Jak dál pokračovat

Od: Datum: 05.01.17 14:35 odpovědí: 6 změna: 06.01.17 21:54

Dobrý den,

touto cestou prosím o radu, anebo Váš názor, jak by bylo dobré postupovat.

Měl jsem invalidní důchod I. stupně ohledně onemocnění zad spodilistioza no snad to píši správně ten mi před čtyřmi roky odebrali. Ted cca 2 roky se k tomu přidala cukrovka jsem na inzulínu + léky. Byl jsem shledán osobou zdravotně znevýhodněnou. Teď asi 1/2 roku na zpět mám problémy s kyčlemi. Obvodní doktorka mě poslala nejprve ke spádovému ortopedovi, ten do mne napumpoval kolagenové injekce za 2.500Kč chvíli to dalo pokoj, ale bolest se přihlásila sama. Znovu jsem navštívil obvodního lékaře, ten mne poslal i z rentgenem do fakultní nemocnice (musel jsem 3 měsíce čekat, než na mne přišla řada), tam hlavy daly dohromady a závěr byl, že je to ode páteře. Tudíž, šel jsem k neurologovi. Zda by bylo možné mi předepsat lázně či rehabilitační ústav, těch obezliček a keců, začal mě nabízet soukromého fyzioterapeuta, kde je hodinová sazba 600Kč/h (je to údajně metoda, kde se člověk zavěšuje na lana a posiluje se soustava svalů). Říkám, paní doktorko, metoda je určitě dobrá, ale moje peněženka to nezvládne.

A teď: mám si vzít půjčku a jít si zacvičit? Nebo jak postupovat dál, kyčle mě bolí hlavně při pohybu, o to víc, že jsem diabetik a potřebuji nějaký pohyb. Jízda na kole to zvládnu tak cca 10 min, poté mě začíná bolet páteř.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 15:01
avatar
Pekny den, u obvodala jste vznesl pozadavek na lazne a jine? Nenechte se odbyt. Kazdy holt nema na soukromeho fyzioterapeuta, ja tedy mela i koleno i kotnik po urazech zdarma.
Zkusil jste plavani? Je vhodne pro osoby s bolestmi a potizemi pohyboveho aparatu.
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 06.01.17 21:11

Ano,

u obvodního lékaře jsem žádal, ten v tom problém nevidí, ale potřebuje doporučení od specialisty to je v mém případě neurolog.

Pro úplnost připojuji odkaz na www, kam jsem byl poslán. To nechci toto pracoviště nějak zesměšňovat. Prostě 600Kč/h je na moji peněženku dost.

Co tedy dělat?

http://www.fyzioterapie-cdt.cz/

Datum: 06.01.17 21:54
avatar

Hradec Králové. Tam je přece plno zdravotnických zařízení. Není důvod, abyste nenavštívil jiné fyzioterapeitické zařízení, které má smlouvu s vaší zdravotní pojišťovnou.

Mudr. slouží jako naháněč pro tyto soukromé specialisty. Možná ale, že mají výsledky, ale je to dost moderní metoda to zavěšování.

Podívejte se sám na Vaši zdravotní pojišťovnu, najděte si smluvní lékaři - Vaše bydliště /Hradec Králové?/ - rehabilitace /rehab. lékařství/ a snad budete mít štěstí, že něco vyjede.

Fyzioterapie zřejmě spadá pod to rehab. lékařství. Já mám ZPMV, a tak jsem hledala tam.

Na stránkách ZPMV je to ale nějaké jednodušší.

U VZP je hledání trošku jiné, ale zase tam vyběhne přímo 2 fyzioterapeuti, jinak rehabilitace tam je také pod segmentem..Hledala jsem jenom v rychlosti.

Takže, když dostanete doporučenku, tak si potom najdete sám rehabilitaci. Pardubice, HK, co je Vám blíž.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: foodlover
Datum: 05.01.17 16:04

Jistě, že se vám snaží nabídnout soukromého fyzioterapeuta, protože za to má příplateček. Ale toto by se mělo vyřešit i na pojišťovnu, nenechte se odbýt, věřte mi, čím víc budete pokornější, tím víc budou na Vás vorat, neříkám, že máte být nepříjemný, ale naše zdravotnictví funguje na solidárním systému, a tak máte právo na bezplatnou péči, včetně lázní, trvejte na tom, jedině důslednost pomůže to mi věřte. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.01.17 16:16
avatar

Lázně problémy nastálo nevyřeší, věřte mi. Budou sice dobré jako doléčení, ale jinak samotný problém neodstraní. Jsem také diabetik, před rokem jsem byla s kloubem na totálce. Čekání v pořadníku 1,5 roku. Zvládla jsem to, pobyla 3 týdny na rehabilitaci a následně byly i ty lázně.

Takže by to chtělo opravdu zevrubné vyšetření a zkusit se dát v nemocnici dohromady. Čím dříve začnete, tím dřív se bolesti odstraní, nebo aspoň zmírní. Jak radí Martina, to plavání je na veškeré klouby balzám. Jestli máte možnost, choďte do bazénu co nejčastěji.

Kolagenové injekce jsem dostávala také, a nebylo to vůbec k ničemu. Sám moc doktorům neraďte, nemají to rádi. Neprosazujte zatím žádné lázně, ani rehabilitace, mohlo by Vám to i ublížit. A svěřte se do jejich rukou. Věřte mi, nejsou všichni jenom Cvachové. Určitě Vás dají do pořádku, ale musíte jim věřit.. Přála bych Vám to. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: klus
Datum: 06.01.17 21:20

Obraťte se na vaší zdravotní pojišťovnu, ať vám poradí. Chybu vidím v tom, že u neurologa jste nežádal zjištění a případné odstranění vašich problémů, ale hned lázně. Lázně se dávají po operacích atd, ale když nemáte pořádně určenou žádnou diagnózu, tak vám je nikdo nemůže napsat. Napřed se musíte léčit a pak možná vám doporučí lázně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.