Daňové prohlášení - 2 zaměstnavatelé?

Od: Datum: 10.01.17 17:41 odpovědí: 3 změna: 11.01.17 16:27

Dobrý den, mohu podepsat daňové prohlášení u zaměstnavatele, kde pracuji normálně na HPP, když jinde jsem si vydělal týž rok na DPP dohromady asi 8.000 Kč nebo budu muset podat daňové přiznání? Předem děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.17 17:56

Daňové přiznání si každý podává sám, u zaměstnavatele se podpisuje prohlášení k dani z příjmu.

Podepsal jste u zaměstnavatele s DPP prohlášení (odvedl zaměstnavatel daň zálohovou nebo srážkovou)? Šlo o souběh vedle hlavního zaměstnání?

Ohodnoceno: 0x

Od: kiko
Datum: 10.01.17 18:17

Ano, jde o souběh zaměstnání. Pracoval jsem celý minulý rok u jednoho zaměstnavatele a stále zde pracuji na HPP, ten růžový papír (prohlášení o dani z příjmu) budu podepisovat u něj. U toho s DPP jsem nepodepisoval nic. Ale zajímá mě, jestli vůbec můžu podepsat u toho současného zaměstnavatele, kde jsem na HPP, ten růžový papír, když se jedná o souběh zaměstnání. Na druhou stranu, přivýdělek byl pouze na DPP a vydělal jsem si jen 8000 Kč. Díky

Datum: 10.01.17 19:00

Pokud jste u DPP prohlášení nepodepsal, odvedl tento zaměstnavatel srážkovou daň, která je konečná, nikam se dál neuvádí.

Klidně můžete u hlavního zaměstnavatele prohlášení podepsat a požádat jej o roční zúčtování daně z příjmu. Daňové přiznání podávat nemusíte.

Povinnost podat daňové přiznání nezávisí na výši vedlejšího příjmu, ale na tom, jestli byla souběžně odváděna zálohová daň. U Vás zálohovou daň odváděl jenom hlavní zaměstnavatel.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.