Problemy se 75 letou matkou

Od: Datum: 09.01.17 11:11 odpovědí: 18 změna: 14.01.17 14:05

Moje 75 leta mama ktera bydli u mně zdarma mně pomlouva a lže o mně jak v rodině tai i u cizich lidi žě ji biju že fetuju nepomaham ji přitom je to opačně jen se hada když ji řeknu udělej to tak uděla to opačně navrhoval jsem ji at zajde za psichiatrem tak mi řekla že ona neni na hlavu to jsme my asi před 3 měsici spadla na blatě a dost si nabila ted toho využila zavolala policii a zachranku kterym opět lhala že jsem ji napadl ve svuj prospěch.Navic Nezna moje uspěšne děti jen děti moji sestry kterym se nechce pracovat jsou same exekuce a kradou žijou po pronajmech kde je pro nepřispusobilost pořad vyhazujou.Jak se mam prosim branit.Zoufaly syn.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.01.17 13:54

Pokud bych mohl vyslechnout i protistranu, možná by se našlo částečné řešení


doplněno 10.01.17 15:22:

Máme asi 150 tisíc starých lidí s demencí, kteří jsou již na obtíž, to že máme v Česku, 200 tisíc užívajících marjánku, 600 tisíc závisláků na alkohol, 150 tisíc mladých kteří pravidelně hulí, a rovněž s Británii vedeme v počtu vyměněných stříkaček pro narkomany,a mladí Češi vedou evropskou statistiku v užívání drog, tak se mi jeví problém s přestárlou generací také problematický, ale pokud nebyl v životě na obtíž, něco vytvořil, posloužil, nechat jej s určitou tolerancí dožít.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.01.17 16:34
avatar

Čecháčku, tazatel se matky nechce zbavit. Jen si postěžoval. ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.01.17 19:04
avatar

Já se omlouvám za protinázor, souhlasím s tím, že rodiče udělali pro dítě zpravidla mnohé, obětovali peníze, čas, lásku. My bychom jim to měli vrátit.

Ovšem pokud mlaďas začne vyvádět, hulit, krást, brát drogy, dělá rodině ostudu... jak se zachovají rodiče? Mnoho takových putuje na léčení, ústavů apod. Jak tedy zvládat v normálním běžném zaměstnání, třeba ještě s malými dětmi, péči o starého rodiče, který je schopný udělat téměř to samé? Je schopný volat policii, lhát, osočovat, ubližovat. Vím, že to nedělá schválně... moji rodiče budou mít ode mne a bráchy první poslední, máme fajn vztahy, přesto si neumím představit starat se o člověka, co nechce, utíká, volá policii, nepoznává a tak dále. Tady je spíše na místě odborná lékařská péče.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mira®
Datum: 12.01.17 04:39

cechacku ja chtěl poradit ne čist tvoje hloupe uvahy

Od: klus
Datum: 09.01.17 14:06

Matka bydlí u vás. Koho je to byt/dům? Kde bydlela matka předtím? Proč se k vám nastěhovala? Proč bydlí u vás zdarma a nepříspívá? Má svůj důchod? Moc málo informací na dobrou odpověď.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pt®
Datum: 09.01.17 14:21
avatar

Tak, snad jste od narození bydlel u matky taktéž zdarma, nyní vracíte jen to, co jste dostal, to tak bývá, obzvláště pokud jde o děti a o rodiče. Vše je opačně? To Vás matka bije, fetuje? Kolik je Vám roků? Matka má už svůj věk, projevuje se stáří, nemoce a možná i vrtochy, ale vše jde v klidu řešit. matka zřejmě ztrácí jistotu, už si nevěří, potřebuje oporu. Ale asi je někde chyba ve vzájemných vztazích. Někdo musí mít rozum zkuste být prvním, kdo se začne rozumně chovat a dát příklad. Jinak nevím, čtu jen Váš pohled na situaci...*klik*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: mira®
Datum: 11.01.17 05:32

Ale ja se chovam normalně jenže co ji řeknu děla naschval opačně let mem 53 a v klidu u ni nic nejde řešit

Datum: 09.01.17 14:42

Zdravím,

zajděte za obvodním praktickým lékařem a poraďte se s ním. Řešila jsem podobné problémy s maminkou a jedna tableta léku na noc na zklidnění hodně pomohla - předepsal praktický lékař, ne psychiatr. Se stářím přicházejí takové stavy, je třeba se nehádat a brát to vše s nadhledem. Vím o čem mluvím, mám to za sebou.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.01.17 15:08
avatar

Často tak bohužel začíná stařecká demence...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: satak
Datum: 09.01.17 16:03
Nastupující forma demence,řešte s lékařem.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.17 16:33
avatar

Neuděláte vůbec nic. Pohledejte si nějaké odbornější pojednání o tom, co to je stařecká demence. Neplést s alzhaimrem, to jsou dvě různé věci! Je to smutné, zvláště když se jedná o osobu nejbližší. Maminku. Pokuste se zeptat nějakého odborníka, nejspíše neurologa, psychiatra. Nehledejte radu v článcích novinářů. Ale jen vaše srovnání se s celou situací vás ušetří zoufání si. Naučte se odmítat známé, když začnou mluvit o vaší mamince. Prostě o ní nemluvte, neřešte ji. A to i v rodině. Přestaňte na ni myslet, mluvit o ní.

Měla jsem starou sousedku. Jejím smyslem života jsem se stala já. Z okna zastavovala známé i neznámé lidi, policisty. Psala anomymní dopisy a házela je lidem do schránek. Psala stížnosti i na radnici, kam jsem musela jít několik věcí vysvětlovat. Třeba to, že celé dny a noci peru (měla v uších tinitus, tedy zvuky), živila jsem se prostitucí a praním prádla, chlapi mi dávali znamení baterkou (rybáři, hledající večer žížaly) , kradla jsem, ukradla jsem jí hovězí maso z mražáku a taky peníze, které měla schované pod prádlem (nikdy jsem do toho bytu nevstoupila), moje dcera dělala párty se spoustou lidí (dcera se mnou už nebydlela), zavírala jsem psa do sklepa a ona se tam bála jít pro zeleninu (sklep už mnoho let vůbec nepoužívala a já svoji Dorotku bych nenechala samotnou ani na chodbě) A ještě několik takových příběhů. Nikdo mi nevěřil, nikdo nemohl pochopit, že si to babka nevycucala z prstu. Abych se nezbláznila, zakázala jsem si o ní přemýšlet a všem o ní mluvit. *plac*Až když začala tvrdit, že ji kradu vodu a plyn, tak to přišlo lidem divné, zvláště pak v době, kdy já jsem se léčila na onkologii a doma jsem vůbec nebyla. *sok* Víte jaký to mělo konec? Babka zemřela ve spánku a do jejího bytu nastěhovali cygany se šesti, většinou postižených, dětí.*plac*


doplněno 09.01.17 17:13:

Bobin, jestli existuje reinkarnace, pak v minulém životě jsem musela být strašlivý hajzl! Navzdory tomu se ráda směju a vím, že všechno má svůj konec. Jako už několik let, opět mám předsevzetí: Směj se kdykoliv můžeš. Omluv se, když máš pocit, že bys měla a nechej být to, co nemůžeš změnit! :-D

Ohodnoceno: 2x
 
Od: bobin
Datum: 09.01.17 17:08

A to jste se babko z takoveho zivota jeste nezblaznila? Musite mit nervy jako provazy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.17 18:11

Jak tu bylo napsáno, jedná se o počínající demenci, zajděte se domluvit za lékařem. Připomnělo mi to, jak mamka kdysi dělala s jednou paní a ta měla s matkou podobné problémy - vykládala nesmysly a dokonce si vymyslela, že její manžel, který byl už po smrti, měl kdysi poměr s dcerou - tou paní, co se o ni starala. Bydlely na malé dědině a lidi té babě všechno věřili do té doby, než začala chodit po dědině jen ve spodním prádle. No, odtáhli ji a pak nějak rychle umřela, je to hromadu let a tenkrát se o demenci ještě nemluvilo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.17 18:21
avatar

Vidím zde problémy dva.

1. zdravotní. Řešit s lékařem a případně uvažovat o zažádní o příspěvek na péči.

2. společenský. Vydržet. Bude se to stupňovat. Ti lidé, kteří se s tímto posunem myšlení starých lidí ještě(!) nesetkali, budou věřit vaší mamince. Mnoho lidí už ale podobnou zkušenost má. Od těch se dočkáte pochopení. Prostě je to tak, že staří lidé najednou začnou podezírat své nejbližší a mluvit o nich škaredě. Berte to jako fakt.

Ohodnoceno: 1x
 

 

Datum: 09.01.17 23:54
avatar

Naše babička žila u syna, pěstovala slepice. Komu by je dávala? Samozřejmě, že jeho rodině. Pak chodila po vesnici a vykládal, že jí jeho rodina krade v kurníku vejce, později, že jí berou důpchod, schovávají věci atd. Byla hádavá a nesnesitelná, tak si ji vzal druhý syn k sobě a všechno se opakovalo. Tetě, staré dobračce, kradli v Domově důchodců ,staré seprané flanelové košile, které máma vždycky v její skříni našla. Mně prý v noci chodili po obýváku vojáci apod., to jsem se starala o tchýni. Ale chápu, že je to velice nepříjemné, když to vykládá po lidech. Horší ještě je, když se pak vydávají, neznámo kam, z domu a musí je hledat policie.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.01.17 10:53

Měl jsem slušného souseda, postavil domek, chatu v 60 ti vše převedl na jedinou dceru, která slibovala hory doly a moula převedl vše na dcerušku, poté si namňoukla alkoholika a vytvořila dárci peklo, posměch a pohrdání v 65 odešel do domova důchodců. Jednou služebně, jsem jej navštívil, tento šikovný kutil a zahradkář byl velmi skleslý, na konec rozhovoru mi pravil, proč já blbec jí radši nevyklepal do ručníku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.01.17 13:05

miro, objednejte se k jejímu praktickému lékaři na konzultaci. Popište mu, jak Vaše matka jedná, čím vás ohrožuje (pomluvy o napadání atd.). Bylo by dobré mít pro Vaše tvrzení i podporu sousedů nebo někoho dalšího. Lékař by Vám mohl pomoci aspoň tím, že v blízké době provede návštěvu v bytě (s následným zápisem). Pokud by shledal, že je matku nutno léčit třeba na gerontopsychiatrii, zařídil by to. Některé formy stařecké demence mají podobné projevy, příbuzným to pak přináší hodně trápení a vysvětlování. Pokud nevyhledáte odbornou pomoc, může se její chování stupňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 14.01.17 14:05

babkazov: Naprostý souhlas Neuděláte s tím nic. Lékař pomůže jedině léky, ale něco za něco. Vaše matka bude méně aktivní až apatická a tam nastoupí další problémy. Obrnit se trpělivostí a být takřikajíc splachovací. Mám stovky těchto situací za sebou a ještě před sebou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.