Určení otcovství po letech

Od: Datum: 06.01.17 17:01 odpovědí: 7 změna: 07.01.17 10:45

Před 25 lety jsem se stýkal s jednou mladší ženou. Otěhotněla se svým manželem a narodil se chlapec. Později se rozvedli. Byla na tom finančně velmi špatně. Já jsem je finančně podporoval. Později se narodila dívka, které je 14 let. Občas jsem jim poslal nějaké peníze. Poté jsem se dostal do finanční tísně a podporovat jsem je přestal. Nyní mně paní vyhrožuje, že když jí nebudu posílat peníze, podé na mě udání pro údajné otcovství a způsobí skandál. Jsem starý muž a nestojím o nějakou aféru. Prosím o odpověď, zda je možné mě obvinit a skandalizovat? Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: balzerka
Datum: 06.01.17 17:16

Chtějte po ní ono obvinění písemně a uveďte, že to potřebujete jako podklad k soudu, abyste ji mohl žalovat za křivé nařčení. Nevím, jestli je to takhle možné, ale každopádně sklapne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 17:20
avatar

Určení otcovství jde i po letech. Děti se narodily za trvání manželství? Pokud ano, mají v RL uvedéného otce-manžela té ženy. Žena vás ždíme a vyhrožuje. Jaký skandál? Klidně ji nechte udělat testy otcovství a budete aspoň vědět na čí děti platíte. Uvědomte si, že pokud jste otec, máte o dědice víc a pokud o něj nestojíte, můžete rychle vše dár svým dětem, manželce...Odpověď na vaši otázku je ANO, klidně vás může obvinit a skandalizovat. Jediná správná cesta jsou testy a pokud se ukáže, že lhala, můžete obvinit vy jí. Obvinit ji předem bez testů mi příjde nesmyslné, vy asi víte sám, že jste s ní spal a že to možné je.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 17:25
avatar

Provést test otcovství lze kdykoliv, ale nenechte se vydírat. Ať paní Vaše "otcovství" prokáže, ale ať Vám nevyhrožuje!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 17:31
avatar

Základní věc jste nenapsal, jestli jste se s ní stýkal sexuálně v období, kdy lze přepokládat početí. Myslím, že tam je docela dost velké rozmezí, když soud určuje možnost rodičovství. V prvním případě je ale jistě určen otcem manžel - papírově. Skutečnost může být jiná.

Proč by nemohlo jedno, nebo obě dvě děti, být Vaše? Skandál by to nebyl, ale radost, jak se rozšíří Vaše rodina. Podívejte se třeba na pana Gotta, kolik měl vztahů a jaké má pěkné dcery.

Pokud jste si naprosto jistý, že nejste otcem, tak genetické testy jdou samozřejmě udělat vždy, takže bych do toho určitě šla, být Vámi. Jistota je jistota. Budete to mít na papíře. Dejte paní vědět, že jste ochoten jít na testy. Pokud si to myslí, tak ať si je zařídí. Nejsou zadarmo.

Tím, že jste posílal nějaké peníze, tak připouštíte nějakou tu možnost. Ale to je mezi Vámi a paní.

Paní nyní vydírá, Vy se možná bojíte o současnou rodinu, jak to vezme. Postavte se k tomu jako muž, to se v životě stává, že se občas objeví potomci, o kterých člověk ani nevěděl, že jsou jeho.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.01.17 07:20
avatar

Píšete, že otcem chlapce byl manžel té paní. Ale pak se rozvedli. Po čase se narodila dívka, dnes 14 let. A kdo je jejím otcem? Vy, nebo paní měla nějaké další vztahy? Rozvedený manžel už asi otcem nebude, jako v případě chlapce.

Pokud je děvče Vaše, platil jste na něj nějaké alimenty? Nebo jste dával té paní prostředky jen tak občas, abyste uklidnil svědomí? Budete asi v skrytu duše dobře vědět, kdo je otcem dětí. Jen teď máte obavy, že to vyjde najevo.

Testy na určení otcovství lze udělat i po letech. Je to ale dost drahá záležitost.

Nemrskejte se a klidně dejte svůj souhlas. S paní jste zřejmě intimně žil a je klidně možné, ba dost pravděpodobné, že některé z dětí může být Vaše. Testem to bude buď potvrzeno, nebo vyvráceno. Aspoň budete vědět, na čem jste, třeba budete mít prima dítě či děti. A splníte, byť i s velkým zpožděním, svou otcovskou povinnost. Jaga.

Udělala bych to i kvůli tomu, že Vás ta paní sprostě vydírá. A takhle budete mít konečně na 100% jasno, jak to doopravdy je.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.01.17 10:17

Úplně na začátku příběhu byla zřejmě nějaká dohoda mezi Vámi a matkou narozené holčičky. Sám píšete, že jste "občas poslal nějaké peníze". Občas? Byla to dohodnutá částka na výživné pro Vaše společné dítě nebo jen nějaká přátelská podpora matky s čerstvě narozeným dítětem, s kterou jste měl v minulosti vztah? Žili jste vůbec v té době spolu? Věta "nyní mně paní vyhrožuje (...), podé na mě udání pro údajné otcovství a způsobí skandál" - je zvláštní. Jako byste nedokázal rozlišit, co je realita a co je nespravedlivé obvinění. Pravdu o tom, zda Vás může matka dívky "obvinit a skandalizovat" znáte Vy sám. Obvinit a skandalizovat lze kohokoliv, to můžete číst denně v médiích. Pokud bezpečně víte, že jste otcem dívky, snažte se s matkou dohodnout na placení výživného (k dispozici byste měl mít oficiální potvrzení otcovství = paternitní test). Jestliže se cítíte být ohrožen nespravedlivým vydíráním ze strany matky a nejste otcem dívky, obraťte se na právníka.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 07.01.17 10:45

Kdo je zapsán v rodném listu té dcery jako otec?

Co o určení a popření otcovství říká zákon.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.