a zoufale drží telefon a čekají na přepojení. proto je tam ta holka neustále nabádá, aby si opsali kód a čekali, protože je o "šperk" velký zájem a linky jsou přetížené.

Já jsem se divila jak je možné že jsou tyto všelijaké televizní podvody státem povoleny a dozvěděla jsem se, že stát to nezakáže z jednoduchécho důvodu. Tito prodejci totiž platí daně. Nemohou jinak, protože jsou zviditelnění tak se nemohou vyhnout odvodům. To je jako s cigaretama. Proč je teda nestáhnou z prodeje a nezakáží prodej? No protože by přišli o opravdu velké peníze. O zdraví lidí jim vůbec nejde, ale musí nějak držet krok s celosvětovým trendem v boji proti kouření, tak budou zákazy kouření tam a tam, ale cigarety prodávat budou. Je to všechno pokrytecký hnus. *blee*

Datum: 30.01.17 23:28

Třpyt určitě nepřidávají.V tom halogenovém světle (ze kterého má slečna skoro popáleniny) by se třpytil i umělý korálek.Co se týká zirkonů tak to je jak kdy.Někdy říají Zirkon i zirkonie sklu tam říkají kryslaly.Proč je blbost zlacení 18-ti K zlatem?

Datum: 30.01.17 23:55

Protože řetízek,který měl být podle popisu zlacený 18-ti karátovým zlatem a který ležel 2 měsíce v krabičce bez nošení úplně zčernal,proto.

Datum: 31.01.17 00:10

Zlacené to je.Bohužel nejnekvalitněji jak to jde...galvanikcy.Tímto způsobem jde pozlatit spousta kusů najednou za málo peněz.Při tomto způsobu zlacení jde udělat libovolně tenká vrstva na úkor stálosti.Není problém vytvořit tak tenkou vrstvu která jde dolů již přetřením spocenou rukou třeba při balen.Takový prstýnek černá jak prd.,ale zlato to je.

doplněno 31.01.17 00:19:

Ještě dopíšu že se zlatí 1 mikronem tzn. že do 1mm by se vešla 1000 vrstev zlata.

doplněno 31.01.17 00:25:

Pardon chyba.Zlatí se 0,01 mikronem...100 000 vrstev v milimetru.

Datum: 31.01.17 20:03

Váš názor. Je třpyt a třpyt. Vy to nevidíte, já ano. Nikdy neřeknou zirkon, vždy zirkonie, pouze když se slečna přeřekne, některá se ihned opraví, jiná to přejde, protože ani pořádně neví co to plácá. Krystaly říkají v souvislosti s těmi zirkoniemi. Zlacení 18 karátovým zlatem je tak mizivé, že to považuji za blbost. To je můj názor. Vy máte jiný, neberu Vám ho, ale dovolte, abych měla jiný než Vy. Na to mám snad právo. Vždyť si tam klidně i objednejte, když se Vám to líbí. Vaše věc. Já tady odpovídala na otázku, kterou jste nezadal Vy.

Datum: 31.01.17 20:38

Asi jste mě špatně pochopila.Já nikde nepsal že si od nich něco objednám.Nejsem příznivce předražené bižuterie.Pouze jsem reagoval na tu zirkonii,na to jestli se jedná o zlato když to tak rychle černá a na to nasvícení.

Datum: 01.02.17 20:20

Angel, on totiž výraz "zirkonie" ani neexistuje. Je to jejich výmysl, aby si to někteří lidé spojili se zirkonem, což už je reference v oblasti šperkařství. Ale oni ho nemohou po právní stránce používat, protože se v žádném případě nejedná o pravé zirkony, ale o sklo. To s tím nasvícením máte možná pravdu, ale podle mne tam bude ještě něco přidaného, nějaký ten technický fígl. A navíc ani nikdo neví co to je vlastně za kov, který je "pozlacený". Je známo, že některé kovy, teď si nevzpomenu který to je, je přímo zdraví škodlivý, ale byla to nedávno nějaká aféra, že lidé kupovali dokonce v kamenných obchodech nějakou bižuterii která byla závadná a působila kožní exémy. Bylo to někdy v létě, slyšela jsem to v rádiu. Já myslela že se jich zastáváte, tak jsem byla nepříjemná, za to se omlouvám. Jsou to podvodníci a šmejdi a je mi líto lidí co jim skočí na špek. A myslím si, že je třeba o tom mluvit, aby si to uvědomili alespoň někteří a nedali se tak snadno okrádat.

doplněno 02.02.17 08:49:

No já jsem si to zadala do Googlu a tam vyskočilo, že výraz neznámý. Ale napsala jsem jenom "zirkonie". Jelikož zirkony znám a vím co to je, a pak jsem slyšela v té televizi to "zirkonie" a jak se pokaždé ta holka honem opraví, když jí vyklouzne z pusy zirkon, tak jsem vydedukovala, že to má své důvody. Také podle té ceny by to v žádném případě nemohly být zirkony.

doplněno 02.02.17 08:56:

Tak teď jsem zadala to "kubická zirkonie" a máte pravdu. Existuje to a je to fakt hodně laciné. Tak tohle jsem opravdu neznala. Z toho se zřejmě dělaly prstýnky které se dříve prodávaly na pouti za dvě kačky v obálce "štěstíčko". ;)

Datum: 02.02.17 08:06

Je dobře že jste pochopila jak jsem to myslel.Ještě doplním že zirkonie existuje.Jedná se o "kubickou zirkonii".Je to levná uměle vyrobená náhražka zirkonu,která se používá ve šperkařství.To nejen v takovýchto podvodných obchodech,ale i v klasických zlatnictvích.Zkuste se někdy ve zlatnictví obchodníka poptat jestli jde třeba v prstenu o zirkon nebo kubickou zirkonii.Na pohled žádný rozdíl ale ta cena.Broušený kamínek zirkonie koupíte kolem 60Kč.Stejný kamínek přírodního zirkonu za tisíce. Oni všude spoléhají na to že lidi to prostě neznají.

doplněno 02.02.17 09:02:

Z toho se právě štěstíčka nedělala.Dříve to bylo sklo.Zirkonii používají ve zlatnictvích.

Datum: 12.02.17 19:04

No podle mne to to k tomu sklu daleko nemá. A broušené skleněné kamínky jsou také hezké. Jsme v jiné době, tak jsou na všechno názvy, které přilákají neznalé lidi. Jen abych to shrnula, jsou to neskutečně předražené šmejdy. A největší blbost je, když tam plácnou cenu třeba 4 tisíce a pak to prodávají za čtyři stovky a blábolejí, že je to mimořádná nabídka která potrvá pouze a jen ten den a v tu chvíli, jinak že mají kupující smůlu. A pak to samé, ty samé předměty, s těmi samými slovy prodávají každý den a to zřejmě pořád dokola. Jak se na tohle někdo může chytit, to mi do hlavy nejde. Já pracuji doma a pouštím si k tomu telku a ze zvědavosti jsem to několik dní sledovala, protože mne bavilo sledovat jak se v tom ty holky plácají a mektají nesmysly. Je tam ale jedna, která má opravdu talent a ta se nepřeříkává a neplete se a pusa jí jede jako blesk. Byla jsem totiž udivená tou nízkou řečnickou úrovní těch děvčat. Koktají, neustále se přeříkavají a je vidět jak marně loví v paměti slova. Docela by mne zajímalo kolik si vydělají.

Datum: 31.01.17 23:12

Jen pro zajímavost,já jsem psala 2x i na TV Barandov a nějaký pan Jiří,který neměl ani tolik slušnosti podepsat se celým jménem mně slušně poslal do háje,že oni pouze prodají ten čas a co se tam pak děje je vlastně ani nezajímá a že to mám řešit přímo s nima na klenottv,jenže to řešit ani nešlo,protože na telefonu záznamník a na maily nereagují. Takže ,,další šmejdi,, posvěceni TV Barandovem,které asi vůbec nevadí,že si akorát pošpiní své jméno,protože každý napálený kupující to bude zazlívat hlavně jim.No u nás to dopadlo dobře,peníze mamka dostala zpět,protože jsme se prostě nedali.

Datum: 10.02.17 21:41
Proboha, kolik Vám je? Tv pronajala vysílací čas za peníze a obsah je již na inzerentovi. Tv nemůže do scénáře zasahovat, samozřejmě mimo nějakého hrubého porušení zákona, kdy by mohli mít problémy třeba s radou pro vysílání.

Datum: 10.02.17 22:45

Televize potřebuje peníze,aby mohla vysílat všechny ty skvělé pořady,jako jsou Aféry,Nebezpečné vztahy a ostatní stupidity,kterými krmí lačné diváky.Aby peníze získala,udělá prakticky cokoliv,z čeho má dobrý zisk.Takže třeba pronajme vysílací čas šmejdům,kteří nabízejí své produkty .Dokud budou existovat hloupí lidé,kteří jsou schopni uvěřit,že si koupí zlatou cihlu za zlomek ceny,budou tito šmejdi své výrobky nabízet a prodávat a bude z toho profitovat i televize.Takže,ať žijí hlupáci,kteří sponzorují televizi,aby mohla vysílat všechny ty hodnotné pořady,zprávami počínaje a konče nevím,čím,třeba hodnotnými seriály.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.