Druhé dítě a rodičovský příspěvek

Od: Datum: 04.01.17 09:17 odpovědí: 2 změna: 04.01.17 14:09
Dobrý den..prosím poradí mi tu nějaká maminka nebo taťka jak je to s rodicovskym prispevkem na 2 roky?Jde mi o to,ze příští rok 9.ledna má malej dva roky a plánujeme druhé mimco...na rodicak jsem nastoupila v kvetnu.Musim byt podruhe tehotna do 9.ledna příštího roku..nebo už musí být dítě na světě a nebo musím být těhotná do května příštího roku?Děkuji a přeji krásný den
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.01.17 11:22

Pokud Vám pobírání rodičovského příspěvku končí 9.1.2018 a chcete "plynule" navázat, tak už musíte být těhotná, resp. v 3. trimestru, abyste 10.1.2018 mohla nastoupit na PPM, tj. termín porodu někdy koncem února 2018.


doplněno 04.01.17 11:25:

Pokud budete těhotná k tomu 10.1.2018, ale nebude to ještě termínově na nástup na PPM, můžete se zkusit domluvit s ošetřujícím lékařem na pracovní neschopnosti. Pokud Vám nevyjde vstříc, nezbyde Vám nic jiného, než návrat do zaměstnání do doby nástupu na PPM.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.01.17 14:09
avatar

Napřed upřesním odpověď Abary:

Rodičovská dovolená (RD) je volno na péči o dítě od zaměstnavatele a rodičovský příspěvek (RP) je sociální dávka.

Skončí-li výplata RP dříve než RD, můžete klidně dále zůstat doma "zadarmo".

Nemusíte se vracet do zaměstnání. A pokud jste zaměstnavatele písemně nepožádala o RD do dvou let věku dítěte, nemusí to ani být možné, protože zaměstnavatel v takovém případě automaticky počítá s RD do tří let věku dítěte.

Jste-li stále zaměstnána, je úplně jedno, kdy otěhotníte. Vznikne-li za trvání stejného zaměstnání nárok na další PPM do čtyř let věku předchozího dítěte, vypočítá se další PPM z výdělků dosažených před nástupem na předchozí MD a PPM. (Tzn., že i RP by měl být možný ve stejné výši.)

Před chvilkou jsem odpověděla na podobnou otázku → doporučuji pročíst hlavně tu část o dovolené, kterou ne každý zná (abych nemusela znovu psát totéž).

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.