Lze stopnout zaplacené peníze z dobírky?

Od: Datum: 11.01.17 21:52 odpovědí: 10 změna: 12.01.17 09:06

Potřebovala bych toto nějak vyřešit, zřejmě jsem byla napálena . Jedna dotyčná paní mi měla posílat ATB na né zdravotní potíže na dobírku, jenže mě poslala jen šest tablet což není ani jedno balení. Dnes jsem si to vyzvedla. Poradí mi někdo zda s tím můžu ještě něco dělat? Dostat peníze zpět? Zda to jde nějak stopnout nevím jak to u dobírky chodí.?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.17 21:54

To se nedá. Můžete jít leda na policii, ale nevím jak by jste vysvětlovala, že si pokoutně kupujete léky na předpis.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.01.17 21:58

Peníze z dobírky může bloknout policie, pokud je dáno podezření z přestupku nebo trestného činu.

doplněno 11.01.17 22:23:

Z.č.273/2008 Sb.;)

doplněno 11.01.17 22:45:

luna: jděte si své příběhy od JPP psát někam jinam *smich* Ještě, že to nebylo 4.999,-- Kč*palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.01.17 22:09
Na základě jakého podkladu to jde u přestupku?

Od: luna
Datum: 11.01.17 22:33

Známý převzal dobírku 4990.-kč. Po rozbalení zjistil že místo mobilu je uvnitř autolékárnička. Letěl na poštu, tam peníze blokli, letěl na policii kde sepsali protokol, vrátil se na poštu, tam ale chtěli od policajtů potvrzení že peníze můžou bloknout, letěl zpátky na policii, tam mu potvrzení nedali, protože nešlo o trestný čin ale jen o přestupek (tr. čin by to byl až od 5000) a peníze blokovat nesmí. S podvodníkem že si to má vyřídit občanskoprávní cestou. Pošta musela peníze uvolnit a podvodník peníze v pořádku dostal. Od té doby vím, že nápisy na autech -pomáhat a chránit- nejsou určeny občanům ale lumpům.

Od: dave
Datum: 11.01.17 22:05
Dobrý den,
S tímhle bych šel na policii
Ale vy taky budete mít velký problém s nakupováním léků na předpis u policie
Nevíme proč kupujete léky z druhý ruky
a hlavně neberté léky co vám nepředepise lékař
Stoupnout to může max policie napište te paní že to vracíte
jinak budete mít opletacky se zákonem

Datum: 11.01.17 22:22
Nakupovani leku na predpis je zakazan, takze nic neudelate a budte ráda, ze vam to projde.

Datum: 11.01.17 22:31

Podle mne je naopak zakázán neoprávněný prodej léků.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.01.17 22:35

Buďte ráda, že Vám paní léků neposlala víc, léky na předpis užívané bez předepsání a alespoň konzultace s ošetřujícím lékařem, by Vám mohly způsobit mnohem více problémů, než "vyhozené peníze".

___

Můžete paní zkusit pohrozit, že se obrátíte na policii (neoprávněný prodej léků), ale jestli je dost "otrlá", nejspíš to nijak nepomůže... (peníze Vám nevrátí)

Od: borelie
Datum: 11.01.17 22:53

Chápu tazatelku v případě, že se neuspěšně u nás léčí na boreliózu. Dostanete na 3 týdny atb Doxibene a šlus, ať máte odběry jakékoliv. Za měsíc znovu na odběry a pokud jsou pozitivní, dostanete atb opakovaně na 3 týdny a to naposledy. Přerušovaná léčba atb je k ničemu.

V Německu se borelka léčí atb i půl roku až do vyléčení viz protokoly. U nás si musí každý pomoct sám.

K dotazu - nedělejte nic, jen si přiděláte problémy.

Datum: 12.01.17 09:06

O policii bych vůbec nepřemýšlel, při nákupu jste porušila zákon vy i prodejce. Stejné, jako reklamovat, že jsem na ulici koupil nekvalitní drogy. Prostě se to nesmí, neznalost zákona neomlouvá a v dobré víře to také nebylo. Zamáčkněte slzu a příště si dejte pozor. Srovnávat s cihlou místo mobilu je úplně mimo mísu ...

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.