1xBývalka vyhrožuje TO

Od: Datum: 06.01.17 08:49 odpovědí: 12 změna: 06.01.17 13:27

Dobrý den,

bohužel klidný život asi nikdy mít nebudu. Včera od kamaráda jsem se dozvěděl, že bývalá přítelkyně na mě chce podat trestní oznámení za údajné ublížení na zdraví, které jsem měl provést když jsme spolu byli (rok 2014-2015) a že prý má známého lékaře, který jí to napíše/potrvdí. Je vůbec něco takového možné? Nutno podotknout, že jsem nikdy na nikoho ruku nevztáhl a to ani na zvíře kor na ženu...Samozřejmě pokud něco takového udělá budu se právně bránit, ale z logiky věci asi nejde aby doktor dopsal a potvrdil zpětně něco, co se nestalo? Děkuji z ajakýkoli názor.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.17 09:19
avatar

Tak ať si to bejvalka dobře rozmyslí.

§ 184 Pomluva
(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

§ 345 Křivé obvinění
(1) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.
(2) Kdo jiného lživě obviní z trestného činu v úmyslu přivodit jeho trestní stíhání, bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.01.17 09:19
Pokud by byla na ošetření, musel by to lékař vykázat zdravotní pojišťovně a může přijít o "licenci".
Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.01.17 09:20
avatar

ale klid. Nedramatizujte to, protože policajti nejsou zase tak hloupí. Oni dobře vědí o co jde, když někdo takhle najednou a se zpožděním dva roky zničehonic přijde a oznámí domácí násilí. Možná vás předvolají, abyste sdělil svůj názor a tím věc skončí.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jirkasirka
Datum: 06.01.17 09:43

Děkuji všem za odpovědi. Uklidnili jste mě. Bohužel ex asi nedokáže skousnout, že žiju klidný život s novou přítelkyní (kterou zná)...čekal jsem, že každý si pujde po svém, ale ona asi nemá nic lepšího na práci...

Od: foodlover
Datum: 06.01.17 09:51

Ona to neudělá, taky jsem měla velmi zhrzeného ex, který předváděl všechno možné, včetně vyhrožování policí, vězením, sebevraždou, vraždou současného přítele, házením fotek a zakládáním fake profilů s nabídkou erotických služeb. Vymýšlením si, jak umírá, že má rakovinu. Stalkováním apod. Nuu, nakonec jsem to nevydržela a dala to na policii, od té doby klid. Hlavně to chce klid a ignor, hlavně ignor...;) Nepsat, nemluvit, nic...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.17 10:19
avatar

Jenom doplním, lékař píše do Vašeho chorobisu postupně, jak k němu přijdete. Jak by tedy mohl vtělit mezi určité návštěvy další ošetření a nebylo to zanešené do systému? Nahlášené zdravotní pojišťovně?

Klidně jí řekněte, ať to udělá, že se jí každý doktor známý, či neznámý, vysměje a odmítne.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: vanad1*
Datum: 06.01.17 10:26

Tolik legrace na počátku roku. Hezké.

To by musela být na nechopence více dní. Důvod zdravotní újmy by stejně musela tehdy hlásit lékaři a v případě cizího zavinění by jste už dávno musel odpovídat na otázky Policie ČR.

Vzkažte jí, že se píše rok 2017. Asi je mimo realitu. Blahopřeji k opuštění takové semetriky.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jirkasirka
Datum: 06.01.17 10:33

Děkuji všem za odpovědi! No ona dělá problémy všude... co jsem se dozvěděl tak svého teď již bývalého opustil na Vánoce a sebrala mu cca 40.000 Kč... každého pomlouvá a vymýší si hrozné lži. Napsat sem svůj příběh by zapralo na pár dlouhých chvil a mnozí by si asi i klepali na čelo... nejvtipnější ale na tom celé je, že jsem si říkal že takhle nemůžu nikdy dopadnou, že přece s takovou ženou bych nikdy nebyl ne jako ti mí "blbí kamarádi" no a ejhle jsem taky blbec... *smich* ale aspoň se mi otevřely oči.

Datum: 06.01.17 11:53
avatar

Jirko, proč se o ex staráte? Posloucháte řeči o ní, ptáte se?! Zakažte to. Když někdo o ní začne, utněte to, zakažte to! Přestaňte na ni myslet, přestaňte vítat informace o ní! Život není o našich ex! *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirkasirka
Datum: 06.01.17 12:00

Bohužel já se o ní nebavím jen včera psal kamarád, že se potřebuje sejít a že mi chce něco důležitého říci ohledně ex a byla to právě tato informace...proto jsem se dnes ptal jinak je mi uplně ukradená a nikdo o ní ani nemluví a už jí neřeší jen prostě ona zase začala dělat dusno. Ona celkově je opravdu zlý člověk dá se říci je uplně zkažená a nechci s ní mít nic společného, ale bohužel jestli chce takto dělat takovéto problémy, tak se určitě bránit hodlám...jinak je mi uplně volná ;)

Datum: 06.01.17 12:42
avatar

Zamotal jste se do toho sám. Píšete, že je Vám ukradená, nikdo o ní nemluví, ale jakmile kamarád napíše, že Vám potřebuje něco důležité o ex sdělit, hned běžíte, abyste si o ní popovídali.

Nebuďte příště tak zvědavý, a opravdu na nic nereagujte, nic již nechcete vědět. Prostě STOP, ať si dělá, povídá co chce.

Zdá se mi, že vaše komunita je velká, jeden ví o druhém, a všichni řeší i ty ostatní.

Oč by se Vám lépe spalo, kdybyste kamaráda hned v začátku utnul.

,,Hodlám se bránit,, a čemu? Když jste nic neprovedl. To ona chce, Vaši reakci.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.17 13:27
avatar

Pokud jí nic nedlužíte a ani jste jí neublížil, tak je vidět, že se s Vaším rozchodem stále ještě nevyrovnala a v jistém smyslu jí stále na Vás záleží. Možná stále ještě nestrávila, že jste se s ní rozešel a její mrzké Ego se jen mstí. Je těžké být ve Vaší situaci, i ve Vašem věku tak nad věcí, že Vás nebude zajímat, co na Vás chystá, to si myslím, že je skoro Sci - Fi. Nechte tomu volný průběh, jiného Vám stejně nezbývá, snažte se žít v přítomnosti, netrápit se a nezaměstnávat mysl minulostí, ani budoucností. Řešte věci, až přijdou, jinak si budete otravovat život zbytečným strachem, který muže být také živen jen nějakým "plácnutím do vody". Řeči se mluví a voda teče...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.