Do kdy podat přiznání k dani z nabytí?

Od: Datum: 13.01.17 10:42 odpovědí: 1 změna: 13.01.17 10:51

Dne 8.12.2016 byl podán návrh na vklad kupní smlouvy do KN (zahájeno řízení). To je nyní přerušeno, protože ve vedlejším dřívějším řízení o vkladu zástavní smlouvy se objevila chyba v zástavní smlouvě a ta se nyní řeší na straně banky. Skoro to vypadá, že vklad bude povolen až v březnu nebo dubnu, ale kdo ví.

Podle § 32 zákona o dani z nabytí má kupující podat přiznání "nejpozději do konce třetího kalendářního měsíce následujícího po kalendářním měsíci, v němž byl v katastru nemovitostí proveden vklad vlastnického práva". Co se tím přesně myslí? Tedy od jakého data se počítá lhůta?

Podle právníka se nabyvatel stane vlastníkem nemovitosti zpětně k datu podání návrhu na vklad kupní smlouvy, vlastníkem se tedy stanu ke dni 8.12.2016. Jenže až poté, co vklad bude povolen a já obdržím z katastrálního úřadu vyrozumění. A to bude někdy v tom březnu či dubnu.

Pokud by se lhůta počítala od 8.12.2016, tak to skoro vypadá, že přiznání nestihnu podat. Jak z toho ven?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.01.17 10:51

Až bude proveden vklad, tak začíná běžet lhůta. Takže klidně březen, duben, červen...

Datum vkladu je něco jiného, než datum nabytí nemovitosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.