Režijní jízdenka platí i na Slovensku?

Od: Datum: 05.01.17 07:35 odpovědí: 5 změna: 06.01.17 11:22

Prosím,platí režiní jízdenka česká i na Slovensku?.Má s tim někdo zkušenosti.Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 07:48
avatar

Platí s vyjímkou vlaků třídy intercity ( IC ). Před cestou se doporučuje režínku aktualizovat. To provede přes terminál pokladní u přepážky. Pokud budete průkaz prolongovat, aktualizuje se při placení. Pouze kdybyste platbu prolongace posílala bankovním převodem, bude třeba před cstou na pokladnu zajít..

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 05.01.17 11:15

Ale na IC také platí - pravidelně jezdím na režijku z Brna do Bratislavy. Ale teď už je nový rok, tak nevím. Až se bude prolongovat, tak se vždy znova zeptám, jestli platí ty staré smlouvy.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.01.17 11:54
avatar

platí, ale musíte se s předstihem přihlásit do slovenské databáze. Vy v ní asi ještě nejste.

Zajděte na nějakou zdejší pokladnu ČD a řekněte, že chcete režijku přihlásit na Slovensko.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.01.17 20:13
avatar

Nějaké novoty? Na Slovač jezdím do lázní od dráhy asi 8 let a o žádné registraci nic nevím. A s tím Intercity paní taky neblbněte hlavu. Dohoda říká přesně a doslova tohle:

Cestování držitelů In Karet s aplikací železniční průkazka na Slovensko v roce 2017

Informujeme, že byl podepsán dodatek č. 16 ke Smlouvě o vzájemném uznávání jízdních výhod mezi Českými drahami, a.s. a Železničnou spoločnosťou Slovensko, a.s. pro rok 2017. Níže uvedené podmínky jsou platné od 1. ledna do 31. prosince 2017. 1. Všechny platné železniční průkazky aktivované v čipových kartách vydávaných ČD opravňují jejich držitele ve vlacích ZSSK k:

bezplatnému používání všech vlaků osobní dopravy ve vozové třídě vyznačené na železniční průkazce,

použití vlaků IC je možné po uhrazení jízdného podle osobního tarifu ZSSK určeného pro vlaky provozované mimo Smlouvu o dopravních službách ve veřejném zájmu (Prepravný poriadok ZSSK pre IC vlaky),

použití vlaku SC 240/241 v rámci vnitrostátní přepravy ZSSK po zakoupení SC příplatku ve výši 5 EUR (TK 98),

bezplatné přepravě na tratích Tatranské elektrické železnice (TEŽ) a Ozubnicové železnice


doplněno 05.01.17 20:22:

Těch 5 euro za pendolino platí jen pokud byste do něj nastoupili až za hranicema na Slovenské straně, když pokračujete od nás, uznávají jako už jednou zaplacený doplatek na pendolino, který se k režínce platí u nás.


doplněno 05.01.17 20:29:

Konec té dohody ještě říká:

Před jízdou na Slovensko doporučujeme ověřit na pokladní přepážce ČD s UNIPOK nebo na příslušném personálním útvaru, kde je držitel In Karty s aplikací železniční průkazka v evidenci jízdních výhod, zda po úhradě prolongační částky byla In Karta s aplikací železniční průkazka aktualizována. Aktualizaci In Karty stačí provést po úhradě prolongační částky pouze jednou. Kontrolu aktualizace In Karty lze ověřit na internetových stránkách http://www.cd.cz. K tomu je nutné požádat o bezplatné přidělení hesla na pokladní přepážce ČD s UNIPOK nebo na personálním útvaru dle evidence držitele. Pro přístup na stránku Moje In Karta je nutné uvést číslo In Karty a heslo. Upozorňujeme všechny držitele In Karty, že časový doplatek do 1. třídy vozové zakoupený dle tarifu TR 10 neplatí pro přepravu v 1. vozové třídě vlaků cizích železničních správ, včetně Slovenska.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ruze®
Datum: 06.01.17 11:22
avatar

No to teda nevím,jak by mu režijku,,přihlásili,,na Slovensko na pokladně? Stačí při prolongaci zaktualizovat údaje.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.