Jsem totální lhář - jak to změnit?

Od: Datum: 04.01.17 22:17 odpovědí: 5 změna: 05.01.17 08:06

Chtěl bych se tu svěřit ohledně jedný věci a to moje lhaní... Lžu strašně moc, ale začínal jsem si toho všímat až poslední dobou, nejspíš jsem to dřív bral jako samozřejmost... to "moc" nemyslím občasný, ale to že lžu pořád, dejme tomu každých 10 minut prostě zalžu a ani si to neuvědomím, mamka se mě na něco nedůležitýho zeptá, tak si něco vymyslím a lžu, na fb a sociálních sítí lžu stále a vytvářím si moje druhé "já". Chci toto změnit, takový nechci a nebudu být, co by se ze mě stalo, člověk kterýmu neuvěří ani vlastní matka? Takový nechci být, musím se změnit, jenže to si říkám už 2 dny, jenže se mi furt děje, že prostě lžu aniž bych si to uvědomil a po pár sekundách si řeknu "Zase, zase jsem lhal, co to sakra je, vždyt jsem říkal že to dělat nebudu"... Prostě nevím jak začít úplně přestat lhát, jednou mě napadlo napsat každýmu kamarádovi slohovku o tom, jaký doopravdy jsem a že jsem jim celou dobu lhal, ale kdybych měl říkat od ted jenom pravdu, všichni kámoši by se semnou snad přestaly bavit, protože si nemyslí že jsem takovej... Myslí si že mám bohatý rodiče atd... Prostě jsem jim lhal každých pár minut. Dokonce jsem těm svým lžím časem věřil. Jak se mám změnit? Jaký mám udělat krok? Napsat všem kamarádům pravdu? Udělat si nové kamarády a začít odznova? Jít k psychologovi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: vernon
Datum: 04.01.17 22:24
Říkám to dnes už podruhý, jdi k psychiatrovi...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 22:33
avatar

První krok – dávat si důsledně pozor na to, co říkáte. Existuje názor (se kterým souhlasím), že jak dobré, tak špatné chování je do jisté míry zvykem. Vy jste se prostě naučil vymýšlet si a lhát (máte takový zvyk), teď se to zase musíte odnaučit a vytvořit si zvyk jiný, správný. Když k tomu přistoupíte odpovědně, už po krátké době vám bude každá nepravdivost z duše protivná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 22:46
avatar

Souhlasím.

Než jste si navykl lhát tak, že si to už pomalu ani neuvědomujete, trvalo to nějakou dobu. Počítejte s tím, že naučit se opak → mluvit a psát jenom pravdu si vyžádá nejen více času, ale i jistou odvahu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 22:37
avatar

Raději nic nnikomu nevysvětlujte, nepochopili by Vás, protože to opravdu není normální. Chtělo by to k psychiatrovi, existuje i skutečná nemoc - bájná lhavost.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.01.17 08:06
avatar
Souhlasim s Blesikem, bajna lhavost, mozna nabeh na jinou psychickou poruchu. Takze psychiatr.
O stare kamarady nejspis stejne prijdes, kdo by chtel za kamarada lhare. Ale budes mit moznost zacit znovu s cistym stitem. Pak uz bude zalezet jen na tobe, jaky si to udelas. Jen pamatuj, ze povest lhare jen tak nezmizi a az to praskne - neni otazkou jestli, ale kdy - potahne se s tebou jeste dlouho.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.