Výpověd, vybrání dovolené

Od: Datum: 05.01.17 15:20 odpovědí: 5 změna: 05.01.17 17:43

Dobrý den když dám výpověd ke konci ledna (mohu ji dát dřív jak na konci měsíce?) mám nárok na vyčerpání nějake dovolene ve výpovědní době nebo ne? myslím novou dovolenou, máme 5 týdnů. Staré mám jen týden...nebo tím že je teprv leden mám nárok jen na poměrnou část? potřebuji nastoupit do nové práce dřív jak za 2 měsíce proto ta dovolená, zaměstnavatel zřejmě by na dohodu nepustil. děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: krtek*
Datum: 05.01.17 15:26

za leden budete mít nárok na 25/12 dne dovolené...+ 7dní z roku předešlého...výpověď začíná bežet prvním dnem následujícího měsíce...výpovědní lhůta jsou 2 měsíce ..tím, že ji dáte dřív jak na konci ledna si moc nepolepšíte

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 15:30
avatar

Výpověď můžeš dád kdykoli, výpovědní lhůta poběží od 1. února. Pracovní poměr skončí 31. března.

Budeš mít nárok na poměrnou část dovolené, za čtvrt roku tedy 5 dní, při nároku 20 dní za rok.


doplněno 05.01.17 16:07:

Zaměstnavatel by ti měl umožnit si před skončením PP dovolenou vybrat. Ovšem termín čerpání dovolené určuje on.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 15:34

nebo se se zaměstnavatelem domluvit na dřívějším odchodu (za předpokladu, že máte již jinou práci, jinak by jste výpověď nedávala)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jana8
Datum: 05.01.17 15:46

děkuji za upresnění dovolené. právě mě řekli že mě vezmou pokud mohu nastoupit v únoru. takže nevím co dělat. v případdě že můj zaměstnavatel nepřistoupi na dohodu musím čekat tedy 2 měsíce a to až od února. to abych radši zůstala kde jsem, jinak nebudu mít práci žadnou chjo. jinak tu dovolenou mi musí povolit si vybrat? nebo když se jako hodím marod a bude se chodit zaučovat zatím bez smlouvy? vím, není to fér ale o to místo moc stojím, je to jedinečná příležitost skvělé práce a k tomu v místě bydliště.

Datum: 05.01.17 17:43
avatar

"Hodit se marod" a "chodit se zaučovat zatím bez smlouvy" není "jedinečná příležitost skvělé práce v místě bydliště", ale podvod.

Je to jedinečný způsob, jak dát novému zaměstnavateli najevo svou loayalitu, poctivost, spolehlivost... Předvést, že dokážete podvést zaměstnavatele, lékaře a ČSSZ, a okrást zaměstnavatele i nás všechny...

Je to jedinečný způsob, jak se připravit o náhradu mzdy za nemoc od zaměstnavatele i o nemocenské, případně si "vykoledovat" i pokutu za porušování léčebného režimu.

A to nemluvím o tom, že pokud s Vámi stávající zaměstnavatel ukončí zaměstnání kvůli porušení léčebného režimu, a nový zaměstnavatel zruší pracovní poměr (kdo by dlouhodobě stál o podvodníka a zloděje, že?) ve zkušební době, nebudete mít nárok ani na podporu.

Jsou jenom dvě korektní možnosti, jak situaci vyřešit.

(1) Dohodnout se stávajícím zaměstnavatelem o ukončení zaměstnání dohodou.

(2) Přesvědčit nového zaměstnavatele o tom, že se mu vyplatí na Vás počkat. Už tím, že si jste vědoma svých povinností, a že jim chcete ve stávajícím zaměstnání dostát, informujete nového zaměstnavateli o své spolehlivosti a odpovědnosti.

Vyberte si sama...

_____

Čerpání dovolené určuje podle zákoníku práce zaměstnavatel. Pokud Vám písemnou žádost o dovolenou písemně neschválí, nemůžete dovolenou čerpat.

Nárok na dovolenou (nebo poměrnou část dovolené) vznikne až po odpracování 60 pracovních směn. Pokud byste odpracovala směn méně, vznikl by Vám nárok jenom na dovolenou za odpracované dny → ve výši jedné dvanáctiny roční výměry za každých odpracovaných 21 dnů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.