Deprese jako následek války?

Od: Datum: 16.01.17 09:28 odpovědí: 26 změna: 07.02.17 20:23
avatar

Ahoj,

nedávno jsem slyšel od někoho v restauraci, jak vypráví, že ta psychická onemocnění, co mají lidé teď, deprese atd, jsou vše následky světových válek. Že vlastně lidé, co válku přežili, v sobě měli obrovský stres a plno šrámů na duši a tím, že potom měli děti, se deprese a úzkost a různé podobné poruchy začaly dědit z generace na generaci a proto je dnes tolik lidí, kteří potřebují psychologickou nebo psychiatrickou pomoc. Co si o tom myslíte?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 16.01.17 09:46

Je to přesně naopak. Z dobrého bydla u lidí vznikají deprese. Proto se nejvíc lidí s duševními poruchami léčí v rozvinutých zemích, kde nikomu nic neschází.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: mnd®
Datum: 16.01.17 09:52
avatar

Hledal jsem ( možná špatně ) a nikde jsem nenašel kolik lidí v tomto státě potřebuje psychologickou nebo psychiatrickou pomoc.To ten vypravěč má takovej přehled kdo a kolik lidí k těmto doktorům chodí? Je to teda borec.Až ho budete zase v té restauraci slyšet,tak se ho na ty počty zeptejte ať to nějak doloží.Moje žena např.chodí (vlastně jezdí na vozíku) na psychinu,ale pro léky na demenci a to nemá nic s válkou společného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.17 09:53
avatar

Nemyslím si to, ale naopak si myslím, že lidé mají příliš všeho natolik, že se zas až tak nemusí snažit, aby přežili. Nechce se mi jmenovat spisovatele, kteří přežili válku, koncentrák Lustigem počínaje. Jsou plní činností a optimizmu. A jejich děti také. Žádné deprese!

Ale špatná činnost mozku, to je to, proč deprese existují. Války byly vždycky. Já, moji vrstevníci a generace po nás, jsme jediní, kteří válku nikdy nezažili. Války byly vždycky. AŤ se jmenovaly jak chtěly. Byly jsou a budou. Mužští prostě mají takový "zgichany charakter". Protože všechny války jsou jejich dílem! Jen jejich!


doplněno 16.01.17 16:32:

Feminizmus zrovna ne, jako modré punčochy zrovna nenosím, ale schválně řekněte, co má fenizmus společného s válkami, které vyvolávají mužští? Ani jedinou válku nevedly nikdy ženy! Ani jednu!


doplněno 07.02.17 15:30:

Dvě prmierky a dvě sporné války? Kolik těch válek bylo v historii lidstva.? No neblázněte, jakože ty, které vyvolaly dvě premierky? Co lidstvo lidstvem stojí, války byly od těch rodových až po světové. A dvě premierky?! Nebuďte srandovní! *zed*

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 16.01.17 10:06
avatar

Babka se dala na feminismus? :D


doplněno 07.02.17 14:40:

babka:
Golda Meier, jomkipurská válka, Izrael 1973
Margaret Thatcher, obrana Falklandských ostrovů před argentinskou agresí, 1982


doplněno 07.02.17 14:42:

Teda je pravda, že zmíněné premiérky ty války nevyvolaly, ale jinak si vedly docela dobře.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 07.02.17 15:13

V dnešní době není problém se nechat předělat na druhé pohlaví. Jestli další válku vyvolá muž nebo žena, s jistotou nebudeme tvrdit. Jsou i homosexuálové. Muži zženštilí a ženy mužatky. Nedávno psali o nějakém modelovi, že má oboje pohlaví.


doplněno 07.02.17 15:37:

Mám právo na svůj názor stejně jako Vy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 15:32
avatar

Nikc, já vás měla vždycky za velmi vzdělanou mladou ženu. Tuhle odpověď, tu myslíte jakože vážně?! *sok* Každé slovo je nesmyslem. Každičké!


doplněno 07.02.17 15:40:

Však jo. Mějte si ho! ;) Žijte v přesvědčení, že není problém změnit pohlaví a vlastně je velice snadné vládnout světu tomu, kdo má obě pohlaví. *haha*


doplněno 07.02.17 15:54:

Používáte prsty na rukách i nohou? Mluvíme jen o Evropě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 15:56
avatar

Oprava, to o prstech patří Jetrovi. Ne Nikče.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 15:46
avatar

Tak půjdeme dále do historie, Jeanne dArc, jak jsem na ni mohl zapomenout, dívka, co vytvořila Francii.

A co ženské odstřelovačky ve finské nebo ruské armádě během 2. světové války? A co třeba izraelské obranné síly, kde je ženských plno a vedou si skvěle?
:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 20:05
avatar

A co třeba kurdské bojovnice? Ale jinak dávám pravdu Babce, že drtivý počet velkých konfliktů (Bush starší - Perský záliv, Bush mladší - Irák, II. světová válka - Hitler, Islámský stát, Al-kaida nebo kejda?, Fronta an-Nusra, Hamás, Hizballáh a jejich terorvy volávají opět muži, protože pouze muži si neustále musí poměřovat pindíky.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 07.02.17 16:13
avatar

Je to OT, ale mylite se, mila Babko z Ostravy.

Zde je studie: http://odube.net/wp-content/u…ds/2015/11/Queens_Oct2015.pdf

dokazujici presny opak.

Konkretne jde o studii NYU, zkoumajici cetnost valecnych konfliktu v novoveke Evrope za vlady muzu a zen. Studie bylaz zalozena prave na nalezeni dukazu k vseobecnemu predpokladu a tvrzeni, ze zeny jsou mirumilovnejsi.

Vysledkem je zjisteni, ze za vlady zen byla cetnost valecnych konfliktu vyssi az o 27 procent. Ve studii se navrhuji i mozne duvody, proc tomu tak bylo.

Takze zpatky k plotne...;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 20:15

Ženy války nevedly v takové míře jako muži z důvodu společenského postavení žen v té oné době.Dnes už nikdo neví jesti nestály třeba v pozadí dění a nepopychovaly muže:).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.17 10:04
avatar

Můj otec prožil obě světové války,matka pouze 2 světovou. Měli 5 dětí a že by někdo měl psychické onemocnění,tak o tom nevím. Všichni jsme zdrávi. My jako děti jsme bídu nezažily,protože rodiče pracovali a my pomáhaly. Měly jsme hodně koníčků,sportovaly a často cestovaly i s rodiči,tak jsme na sezení u počítače,nebo v hospodě neměly čas. Ani jsme nevěděly, že nějaké psychické onemocnění existuje

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.01.17 10:05
avatar

Nemyslím si, že by dnes bylo víc psychických problíémů. Akorát lidi mají víc času i příležitostí je řešit. Prostě dřív takový člověk se buď zbláznil nebo umřel a bralo se to jako součást života. Dnes se chodí k psychoterapeutovi.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: nikc®
Datum: 16.01.17 13:11

Ne deprese, ale PTSD - Posttraumatický syndrom mají vojáci z války. Viděl jste film Americký sniper? Tam je to jasně vidět, jaké měl ten voják psychické problémy a následky z války. Přišel ve válce skoro o všechny kamarády a ovlivnilo to samozřejmě i manželku a blízké. Byl to jiný člověk po válce než předtím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 18:10
avatar

Ano, svatá pravda. Dokonce veteráni tvořili vzorek jistého terapeuta pro ověření léčby posttraumatického syndromu a s ním spojených depresí. Ale, nevím o žádném ukončeném výzkumu, který by potvrdil, že se to dědí. Nebo mi něco uniklo? Deprese údajně vzniká nahromaděným a nezpracovaným strachem, různého původu. Tak proč ne i ve válce?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.17 13:13
avatar

jj, moderní slovo deprese. Deprese je moderní slovo, být v depresi je in a velká většina z těchle moderních depresantů sice o depresích mluví, ale vůbec neví, co deprese vlastně jsou.

Měli jsme v práci dva kolegy ze Srbska, kluka a holku. Ti nám vykládali historky, jaké my známe tak možná z nějakých amerických akčních filmů. Ta holka byla z Vojvodiny a bylo jí patnáct, když k nim do dědiny vtrhli naši chorvatští bratři, všechny zajali a před hlavněmi samopalů je celou noc honili jako dobytek, aby zjistili jestli v okolí nejsou miny. Byla z toho zážitku rozklepaná ještě po deseti letech. Já si na ni vzpomenu vždycky, když někoho slyším mluvit o depresích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.17 13:15

Také jsem o této teorii slyšela, ale jak tu bylo napsáno, pokud má člověk nějakou činnost, která je nutná pro život, tak nemá čas se zabývat s odpuštěním sračkami. Slyšel snad někdo o tom, že by měl dřevorubec deprese, když přijde z lesa? Nebo matka od malých dětí, která kdysi musela ráno zatopit, uvařit, vše kolem domácnosti, když nebylo ústřední topení atd.? Dnešní deprese jsou jenom následky nenaplněného života, ten člověk si neví rady sám se sebou, protože nic za ním není vidět.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.02.17 18:12
avatar

Dajko, ani netušíte, jak moc se mýlíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.17 13:52
avatar

Vážení, snad mimo Figurka tady očividně nevíte, co to je deprese. Je to velmi zlá choroba, velmi těžko léčitelná, která se nedá zahnat ani prací, ani zábavou, ani sportem, ani vlastní pevnou vůlí. A už vůbec na ní nemá vliv sezení u PC.

K otázce: Oba moji rodiče zažili 2 světovou válku, prarodiče i tu 1. otec byl totálně nasazený v Německu na nucené práce, strýc zemřel v koncentráku. Náš dům následně zabrali Němci a při osvobozování dostal zásah dělostřeleckým granátem. Přesto mi není známo, že by se někdy v naší rodině (až po moje vnoučata) objevily nějaké psychycké potíže. Takže nevěřte všemu, co slyšíte v hospodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.17 14:11
avatar

Před lety jsem se občas v rámci širší rodiny setkávala s mužem, který se za 2. světové války zbláznil. Alespoň tak jsem byla informovaná. Jako Němec prý prošel celou frontu a zbláznil se z toho. Hovořit před ním o válce, střelbě atd. se nemělo. Působil zasmušile, v zaměstnání vykonával jen mauální práci, prý bylo potřeba, aby se vyhýbal stresu. Doživotně bral nějaké léky. Měl dvě děti. Zdravé a bez jakýchkoli psychických problémů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.01.17 14:27

Taky jsem znala podobný případ a děti také v pohodě. Na dnešní době je to hrozné to, že lidé se prakticky zblázní z ničeho. To je to hrozné, ta malá odolnost dnešních lidí. Kamoška měla v práci paní, která skončila v invalidním důchodě s nervama poté, co zemřela její matka. My jsme zase měli v příbuzenstvu paní, která než by se naučila v práci s počítačem, tak z toho měla takové stavy, že ji fakt hodili do invalidního důchodu. Připadne vám toto normální?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 14:51

,,Kdyby chlapi rodili,nebylo by válek..a vůbec tolik zvěrstva na světě...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: dylin
Datum: 07.02.17 17:32

Deprese jsou jen důsledek malé nebo žádné víry...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 18:18
avatar

Následek nevíry? No, to mně pobavilo! Depresemi trpěli lidi i dříve, jen nehledali pomoc a řešili to sami, oběšením, utopením, skokem ze skály, ap. Pamatuju si, že jako malá holka jsem od babičky slýchávala, když se bavila se sestrou o těchto případech ze vsi. Samozřejmě šlo o ty těžké deprese, lehčí deprese se přisuzovaly "divné nátuře."

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 07.02.17 20:00

A jak to vyvrací moje slova? Je to prostě akutní nedostatek naděje (a tři božské ctnosti jsou? Víra, naděje a láska)... co si asi myslíte, jak psychoterapeut léčí pacienta? Naslouchá (chudáka psychoterapeuta lituju, že to musí poslouchat) a hlavně dodává naději. Modernější je to ale léčit legálními syntetickými drogami - psychofarmaky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.02.17 20:23

Jaký by musel být poměr výskytu depresí u obyvatelstva mezi SSSR a USA?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.